Отговори

Анкета

Четете ли съдържанието на опаковките на храни, напитки и продукти при покупки?

Опции:

  • Мнения: 2 212
Ами това е въпросът, погледах малко "Искрено и лично" и реших да попитам...Аз лично знам, че е важно, но като пазарувам най-често от кварталните магазини, където няма пряк достъп до стоките, не си представям как ще почна да чета съдържание и ще ме чака опашка + продавач...това при нас е невъзможно...Когато пазарувам от по-големите магазини като Билла или Метро и когато се сетя  Embarassed поглеждам съдържанието...но в повечето случаи там нещата или са написани миниатюрно или сякаш на друг език с тези съкращения, глупости...

И малко конкретен пример, винаги съм се чудила на шоколадовите вафли, на някои опаковки какво ще рече "Може да съдържа следи от ядки" или нещо от този род...не е сигурно какво има и затова има вероятност или ако имам късмет ще има и ядки... Thinking

Знам, че се тъпчем с химии, ама пусто няма и удачни условия винаги да подбираме храните според съдържанието, а и има ли храни в нормалните магазини, чието съдържание да ни устройва напълно...За жалост, май не  Confused

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 12:13 от ester

# 1
# 2
  • Мнения: 3 447
В големите магазини, и то ако купувам нещо за детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 826
и аз не

# 4
  • Мнения: 2 047
  Чета само за храните на бебето, нашите - не.

# 5
  • Мнения: 1 986
 Аз чета-да,то ми е станало като навик Wink Освен съдържанието,винаги гледам и срока на годност Confused

# 6
  • Мнения: 431
Чета всичко. Съдържание на храни и напитки, листовките на лекарствата, съдържанието на препаратите за чистене, на праха за пране, на козметиката. Абе всичко.

# 7
  • Мнения: 8 505
Рядко.По-често ги чета вкъщи,след като вече са купени,при положение,че нещо ми стане подозрително или интересно.
Етикети на дрехи чета по-често.Редовно споря с мацките зад щанда,когато се опитат да ме убедят,че нещо е 100% памук-усещам изкуственото,ако ще и по-малко от процент да е.

# 8
  • Мнения: 811
Винаги гледам срока на годност,а когато купувам за малкия нещо гледам колко Е-та има.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Чета почти всичко. Пазарувам обикновено от големите магазини и винаги имам възможност да прочета съдържанието, но не се вманиачавам Sunglasses

# 10
  • Мнения: 5 577
Срока гледам винаги, или тя темата е само за съдържанието?

Него не, но срока да - ето, пресен пример, преди 2 дни щях да купя хрян годен до 09.2006. и кокосови стърготини до 05.2006. Не че нещо им има, ама защо да купувам такива?

# 11
  • Мнения: 2 212
Верж, няма проблем и срока да се разбира, въпреки, че все пак в повечето случаи той е по-лесно достъпен и се вижда и аз почти винаги се сещам да го погледна...но съдържанието то няма и възможност винаги, а и си мисля, примерно ако ми се яде вафла - ми то всички бъкат с еднакви глупости вътре...т.е. и на всички видове да изчета съдържанието, никое не би ми вдъхнало успокоение...Просто за много от храните/напитките стои дилема - или вредно или нищо...

Ясно не може без хич, тогава да ограничим, ама ... и това не го успявам мнооого аз....

# 12
  • Мнения: 2 019
чета винаги като купувам за малкия,а иначе пак чета,но понякога

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чета. Вчера, например, прочетох, че трябва да запържа половин глава лук и тогава да добавя житото, за да си сваря жито за ашуре Shocked. Щях да умра, без да знам такъв ценен съвет  Mr. Green Joy

# 14
  • Мнения: 412
никога нямам навик да чета на място, именно поради фактор опашка+продавач, ето зщо често се налага да се връщам до магазина
е, не често, де
ама се случва
купувам, нося вкъщи, чета срока на годност и се връщам за смяна
трагедия
живота ми е много .....

Общи условия

Активация на акаунт