Моля за съвет...ужасна хрема

  • 6 199
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Дъщеря ми я хвана някакъв вирус...един ден с температура и след това леко възпален ларинкс и хрема . Докторицата каза щом вече няма температура   давай  Вит.Ц , сутрин и вечер по половин чаена лъжичка Перитол за гърлото , вечер инхалация ,и Стеримар за нослето.....и ако направи пристъп на задушаване тогава антибиотик  ще мине за 5-6 дни .....дотук добре, но днес ни е пети ден , а  девойката вече не може да спи постоянно и се стичат секретите на вътре ,тя се дави и кашля. От днес ще започна Коларгол , но ако има нещо по-ефикасно , което ще помогне .......................
Благодаря

ПП: Хомеопатичното ALLIUM CEPA 9CH мога ли да и давам и по каква схема

# 1
  • Мнения: 346
Забравих да напиша ,че давам и 2 пъти на ден Осцилококциум

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Същата картинка сме и ние. С тази разлика, че допреди една седмица лекувахме друго вирусно заболяване. Свалихме температурата с Калпол и ни изписаха хапчета за засилване на имунната система, за да се пребори сам със заболяването - Isoprinosine, а хрема имаме от днес и не ни дават да капем капки, а само филиологичен разтвор (Стеримар), можело и Виброцил, но капките вече се отричали за лечение на хрема. Сигурно и кашлицата ще се появи, тогава пък какво?

# 3
  • Мнения: 755
Оф аман от тези хреми... #Cussing out и ние сме така. Tired Сега капем Виброцил, физ.разтвор и го карам да духа. За кашлицата пие чай Бронхолин и сироп Проспан /него ни изписаха/. Това е... бързо оздравяване желая на всички дечица.  bouquet Peace

# 4
  • Мнения: 116
И ние бяхме така но вече слава Богу сме добре пожелавам ви бързо да се оправите.Но не разбрах само как така Перитол за гърло,това е противоалергичен сироп не е за гърло

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 17:17 от marinna2

# 5
  • Мнения: 346
И ние бяхме така но вече слава Боту сме добре пожелавам ви бързо да се оправите.Но не разбрах само как така Перитол за гърло,това е противоалергичен сироп не е за гърло

Заради възпалението на ларинкса, да не се задуши ...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Писна ми от тези сополи вече  #Cussing out До оня ден лекувахме зелени...2 дена сме добре и от тази сутрин пак потече кранчето. Хем си е в къщи и не ходи на градина още. Направо не знам вече с тия хреми какво да ги правим тези деца?!?!  ooooh!

# 7
  • Мнения: 295
I pri nas hremata e goliam problem, darji ni po 2 sedmici.ILIN e na 7 meseca i ne dava da mu pipnem nosleto. Slagame Vibrocil, Sterimar, edni praveni kapki i ni6to. Dano ne e niakakva alergia.

# 8
  • Мнения: 3 164
малкият ми син беше с хрема около 1-2  и се оправи с кремчето Нисита Peace

# 9
  • Мнения: 122
и ние сме сополиви вече седмица и половина. първо се лекувахме с хомеопатия но не помогна. за допълнение и кашлим особено ве4ер като спим. сега слагаме гентамицин + ксилометазолин в носа. и пием eurespal за кашлицата. незнам кога ще се оправим. аман от тия сополи, кашлици и вируси...

# 10
  • Мнения: 155
Ох, и ние имаме същия проблем и то доста често. Да ви кажа честно , момичета, вече съм зарязала всякакви видове капки, не помагат особено, а и четох някъде, че е по-добре да се оставят да си изтичат сополите. Давам много витамин С, и през устата и като капки в носа, пръскам Стеримар много често и ги карам да издухват колкото могат по-силно. Повече чай и фрешове. А, забравих да кажа, че пихме за пръв път Бронховаксом и мисля, че има ефект.
А за тези, които се чудят какво да слагат и се придържат към традиционния начин:
за почистване - физиологичен р-р, Стеримар,Хюмекс /едно и също е/
капки за нос - Виброцил, Мукосептонекс, Ксилометазолин, Тизин
за мазане - Низита
за впръскване - еуфорбиум композитум /хомеопатично е/
Коларголът вече го отхвърлят като ефикасно средство  - наричат го цит. "отживелица".
Капките с гентамицин на нас така и не помогнаха.
Може и да забравям нещо  newsm78, който се сети да допълва.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Мойто чадо се разсополиви също, на всичкото отгоре и гърлото било червено. А като го гледаш все едно нищо му няма, смее се, бръмчи с проходилката, радва се, обаче нощно време....рев, рев и успя да се намърда вече и в нашето легло #Crazy. На седм месеца е и не е боледувал. Изписаха му стеримар, колоргол, витамин ц и чай лайка. Дали мога да му слагам мед в чая?
Успех с вашите сополи, дано се оправим бързо...много се шашкам #Crazy

# 12
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
И ние бяхме така но вече слава Боту сме добре пожелавам ви бързо да се оправите.Но не разбрах само как така Перитол за гърло,това е противоалергичен сироп не е за гърло
На нас при хрема специалист УНГ ни е давал ФЕНИСТИЛ капки, които също са противоалергични. Обяснението му беше че изсушават носната лигавица и ббързо намаляват секрета, който пък при малки деца води до възпаление на ушичките.

# 13
  • София
  • Мнения: 529
За особено упорита хрема (с тези зелените сополки), специалист УНГ ни беше изписал следното:
1) Олинт спрей - подпомага изтичането на секрета;
2) Стеримар - половин час след олинта, за да промие каквото е останало;
3) Коларгол
Същата схема може и с Пиносол капки (има възстановяващ ефект върху лигавицата) вместо коларгол. Това вече си зависи от хремата.

# 14
  • Мнения: 1 547
Същата схема може и с Пиносол капки (има възстановяващ ефект върху лигавицата) вместо коларгол. Това вече си зависи от хремата.

А ти слагала ли си си Пиносол? Толкова боли и люти, че никога не бих сложила на детето си от тях.

Иначе по темата - ако има възпаление на ларинкса, нещата стават много бавно. Аз съм така от 2 седмици, детенце - от малко повече. На него тъкмо му спряха сополите и започнаха отново. Жълти гъсти и вода. Кашляме като магарета и двамата. За това време си сложих всичко възможно в носа, включително и Флексоназе - противоалергични капки за 22 лв  Crazy и нищо. Никакъв ефект. Всички таблетки за смучене опитах. Ехинацея на Д-р Тайс си купих и пих и нищо. Надявам се, че с времето и чай от дюли ще се оправим. Но определено разбрах, че с т.нар. билкови препарати (не хомеопатия!) жестоко се спекулира - били безвредни, много ефикасни - глупости. Умирам от яд като си помисля колко пари дадох за всякакви подобни илачи  #Cussing out

На вас пожелавам бързо оздравяване и определено заложете на инхалациите, хладките чайове и кремчето за нос Низита. Другото помага за момента, но не лекува.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт