деца-TV

  • 4 236
  • 47
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Maми,

Гледат ли ТВ вашите деца? Задавам въпроса защото все повече се сблъсквам с майки, които не разрешават на децата си да гледат ТВ?? Много се озадачавах първите пъти Shocked, но понеже това явление зачестява и реших и вас да запитам. newsm78 Дори знам, че в ДЕ има и детски градини, които учат децата че ТВ е лошо??? Thinking Thinking Аз също мразя къщи където по цял ден ТВ-то не спира да работи, пускам го за да гледам нещо определено, а не да ми е музикален фон.

Ние в къщи си имаме любими детски филмчета/анимационни и игрални/ и не мисля че като ги гледа сина ми/той дори си ги следи с голямо удоволствие/ ще му навреди. Даже напротив - доста му помагат в изучаването на езика...че и на мен Embarassed Embarassed Embarassed

Какво е мнението ви по въпроса? 

Поздрави  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 363
Моето  гледа средно около 2ч  на ден. Вечер преди лягане и сутрин докато аз се "събудя", изпия кафето, говоря с майка ми по тел. Предаванията, които гледа са образователни от детския канал на ББС и определено научава доста неща от тях.
Не е да седи по цял ден пред твто и нищо друго да не прави. Като не му харесва детското си изклюява твто сам и отива да си играе.

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Не ограничавам. Ако ми се стори, че много са се заседеля, измислям занимания, така че да ги отделя от ТВто по тяхно желание. Но колко е това много заседяване не мога да ти кажа, защото не засичам време  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 491
Нямаме телевизия у дома, гледаме DVD-та, и децата така, на DVD има какво ли не. И аз мисля, че от добрите  детски филмчета и програми могат да научат много.
В момента се предлагат симпатични анимирани детски книги, и не пропускам да им вземам. "Стелалуна", например, или приказките на Ерик Карл.

# 4
  • Мнения: 6 167
Въпреки, че нямаме деца още се включвам , за да кажа, че моите няма да гледат телевизия.
няма по- затъпяващо занимание от това да си оставиш детето  да зяпа екрана.
единственото, което ще им се разрешава са някакви детски предавания по 1 час дневно и то като станат на 2-3 години. Голяма съм диктаторка  smile3540

# 5
  • Мнения: 3 880
Въпреки, че нямаме деца още се включвам , за да кажа, че моите няма да гледат телевизия.
няма по- затъпяващо занимание от това да си оставиш детето  да зяпа екрана.
единственото, което ще им се разрешава са някакви детски предавания по 1 час дневно и то като станат на 2-3 години. Голяма съм диктаторка  smile3540

Хихи Laughing Лени, дано само да успееш да удържиш на думата си като му дойде времето Wink
Като прочетах постинга ти, видях себе си преди 3-4-5 години- "Моето дете телевизия няма да гледа и шоколад до 3 години няма да опита" ooooh!
Нито на едното нито на другото изкушение успях да устоя Embarassed И телевизия прогледа и шоколад прояде. Simple Smile
Естествено, че гледа само детски предавания, много ясно, няма да загледа новини я Wink, започна с Бейби Айнщаин, после БейбиТВ, сега е на Мечо Пух и Дора Експлорерката Simple Smile. Имаше моменти, когато това беше единствената възможност да се изкъпя или да свърша нещо на спокойствие, иначе все ми се вреше в краката или правеше някоя поразия и колкото да ме гризеше съвестта, че съм лоша майка й пусках филма за да има мир. Лятото ни се беше развалил телевизора (тя го събори на земята) и докато изберем и купим нов мина около месец... ами не й липсваше май много, питаше от време на време, но като няма-няма и се хващаше за нещо друго, което ме навежда на мисълта, че все още може и без него. Тогава дори не й показах, че и на компютъра могат да се гледат филми, защото щеше да го окупира сигурно, а той си е моето място и не си го давам Wink
Наскоро се замислих, че пред нашите родители изобщо не е стоял този проблем. Ние и да искахме нямахме възможност да кибичим 24 часа пред ТВто Laughing една програма само и детско от 17:30 до 18:00 ч. (по втора програма през седмицата май нямаше детско, а и не всеки я хващаше) и после лека нощ деца и т'ва беше Simple Smile ....

# 6
  • Мнения: 6 167
Биба, хаха, може би все е по-добре да му пуснеш някое предаване,  от това да го оставиш да гледа как се върти прането в пералнята, за да си откраднеш няколко минути.
Имам приятелка, която като й казах, че сме купили пералня с горно отваряне/затваряне каза: Ха така, ти знаеш ли... какво изпусна.... и как понякога можеш да си оставиш детето да зяпа прането, докато отидеш до банята ....   animal085

# 7
  • Мнения: 11 309
А как се занимават две природни бедствия в дългите зимни дни, особено, когато навън е гадно, влажно студено и на тях не им се подава носа навън.
След наредени 100кратно пъзели, изиграни хиляди Не се сърди човечета, идва момента, в който изревават Мамо, може ли да гледаме филмче, може ли, може ли , може ли (така до безкрай, докато на мен ми писне) и аз им пускам едно филмче.
Ограничавам им времето за гледане на телевизия, но си имат любими занимания. На щерката например любимото и е Finger tips и не можеш с топ да я мръднеш, докато върви. Малкия зяпа сутрин по 20 мин от Дора и следобед веднъж Боб гъбата.
Сериозен враг на интелигентността е телевизията и това ме  тревожи изключително.
Затова налагам такива крути мерки.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Биба, хаха, може би все е по-добре да му пуснеш някое предаване,  от това да го оставиш да гледа как се върти прането в пералнята, за да си откраднеш няколко минути.
Имам приятелка, която като й казах, че сме купили пералня с горно отваряне/затваряне каза: Ха така, ти знаеш ли... какво изпусна.... и как понякога можеш да си оставиш детето да зяпа прането, докато отидеш до банята ....   animal085
Това помага само, ако детето е под годинка и не е видяло откъде се пуска пералнята и тя е недостъпна и т.н. Синът ми сам слага прането вътре и бута вратата и след това върти и натиска копчетата, за да "пере" И редовно ми помага при ваденето на готовото пране (така де, помощник си имам  Wink ) та абсурд да го залъжа с работеща пералня  Crazy
Иначе ТВ-то работи почти постоянно и той рядко се заглежда, виж да цъка по компютрите ни, това е занимавка №1

# 9
  • Мнения: 3 880
Имам приятелка, която като й казах, че сме купили пералня с горно отваряне/затваряне каза: Ха така, ти знаеш ли... какво изпусна.... и как понякога можеш да си оставиш детето да зяпа прането, докато отидеш до банята ....   animal085
Даа, и този трик го знам, но действа, както и Пепеляшка вече е казала, само в много ранна бебешка възраст Simple Smile Аз по едно време така се къпех, когато ме беше страх още да я оставям сама в друга стая (пред телевизора, да речем Embarassed)- пускам пералнята, заключвам банята от вътре (за да не ми избяга зверчето) и се пъхам под душа, а тя от няма накъде се лепваше пред пералнята и зяпаше как се върти първо наляво. после надясно Laughing , ако и прането е цветно става идеално Laughing

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
гледа сутрин от 8 до 8.30 улица Се3ам...после спираме ТВ-то до вечерта, когато гледа Пипи по швейцарския канал....иначе е на топ лапа е непрекьснато, даже му купихме детски, ама не го при3нава Naughty, иска моя или на баща му Crazy.....
не сьм против телеви3ията, а сьм против бе3ра3борното гледане на каквото и да е Naughty.....

# 11
  • Мнения: 185
да, гледа почти всеки ден вечер по едно или две детски филмчета от по 10 мин.
Почна с Хайди, Вики  и Лаура Щерн, сега е на Костенурката Франклин. Теzи предавания zа нейната въzраст и са доста въzпитателно педагогически, мисля, че и помагат да научи доста неща.
В детската градина на една поzната са питали родителите дали да сложат телевиzор на децата да гледат и са сложили един, което zа мен не е много добре, като лелките биха могли вместо това да играят с децата, все пак те са на работа там, а не да си пият кафето и да минава времето...

# 12
  • Мнения: 3 367
дезита,това явление е навярно свързано с фактите к излязоха напоследък за неприятните задрвсол.последствия свързани с ПРЕКАЛЕНОТО гледане на тв (+ че е мода и хип да нямаш тв  в кьщи)
у дома докато децата са будни тв не пускам; имам ужасно малко време да съм с тях и татко им за да зяпаме; Ния гледа при ситерката си по около 1.30 часа на ден(по ситерски данни),съвсем достатъчно;дете си знае и хич и не иска и мир цари..
както с всичко-умереност му е цаката,прекалените забрани не водят до нищо градивно в моя опит;

Вечернице,таз гъба боб ми е мноо гадна,не знам кво и харесват;всички герои са уродливи,не им се разбира какво говорят и ссс..виж дора е ок,ния се научи(ла) да бори на испански от нея,и е позитивна момата,нищо че е грозновата Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 14:25 от anette1104

# 13
  • Germany
  • Мнения: 1 262
И нашите филмчета които следим са Спондж Боб и Мечо Пух, но Боб да ви кажа го гледа с голяма ожесточеност - дори не помръдва от мястото си...много странно...и на мен не ми хареват картинките newsm78, но ....

И все пак не ви ли е странно това възпитание на дете че ТВ е нещо лошо и това в детската градина, мисля, че тези градини се наричаха Валдорф или нещо подобно?

П.С. По смешно нещо от Sponge Bob на холандски да ви кажа не бях слушала...много ми беше смешно Laughing Laughing Laughing сега като се сетя Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 11 309


Вечернице,таз гъба боб ми е мноо гадна,не знам кво и харесват;всички герои са уродливи,не им се разбира какво говорят и ссс..виж дора е ок,ния се научи(ла) да бори на испански от нея,и е позитивна момата,нищо че е грозновата Simple Smile
Да ти призная и аз Боб Гъбата го намирам за безумно уродлив, но няколко пъти се загледах. Въпреки изключителната примитивност на героите и поведението им (типично примерно за ранна тинейджърска възраст), филмчетата вменяват на децата доста прилични неща като приятелство, сплотеност, как да се грижим за домашен любимец и др. такива неща.
Много странна позиция, но... така са решили да го представят.

Общи условия

Активация на акаунт