Малко архитектура...

  • 830
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Мили момичета искам да попитам,ако искам да строя къща,колко пари ще ми излезнат плановете за архитектурата? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 418
не съм специалист и незнам дали ще ти помогна. Грубо казано вземат към 15 евро на квадрат. Мога да питам брат ми довечера, той с това се занимава, но никога не съм го питала за парите.

# 2
  • Мнения: 61
Попитай го моляте,предварително благодаря!

# 3
  • Мнения: 5 539
Само архитектурните планове ли те интересуват? Grinning
Защото един цялостен проект има поне 5 части, а архитектурата е само 1 от тях.

# 4
  • Мнения: 61
От какво се състоят тези части и за какви пари става въпрос?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 052
От какво се състоят тези части и за какви пари става въпрос?
Архитектура
Конструкции
ВиК
ОВ
Електро
Геодезия
Геология
Озеленяване
ПБЗ
Може нещо да изпускам...аз съм проектант-конструктор, мъжът ми се занимава със строителство (предприемачество), ако наистина сте решили и си търсите екип - пиши ми ЛС, работим с няколко архитекти, симпатични, разбрани и не особено скъпо взимащи. 15евро е цена със запас, въпреки че някои работят и на 20евро  Hug
Примерно архитекта взима 4-5 евро/квадрат, конструктора 2.5евро (за по-големи площи и 2), Вик+ОВ+Ел около 1.5-2евро (общо за трите части), за останалите части май не зависи само от квадратурата. Отделно има надзорна фирма, консултантска фирма (не е задължителна, просто става по-бързо озаконяването) и т.н.
Разбра ли нещо  Hug Спесифично е, не се шашкай!
Ако не ти е ясно - питай, това не те ангажира да работиш с нас, готова съм да ти покажа проекти, какво съдържат, какви са процедурите.
Успех  Hug

# 6
  • Мнения: 61
Честно казано нищо не разбрах,мен ме интересува като начало за озаконяването и строеж какво ми трябва?

# 7
  • Мнения: 61
като се има в предвит,че има гараж на това място

# 8
  • Мнения: 460
Привет, минаваме по пътя, за който питаш.
Надявам се до 2 месеца да имаме разрешителното за строеж. Проекта включва- Архитектура, Конструкции, ПБЗ, ВИК, Електро, Вертикална планировка, ОВ и Топлотехническа ефективност. За него дадохме 7000лв за къща от 230кв и високо подпокривно пространство, т.е. за 340кв триетажна къща. Отделно 400лв за геоложкия доклад, около 50лв при подаване на документите в електроразпределение, и 66 за ВИК при подаване на документите за разглеждане в Софийска вода.
Проекта за озеленяване за нас е 400лв ( парцела ни е 512кв), 600лв количествена сметка.
След взимането на разрешителното за строеж се плаща около 700лв на Електроразпределение при сключване на договора за продажба на електроенергия, и около 300лв за Софийска вода.
Това се сещам засега отделно таксите по общината за подаване и взимане на готовите документи. Ако има нещо, с което мога да съм ти полезна съм на разположение Hug

Общи условия

Активация на акаунт