Как може да се увеличи процента на годните сперматозоиди?

  • 9 906
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте! Мисля, че тук е най-подходящото място да задам въпроса, но ако съм объркала, моля да ме извините? Както вече съм писала, при мен изследванията според мненията на лекарите са в ред, но за първи път преди петнадесетина дена ми казаха, че вероятността за кухо яйце при мен може би е това, че спермограма показва само 15 % годни сперматозоиди. С мъжа ми се стреснахме от това твърдение, тъй като за първи път го каза лекар, досега всички казваха, че и при него всичко е наред. Въпросът ми е по какъв начин това може да се промени? С някаква билка възможно ли е? Чела съм някъде за магарешкия бодил, но не помня точно къде. Ако знаете нещо по въпроса, пишете. Мъжаът ми е съгласен да опита и с билки, както и аз пия билки отскоро - по рецептата на сонетка от зачатие, но не зная от каква билка да му правя чай. Помогнете!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Спермограта къде е правена първо?
Билките са магарешки бодил и бабини зъби. Също съм чела само хубави неща но лично ние не успяхме да ги пробваме /забременях в месеца когато решихме да ги пие мъж ми/
При нас лечението беше операция от варикоцеле и пиене на витамини и антиоксиданти.
Напиши ако може цялата спермограма на мъжа ти.

# 2
  • Мнения: 51
Хера, това са резултатите:
обем: 1.0 мл; рH 7,9; цвят, вискозитет- нормален; втечняване - 30 мин.; общ бой сперматозоиди: 102; обща подвижност - 65 %; с нормална морфология - 15 % /нормалните стойности са над 14 %/; с отклонения - 85 % от които с главични дефекти - 33 %, с шийни - 19 %, с опашни - 16 %, с цитоплазматичен - 16 % и клетки на спермогенеза - 1 %;няма антиспермални тела

# 3
  • Мнения: 7 718
Нормата е над 14% нормални, така че вие влизате в норма.
Къде е правена спермограмата?

# 4
  • Мнения: 51
В София, при Кацаров, център за репродуктивно здарве или нещо такова беше, не помня точно. Но лекарите, при които сме ходили / на няколко различни места в различни градове/ имат доверие само на спермограмите на този лекар, казват, че е най-добрия специалист. Да, в нормите е, но е прекалено ниска, на долната граница е и след като казват, че при мен нещата са наред, остава там да е проблема, затова искаме да опитаме с чай, ще пробваме с този магарешки бодил, ако не помогне, поне няма да навреди. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 298
Обемът от 1 мл е малък. Нормата е над 2 мл. От това, което си написала разбрах, че спермограмата е правена при д-р Кацаров, но той преглеждал ли е мъжа ти? Има ли някаква диагноза?
Иначе другите показатели, според мен са добри. Виж тези теми:
Цинк и фолиева киселина
Витамин С
Билките наистина са магарешки трън и бабини зъби. Приготвят се по следния начин в половин литър вода се слага по 2 суп.л от магарешкия трън /цвят/ и 1 суп.л бабини зъби, ври 1-3 минути и се оставя половин час да се запари. После се прецежда и се пие.
Хубаво е да се пият няколко чаши на ден, но това според уговорката с милото  Wink

# 6
  • Мнения: 51
Ами да, преглеждал го е и каза, че всичко е наред. Имаше съмнения за нещо, което може да доведе до антиспермални тела, но изследванията показаха, че такова нещо няма. Това е. А то милото, съвсем се шашна горкия, вече на какво ли не е съгласен само и само да си имаме бебче. Той е на 41 години вече, не е първа младост и аз не съм, ама още имаме надежди да стане по естествен път, иначе сме се подсигурили и по другия начин и ако дотогава не ставе, там сме няма как  Simple Smile Благодаря за рецептата, за сега имам само магарешки бодил и докато намеря бабини зъби, от довечера го почвам с чай ... и ... секс ... Simple Smile

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ами да, преглеждал го е и каза, че всичко е наред....
И като видя спермограта ли каза, че всичко е наред? Обема наистина е много малък. За морфологията не се притеснявай толкова...важното е не сте извън границата. Аз забременях при морфология 7% а започнахме с 4%.

# 8
  • Мнения: 4 298
Поздравления за идеята - диетата е страшна  Wink
Можеш да му вземеш оксибор форте. Това е хранителна добавка, която е антиоксидант и ще му помогне да се изчисти организма от вредни радикали. Което от своя страна подобрява сперматогенезата.
Мъжа ти пуши ли? Ако пуши, настоявай да ги намали поне временно.
Щом андролога е казал, че всичко ок - не се притеснявай излишно /включително и за годините/!
Ниският обем може да се дължи и на стреса при отделянето. Все пак не е при обичайните обстоятелства  luvbed
Успех и скоро да се похвалиш с две чертички!

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 10:10 от *vera

# 9
  • Мнения: 7 718
А при теб положението как е?

# 10
  • Мнения: 2 022
Ако мъжът ти пие или пуши и успее да се разграничи за известно време от тези "удоволствия" това задължително ще има ефект върху спермограмата! Билки (момичетата са ти писали кои), витамини и антиоксиданти също помагат. Успех!

# 11
  • Мнения: 51
Зная, че е така, момичета, ама той все на мен мрънка за цигарите да ги намаля или да ги спра, а той не ги спира. А иначе пийва биричка само, но като седне вечер пред телевизора, 4-5 бирички си изпива. Ще му спра бирата и ще бъде на диета - само чай и секс  Simple Smile Дано помогне.

# 12
  • Мнения: 4 298
Бирата не е препоръчителна, пък и 4-5 не са малко. За цигарите и двамата трябва да се ограничите. Помисли за какво се борите и ще ти даде сили  Hug

# 13
  • Мнения: 235
Бирата не е препоръчителна,

  Е, и аз това се опитвам да обясня на моя мъж. Голям зор. Като видя чашата с бира и побеснявам.

# 14
  • Мнения: 51
Хей, belive, недей така с грубо, това няма да помогне. По-добре седнете и поговорете и той ще спре за известно време, докато опитвате. Аз така мисля да направя, поне ще опитам. Трябва да сме търпеливи с мъжете си, защото и те страдат с нас, но понякога просто не го показват и докато ние говорим, те го таят в себе си /поне повечето от тях/. На мен ми струваше 1 година, докато той започне да говори с мен за това, че нямаме дете. Трудно е

Общи условия

Активация на акаунт