Какви храни трябва да не хапваме когато кърмим?

  • 1 134
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте мами,нека всеки сподели каквото знае за да си помогнем взаимно.
Какви храни не трябва да приема майката когато кърми детето за да избегнем коликите и подсичането на дупето.
Аз лично знам че за да няма колики не трябва да се ядат :зеле,боб,леща
за да не се подсича дупето :портокали и киви
за да спи спокойно : да не се пие кафе

# 1
  • Мнения: 1 986
 Аз знам и за шоколадови изделия,фъстъци и т.н.-но много информация можеш да намериш в Кърмаческия форум Peace-там има много такива теми Wink

# 2
# 3
  • Мнения: 5 362
Аз знам и за шоколадови изделия,фъстъци и т.н.-но много информация можеш да намериш в Кърмаческия форум Peace-там има много такива теми Wink

# 4
  • Мнения: 346
Наистина има много теми по този въпрос. фъстъците и цитросовите плодове задължително избягвай - силен алерген са. Бобовите също. Не прекалявай и с млечните продукти, със соята. Избягвай да пиеш газирано и особено подсладени напитки, дъвки, които са с подсладители - много са вредни.

# 5
  • Мнения: 101
Simple Smile маи трябваше да попитам какво можем да ядем след всичко което прочетох Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 44 105
Simple Smile маи трябваше да попитам какво можем да ядем след всичко което прочетох Joy

това е по-точния въпрос наистина Wink

Иначе - нещата които аз гледах да избягвам - бобови, млечни, цитруси, яйца, майонези, ядки - особено фъстъци и бадеми (орехите са изключение - те са добри за лактацията - сурови.), сурови домати, кола, какао, шоколад - и бял също, газирано, черен чай, ест и алкохол и цигари, кафе, люто и изобщо силни подправки, зелеви, мед, миди, някой май и риби имаше...абе лудница е ако се пазиш стриктно от всичко което може да алергизира или да засили или причини колики....и имаше и др - ама тези бяха основните...по едно време бях остановила, че главно ориз, картофи и месце може Wink а да и нищо с консерванти, както и готови разни салами, кренвирши и полуфабрикати...

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 17:55 от bubu_to

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Simple Smile маи трябваше да попитам какво можем да ядем след всичко което прочетох Joy

това е по-точния въпрос наистина Wink

Иначе - нещата които аз гледах да избягвам - бобови, млечни, цитруси, яйца, майонези, ядки - особено фъстъци и бадеми (орехите са изключение - те са добри за лактацията - сурови.), сурови домати, кола, какао, шоколад - и бял също, газирано, черен чай, ест и алкохол и цигари, кафе, люто и изобщо силни подправки, зелеви, мед, миди, някой май и риби имаше...абе лудница е ако се пазиш стриктно от всичко което може да алергизира или да засили или причини колики....и имаше и др - ама тези бяха основните...по едно време бях остановила, че главно ориз, картофи и месце може Wink
Аз ям  леща, мляко, яйца, домати, шоколад, мед, пия и кола и безалкохолно, но не прекалявам освен с шоколада може би! Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 44 105
Simple Smile маи трябваше да попитам какво можем да ядем след всичко което прочетох Joy

това е по-точния въпрос наистина Wink

Иначе - нещата които аз гледах да избягвам - бобови, млечни, цитруси, яйца, майонези, ядки - особено фъстъци и бадеми (орехите са изключение - те са добри за лактацията - сурови.), сурови домати, кола, какао, шоколад - и бял също, газирано, черен чай, ест и алкохол и цигари, кафе, люто и изобщо силни подправки, зелеви, мед, миди, някой май и риби имаше...абе лудница е ако се пазиш стриктно от всичко което може да алергизира или да засили или причини колики....и имаше и др - ама тези бяха основните...по едно време бях остановила, че главно ориз, картофи и месце може Wink
Аз ям  леща, мляко, яйца, домати, шоколад, мед, пия и кола и безалкохолно, но не прекалявам освен с шоколада може би! Mr. Green

аха а моя герой се обрина още първата седмица от едно сварено яйце, което бях изяла, имаше и страшни колики та го пазех мн. Иначе без шоколад не мога и не съм спирала да ям Wink а след 6 месец почнах да включвам и от др най-забранени неща, само цитрусите още не съм ги почнала...нооо точно им идва сезона Wink ще хапваме и двамата тази зима Wink

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ограничавам се единствено от боб, леща, кафе и цигари. Колики изобщо нямаше, само веднъж бях хапнала боб и тогава ми плака, но това беше за пръв и последен път.

# 10
  • Мнения: 2 000
Всичко хапвам. От нищо не съм се отказвала, но и с никаква храна не съм прекалявала. И двамата не са имали колики.

Общи условия

Активация на акаунт