Конюктивит при кърмаче на 1 месец-какви мерки?

  • 8 419
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
За съжаление докато разбера,че аз имам конюктивит,съм го предала на бебчо и сега едното му оченце е болно.Слагам му капки кърма,но дали е правилно и ефективно...?

# 1
  • Мнения: 8 505
Педиатърът му какво казва?

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Не е правилно, защото кърмата е хранителна среда за разветието на бактериите. Педиатърът ще ти каже какво да слагаш.

# 3
  • Мнения: 751
просто капи кърма!по добро лекарство от нея няма!за болки в ушичките също.изпитан метод!!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 097
За съжаление докато разбера,че аз имам конюктивит,съм го предала на бебчо и сега едното му оченце е болно.Слагам му капки кърма,но дали е правилно и ефективно...?

Поздравления!!!!!  Ето един разумен човек. И смел.   bouquet  bouquet

Едно време (преди години) съмо кърмата ми помогна за конюктивид. Бях сменила три вида капки и го влачих повече от две седмици. А следвах и се падна по време на сесия. Да не ви разправям как майка ми четеше на глас, за да си вимам изпитите. Та търсихме кърмачка (една баба ме посъветва). За три - четири накапвания и вече си четях сама.

# 5
  • Мнения: 276
За кърмата и аз не съм много съгласна най-добре да му се вземе секрет и да видите с какво да се лекува.

# 6
  • Мнения: 603
И аз съм чувала за кърма, но не съм пробвала.
Когато беше по-малък Никола също имаше такъв проблем. Промивахме очичките с чай от лайка - колкото се може по-често. И капехме капки -афталамосептонекс - мисля, че така се казвха, може и да бъркам, имаше и едни "Тобекс" - обещо взето лекарите изписват или едните или другите /вторите са по-скъпи/.
При нас много важен се оказа начина на капене. Първо капехме докато бебо се мята и стиска очите, надявайки се, че после като ги отвори все пак ще влезе нещо. Ама не стана, една седмица си го влачехме конюнктивите /а би тр да мине за около 3 дена с капки/.
После започнахме да капим по следния начин: един отваря окото, друг капи капките. Много е неприятно, но само така успяхме да се справим /за три дена/

# 7
  • Мнения: 1 877
Благодаря за мненията!
Оказа се,че съм на прав път,защото като се обадих на педито и тя ми каза да капя кърма.А също така промивки с лайка.

# 8
  • Мнения: 7 640
това с кърмата- няма да го коментирам...

# 9
  • Мнения: 1 877
Щоhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138376.msg2651576#msg2651576?

# 10
  • Мнения: 7 640
не мога да отворя линка, но това с кърмата си е за бабините рецепти

# 11
  • Мнения: 465
Аз също съм капала кърма на сина ми когато беше бебе ефекта ще дойде просто конюнктивитите са упорити Peace

# 12
  • Мнения: 3 914
това с кърмата- няма да го коментирам...
Аз пък ще го коментирам.Представете си-бактериална инфекция на конюнктивата при толкова малко бебе,слагаме кърма/биологичен продукт/ т.е.храним си ги,те се размножават,следват усложнения на конюнктивата ,бактериите проникват по надълбоко под нея,ерозии по роговицата ,помътняване и оттам нататък се сещате какво следва.Изборът е ваш

# 13
  • Мнения: 3 334
това с кърмата- няма да го коментирам...
Аз пък ще го коментирам.Представете си-бактериална инфекция на конюнктивата при толкова малко бебе,слагаме кърма/биологичен продукт/ т.е.храним си ги,те се размножават,следват усложнения на конюнктивата ,бактериите проникват по надълбоко под нея,ерозии по роговицата ,помътняване и оттам нататък се сещате какво следва.Изборът е ваш
  202uu

# 14
  • София
  • Мнения: 323
това с кърмата- няма да го коментирам...
Аз пък ще го коментирам.Представете си-бактериална инфекция на конюнктивата при толкова малко бебе,слагаме кърма/биологичен продукт/ т.е.храним си ги,те се размножават,следват усложнения на конюнктивата ,бактериите проникват по надълбоко под нея,ерозии по роговицата ,помътняване и оттам нататък се сещате какво следва.Изборът е ваш
Ето с това съм съгласна, но авторката е пропуснала нещо- по горния постинг, в който се споменава и за кърма в ушите. Тази, която го е приложила,просто е имала див късмет. При деца до 5 гтод. възраст често при инфекция на ушите веднага настъпва спонтанна перфорация на тъпанчевата мембрана, а това представлява своеобразна врата към мозъка. Което значи, че накапана в такова ухо, кърмата в най добрия случай може да доведе до пълна загуба на слух, а в най-лошия до смърт.

Общи условия

Активация на акаунт