как пьтува бг-детенце в чужбина?

  • 1 163
  • 21
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
питането ми е - какви документи трябват?
детенцето е племеницата ми, на 11 месеца ще е, и ще ми идват на гости цялото семейство ( мама, тати и тя ) пре3 януари сьс самолет....3нам, че ако е в чужбина, се вади пасаван от посолството, но от БГ не ми е ясно много как седят нещата....моля, споделете подробности, ако някой е минал по то3и пьт...благодаря предварително   bouquet

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
здрасти Амей  Grinning
С паспорт ще пътува малката, такъв като нашите.

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
здрасти Амей  Grinning
С паспорт ще пътува малката, такъв като нашите.

само с него, нали ?

# 3
  • Мнения: 2 700
Вади се паспорт със снимка на детето, като молбата се подава в присъствие и на двамата родители.
За самото пътуване, ако детето пътува и с двамата си родители, проблеми няма. Ако единият липсва, трябва да се представи нотариално заверено пълномощно за съгласие.

# 4
  • Мнения: 2 839
Вади се паспорт със снимка на детето, като молбата се подава в присъствие и на двамата родители.
За самото пътуване, ако детето пътува и с двамата си родители, проблеми няма. Ако единият липсва, трябва да се представи нотариално заверено пълномощно за съгласие.
Това е много точно  Peace
Само да добавя да не чакат като мен последния момент. За изкарване на първи детски паспорт процедурата е тромава. След подаване на молбата /от двамата родители заедно/ документите се пращат на районния инспектор /или както там се зоват сега  Embarassed/, той идва на проверка, пита съседите има ли такова дете, този и този ли са родителите му. После връща рапорт, че всичко е ОК, та тогава вече могат да издадат самия документ.
Минахме през процедурата лятото.

# 5
  • Мнения: 4 629
Детето пътува с паспорт  Peace

# 6
  • Мнения: 532
А ние пък извадихме паспорт на детето за 3 дни -  май се води експресна услуга и никакъв инспектор не е идвал да пита никой.Тогав атя беше на 6 месеца.Просто молбата се подава в присъствие на двамата родители с личните им карти,с акта за раждане на детето и снимка. Това е.

# 7
  • Мнения: 2 839
Ами няма много логика в тази процедура, но тук във Варна е факт. Не съм допускала и аз, че може да е така, отлагах до последно, като мислех да пусна бърза услуга, и добре че стана дума за това в разговор с една мама. Тя сподели от личен опит, че отива към месец, което се потвърди в паспортна служба. Бяхме на косъм с 1-2 дни, изправих се на нокти, защото точно в периода когато трябваше да идват на проверка ние с мъжа ми бяхме в чужбина, а децата при баба си ...  ooooh! Та ходих да диря районния да го предупредя ...  Tired
Абе в София може и да не е така, но нека имат едно наум и да отидат навреме.

# 8
  • София
  • Мнения: 440
Ние, в София, в едно от районните управления, отидохме с детето, двамата родители и всички бумаги. Чиновничката я видя и никакъв инспектор след това. Преди това само проверих как стои въпроса с опашките, т.е. отидохме в час когато няма много хора, изобщо не чакахме и после паспорта беше готов за 15-тина дни.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
когато подавахме документи за паспорт на габа, трябваше и тя да присъства. освен стандартните документи ни искаха и удостоверение за местожителство, което се издава от общината. явно то замества посещенията от местния инспектор.

# 10
  • Мнения: 2 839
Като се поразмислих, има резон в тази процедура. На теория ... можем да хванем отвлечени от нас с мъжа ми деца, да ги замъкнем в паспортна служба, да ги представим за нашите, на другия ден взимаме паспортите и беж да ни няма на детски пазар в Гърция примерно. От присъствието на двама възрастни на място, довели дете/деца, никак не става ясно дали това са техните деца. Докато ако се питат двама съседи, покажат им се снимките на децата, съседите кажат. "Да бе, ей тия хора живеят с тия деца от 3 години тука /всеки ден им търпим крясъците  Mr. Green/", тогава вече си е някакво доказателство.
Поразписах се ама ...
Капиш?  Mr. Green

Удостоверение за жителство и на нас искаха, доколкото си спомням. Но пък ни ги издадоха на съседното гише.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
да де, ама ти освен детето, мъкнеш и акт за раждане с имената на двамата родители в него, които трябва да са същите като на личните ви карти...

# 12
  • Мнения: 2 839
Е? И кое доказва, че децата който водиш на място са твой, т.е. тези от актовете? На актовете няма снимки, може да са които и да било други деца, които ти да представяш за свои.
Ако заведеш други 2 момичета на възраст около `95 и `02, те как ще разберат, че не са твоите!?

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Вади се паспорт със снимка на детето, като молбата се подава в присъствие и на двамата родители.
За самото пътуване, ако детето пътува и с двамата си родители, проблеми няма. Ако единият липсва, трябва да се представи нотариално заверено пълномощно за съгласие.

в районното ли се подават документите( като всички ) или в общината по местоживеене?

# 14
  • Мнения: 2 700
в районното ли се подават документите( като всички ) или в общината по местоживеене?

В районното по постоянен адрес на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт