Пътуване в ЕС с лична карта а чужденец...

  • 9 149
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте момичета   bouquet
Имам питане относно пътуването след 1.01.2007 newsm78Съпругът ми е чужденец с постоянно пребиваване в БГ някой от Вас има ли представа как ще пътува след 2007  Rolling Eyes някъде прочетох че и те ще пътуват само с ЛК но дали когато са със семеиството или и сами. ooooh!Много от вас са в ЕС  как е там законът ?
Благодаря ви предварително . Peace
Приятен ден на всички. Stop

# 1
  • Мнения: 1 959
Ние винаги сме патували с паспорти и не ми се вярва да се промени скоро.Моя мъж никога не е патувал с лична карта по простата причина че няма такава винаги с паспорт,даже и на бебетата им се издава паспорт и така патуват.

# 2
  • Мнения: 3 880
Аз май не разбрах точно въпроса newsm78 Имаш предвид личната му карта, от държавата от която е той? или си има и БГ лична карта?

# 3
  • Мнения: 77
Той си има БГ лична карта.Това което аз слушах по новините че всички БГ граждани от 01.01.2007 ще пътуват само с ЛК из целия ЕС ,а чужденци с БГ карти ще пътуват заедно със семеиствата си /БГ граждани/ без визи .Но дали с ЛК и дали могат сами не ми стана ясно. newsm78 А за децата незнам как ще става като те нямат ЛК сигурно с паспортите знам ли? ooooh!
Аз в доста сайтове търсех информация но така ии нищо не открих по този въпрос .
Aniji как при вас няма лични карти какъв документ за самоличност в страната се издава?
Biba а Вие с какви документи сте БГ ли?  Икак пътувате в страните от ЕС?
Чао засега и приятна вечер  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 880
Ами аz съм с постоянно пребиваване в Германия, но единственият документ zа самоличност тук (zа такива със статут като моя) е zадграничен паспорт. Германците не раzдават немски документи zа самоличност на хора с гражданство раzлично от немско Wink И z Европата си пътувам пак с паспорта....
Аz не zнаех, че в БГ на постоянно пребиваваЩите им раzдавали БГ_лични карти newsm78 Това ново ли е?
Като цяло такива подробности Ще станат ясни чак след 1.януари, не вярвам някой да може да ти даде 100% точна информация, освен ако не е от "кухнята" на Европа, ама май нямаме тук толкова вътреШна мама Simple Smile

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами аz съм с постоянно пребиваване в Германия, но единственият документ zа самоличност тук (zа такива със статут като моя) е zадграничен паспорт. Германците не раzдават немски документи zа самоличност на хора с гражданство раzлично от немско Wink И z Европата си пътувам пак с паспорта....
Аz не zнаех, че в БГ на постоянно пребиваваЩите им раzдавали БГ_лични карти newsm78 Това ново ли е?
Като цяло такива подробности Ще станат ясни чак след 1.януари, не вярвам някой да може да ти даде 100% точна информация, освен ако не е от "кухнята" на Европа, ама май нямаме тук толкова вътреШна мама Simple Smile

Бибе,аз преди да взема гражданство тук си бях с италианска ли4на карта ( освен разреШителното за престой ) ,на която оба4е пиШеШе,4е не е валидна за напускане/ влизане на страната ,докато тези на италианците си бяха валидни и с тях си ходеха из Европата. Паспорта само за Щатите,Изто4ния блок и разните други такива държави дето искат визи и тям подобни,поне при жабарите е така. Wink

# 6
  • Мнения: 3 880

Бибе,аз преди да взема гражданство тук си бях с италианска ли4на карта ( освен разреШителното за престой ) ,на която оба4е пиШеШе,4е не е валидна за напускане/ влизане на страната ,докато тези на италианците си бяха валидни и с тях си ходеха из Европата. Паспорта само за Щатите,Изто4ния блок и разните други такива държави дето искат визи и тям подобни,поне при жабарите е така. Wink
Гледай ти, сега Ще иzлеzе, че само германците се скръндzят и не дават такива екстри Close Аz ОЩе в началото като ми дадоха раzреШителното питах специално дали няма някаква въzможност да ми се иzдаде тукаШен документ с адрес и т.н. ей така zа мое улеснение_ ами нямало. В наШенския паспорт нали няма адрес, сега навсякъде където трябва да докажа къде живея покаzвам една голяма (А4) бележка от съвета, че съм регистрирана на еди кой си адрес иначе и карта в библиотеката няма да мога да си иzвадя, а така с една тукаШна карта ЩеШе да е доста по_ лесно вместо да раzвявам онzи "чарШаф" Simple Smile....

# 7
  • Мнения: 2 379
В Италия дават италианска лична карта на всеки легално пребиваващ, който има адресна регистрация в страната.
Напуснеш ли Италия, обаче си пътуваш с паспорта/личната карта на страната, чийто поданик си.
Та ако трябва да правим аналогии... Не вярвам съпругът ти да може да пътува извън Бг само с българската лична крата, т.е. да пътува все едно е български гражданин.
Но това е само гадаене... Защо не отидеш до паспортната служба или там, където се правят регистрациите на чужденци и питай там Peace

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 22:18 от piccolina

# 8
  • Мнения: 77
Благодаря ви момичета.  bouquet
Аз мислех че в Ес страните документите са по подредени от нашите а май не е така. newsm78
Писах в сайта на комисията по европейските въпроси и техния отговор беше че всеки чужденец с пребиваване в БГ ще се движи свободно изЕС но така го разбрах аз ooooh! То така беше написано с чл.едикой си ал. .........  на мен не ми е толкова спешно ще разберем след 01.01. но защото в Бг знаете как винаги мн. се говори а после се оказва че не е това което го говорят. #Cussing out Затова исках да разбера от вас как стои въпросът в страните от Ес нали и ние ще ставаме като тях Rolling Eyes дай боже.
Още веднъж благодаря и приятна вечер. Joy Joy Joy

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Мъж ми беше с ЛК на чужденец в БГ. Като пътуваме из Европата, аз си влизам и излизам от страните без проблем, а на съпруга му искат визи и регистрация в полицията  Crazy Сега като Британски гражданин той си пътува безвизово до Щатите, а на мен, въпреки че съм постоянно пребиваваща тук, ми искат виза Rolling Eyes По-добре да доуточниш със съответните власти ситуацията. Ако съпругът ти е гражданин на страна, от която изискват визи за Европа, трудно ще стане да пътува само с ЛК и без виза, нищо, че е постоянно пребиваващ в България.
А в Кралството за момента ЛК няма. Документа за самоличност са Акта за раждане, шофьорската книжка и международния паспорт.

Общи условия

Активация на акаунт