Отопление за баня

  • 3 158
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Здравейте! От няколко дни с мъжа ми се чудим какво отопление да изберем за банята, която не е голяма. Отопляваме се на ток. Важното е да е безопасно и ефикасно Mr. Green. Детето вече го къпем под душа и мисля, че зимата ще е много студено без отопление. А процедурата с ваната и мъкненето на вода до стаята не ми се започва отново Close. Благодаря ви за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
а как отоплявате другите помещения? според мен температурата в банята трябва да е същата като в другите помещения, нали не влизате в нея само за едното къпане вечер?
иначе ако става дума за краткотрайно затопляне, печка-духалка би трябвало да свърши работа.

# 2
  • Мнения: 5 668
 FlutterИма ел.печки, които се монтират на стената /на реотани са/. Ние такава ще си слагаме. Даже и не са скъпи Party Peace

# 3
  • Мнения: 344
Другите стаи отопляваме с климатици. Живеем в нова кооперация от една година и си е доста студено, затова търсим подходящ вариант.

# 4
  • Мнения: 2 677
Докато отоплявахме банята, имахме електрическа печка, закачена високо на стената. Вършеше добра работа. Но зависи каква и колко голяма ти е банята. Ние вече не я топлим, защото докато си наглася топлата вода и вътре е станало сауна.

# 5
  • Мнения: 491
Ние с нищо не отопляваме банята, въпреки, че детето от много малко го къпем под душа. Свекито обаче наскоро идваха на гости и ходихме по магазините да търсим "сух спирт". Каза, че с това се топлело банята ама как точно и дали е безопасно - ще питам, че само ми мина покрай ушите. Имам печка на реотани и духалка, ама нямам контакт наблизо и са ми необходими поне три разклонителя, та да включа нещо на ток.   newsm78  Ще следя темата, че си е по-готинко да влезеш на топличко.

# 6
Аз сложих една кварцова печка за баня. Не слагайте просто ел. уред, а такъв предназначен за баня. Например това което сложих беше много евтино, 23 лв на промоция в Метро, но все пак за баня - с връв за ключе и защитен вход за кабела отзад. Адакс имат и конвекторчета за баня, но са по-скъпи и по-маломощни, за постоянно отопление.
Тази кварцова печка просто има 2 лампи по 600 вата и като се пуснат двете затопля много бързо. Все пак една баня е само 3-4 квадрата обикновено и рядко има външна стена.

# 7
  • Мнения: 957
Ами ние се чудехме какво да си сложим в банята. Кварцова печка като идея не ми харесва много. Искаше ми се ако може да става бързо топло, затова сложихме една духалка. Нашата  е специално за баня (специалното и е това, че може да се закрепя на стената), но не виждам проблем да се сложи по някакъв начин и обикновена вентилаторна печка, така, че да не се закриват дупките, от където взема въздух и да няма съприкосновение с вода. Ако помещението е малко става много бързо топло и няма нужда да работи дълго време и да хаби ток.
Ето горе долу как изглеждат духалките за баня
-> http://www.amazon.de/gp/product/B000C3OAU6/ref=pd_rvi_gw_2/303-6819869-2745827  тази има и поставка за сушене на кърпи.

или така ->http://cgi.ebay.de/BADSCHNELLHEIZER-BADHEIZER-SCHNELLHEIZER-ELEK … dZ1QQcmdZViewItem

http://www.tradento.de/market.php?details=278153&market=85

Общи условия

Активация на акаунт