Въпрос за стафилококова и стрептококова инфекция

  • 1 459
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
На големия откриха в гърлото стрептококи-пие Оспен, а на малкия стафилококи и сега джипито иска да му изпише АБ, но той дефакто не е болен и аз се питам, дали да го тровя или  ooooh! Моля ви , кажете наистина ли са толкова опасни тези стрепто и стафило и може ли да се размине АБ newsm78 а и съм чула, че не винаги се повлияват от лечението Close

# 1
  • Мнения: 474
миналата година точно по това време малката ми дъщеря направи три ангини една след друга два пъти пи антибиотик по 10 дни.когато направи третата и направих гърлен секрет и се установи стафилококи,стрептококи, и гъбички от антибиотика.трети път АБ не дадох а отидохме на хомопат.нашия хомопат който е микробиолог каза няма  страшно /говоря за стафилококите и стрептококите/и вече година ходим при нея и съм много доволна за сега Йоанна е боледувала лятото веднъж имаше по сериозна кашлица.незнам дали е от годините това че вече е на 7 или сме намерили точния хомопат аз мисля че е второто но дишам малко по спокойно от тези болести иначе боледувахме много често.желая ви успех

# 2
  • Мнения: 3 164
може ли координатите на хомеопата-на лични.
благодаря.

# 3
  • Мнения: 1 840
Когато дъщеря ми беше на 2м. й откриха стафилококи в носоглъдката. Лекарката ни каза, че докато детето е здраво, няма да й изписва АБ, само редовно й правехме микробиологично изследване. И в един момент стафилококите изчезнаха от самосебе си, без лечение. Така че, ако детето е здраво (няма хрема, , няма температура, не кашля и пр.), няма нужда да му даваш АБ.

# 4
  • Мнения: 10 567
Когато дъщеря ми беше на 2м. й откриха стафилококи в носоглъдката. Лекарката ни каза, че докато детето е здраво, няма да й изписва АБ, само редовно й правехме микробиологично изследване. И в един момент стафилококите изчезнаха от самосебе си, без лечение. Така че, ако детето е здраво (няма хрема, , няма температура, не кашля и пр.), няма нужда да му даваш АБ.
нашата хомеопатка твърди,че бебоците са в състояние да се справят сами, ако до този момент не им е даван АБ. На нас УНГ само като видя секрета от носа каза,че са стафилококи, но ние пуснахме изследване на носа и гърлото и се оказа чисто. Сега го повтаряме за всеки случай. Добре,че сме против АБ, че иначе отдавна щеше да ни е натъпкано с тях детето, ако слушахме докторите!

# 5
  • Мнения: 3 506
На големия вече си почнала антибиотика, тъй че само ще ти кажа за малкия - антибиотик не бих дала, а и докато е здраво детето не бих си тормозила повече главата с коки.

# 6
  • Мнения: 3 164
ами малкия всъщност имаше хрема за около 2 дни....все още нослето не му е напълно чисто, но не мисля че е болен Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 809
На Хриси й откриха стафилококи в нослето с микробиологично изследване ,когато тя беше на 3 мес. (сополите й течаха много преди това,подозирам от родилното).Мазахме с Бактробан,който е локален АБ и за 1 седмица нямаше и помен от стафилококите (прави се пак изследване за да се установи)
Наистина и аз съм чувала,че и сами могат да се справят бебетата с тази инфекция,но аз лично измъчих и себе си и детето с пръскане на Стеримар,вадене на секрети с помпичка (макар и бебешка) и това 3 месеца!!! Така,че всеки си решава сам  Peace
Бързо оздравяване  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Стафилококи често се откриват при изследване на гърлен секрет на видимо здрави хора. Не се лекуват, щом не създават "проблеми".

Общи условия

Активация на акаунт