С детенце в автобус?!

  • 840
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Много се чудих къде да пусна темата си,но май тук и е мястото.
Искам да ви попитам,мамчета и татковци,пътували ли сте с децата си с автобуси,но не градски,а на дълги разстояния-извънградски?
Аз съм от провинцията и към края на месеца съм планувала точно едно такова пътуване с дъщеря ми,която тогава ще е на 1 годинка и 4 месеца.Майка ми има рожден ден и ми се иска да съм си в къщи тогава.Мъжът ми точно тогава е на работа и не може да ни закара(пътували сме много с детенце,но с колата)та взех генералното решение де си грабна багажа и детето и да пътувам с автобуса.
Вие предприемали ли сте такива пътувания с вашите хлапаци(имам в предвид малките деца 1-2 годинки)?
Така и така съм решила че ще пътувам с автобуса та да събера малко мнения и впечатления по въпроса.Аз като се замисля на времето моето семейство не е имало кола или по скоро майка ми и баща ми нямат шофьорски книжки,та ние с брат ми от малки baby_neutral сме пасажери на държавния транспорт Mr. Green

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ние пътувахме миналата година, по Коледа. Влади тогава беше почти на 11 месеца. Разстоянието беше около 200км. Още в началото се унесе и заспа. Събуди се малко преди да слезем. Имах време да си го облека и всичко там. На връщане-пак същото. Мисля, че и ти няма да имаш проблем. Ако много почне да се върти може би няма да пречи на околните ако се поразходите по пътечката м/у седалките. Ако имате пиш обаче ще трябва на място да прецениш-дали има тоалетна в автобуса или ще спирате край пътя. Вземи и храничка, водичка, някоя играчка. Това е. Лек път  Peace

# 2
  • Мнения: 1 615
Аз май на около годинка и половина извозих детето на над 200км. с автобус, ама беше лято. Зимно време и досега не смея... Ако е много далече, не знам дали е добра идея да я дрънкаш по разни съмнителни "кошници"... Нямаш гаранция на какъв атобус ще налетиш.

# 3
  • Мнения: 410
Ние пътувахме миналата година, по Коледа. Влади тогава беше почти на 11 месеца. Разстоянието беше около 200км. Още в началото се унесе и заспа. Събуди се малко преди да слезем. Имах време да си го облека и всичко там. На връщане-пак същото. Мисля, че и ти няма да имаш проблем. Ако много почне да се върти може би няма да пречи на околните ако се поразходите по пътечката м/у седалките. Ако имате пиш обаче ще трябва на място да прецениш-дали има тоалетна в автобуса или ще спирате край пътя. Вземи и храничка, водичка, някоя играчка. Това е. Лек път  Peace
Когато пътуваме с колата,малката също спи,а и ние ще пътуваме по време когато на нея и се пада следобедния сън.Храна разбира се че ще взема,ние без солетки не излизаме Mr. Green Пиш все още си го вършим в памперса с изключение на сутрешното стоене на гърнето,така че и с това няма д аимам проблем.Пътуването ще трае около 2 часа и нещо и се надявам поне през половината време да спи,а останалото ще го мислим на място,какви ще ги вършим Wink

# 4
  • Мнения: 11 747
Миналия месец пътувах с автобус от София до Варна и в него имаше бебе,на около 3-4 месеца!Спеше си в кошчето и съвсем за малко заплака,но то беше май като го събудиха да яде!Че и автобуса тръгваше в 19h,а пристигна след 1:30h.Мился,че няма нищо страшно!Аз първоначално много се учудих къде са тръгнали с толкова малко дете по автобусите,ама какво пък толкова.Гледам хора с много малки дечица пътуват на доста по- сериозни разстояния,по 11 часа полет със самолет и да се скъса да реве бебето не се притесняват!Май само ние тука си мислим,че като сме с малко дете и не трябва да пътуваме!

# 5
  • Мнения: 1 615
Пак да обърна внимание, че зависи от направлението и автобусите, които го покриват. В посоката, в която пътуваме ние, няма гаранция какво ще дойде да товари. Такъв студ съм брала някой път, преди да се роди детето, че зимно време и без нея не ми тръгва.

# 6
  • Мнения: 410
Тръгвам от София в 13 часа и пътувам за Троян,автобуса пристига в 15:10-15 часа.От тук ще ме "натоварят"  Mr. Green на автобуса,а там ще ме чакат.Автобуса товари само хора и багажа им,спира за кратка почивка по средата на пътя,вътре е топло,знам защото съм пътувала доста често с автобусите на тази фирма докато бях студентка.Не намирам място за притеснение,освен ако дъщеря ми реши че и е скучно и се чудя какво да правим Mr. Green
Подкрепям мнението на pina,че българите сме малко предирчиви към пътуванията с автобус Peace

# 7
  • Мнения: 223
И аз съм пътувала с моя малчо и той почти веднага заспа,кофти е ако по време на път свърши някоя по сериозна работа в памперса Simple Smile

# 8
  • Мнения: 410
И аз съм пътувала с моя малчо и той почти веднага заспа,кофти е ако по време на път свърши някоя по сериозна работа в памперса Simple Smile
Ще се запася с памперси,какво толкова да поосмърдим малко автобуса Joy А пък и моята маймунка не се дразни много като е свършила "голямата" работа в памперса,стои си и си мълчи smile3521

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Може да купиш и за малката билет, да не се мъчите двете на една седалка. А и е по-удобно, ако се наложи да сменяте памперса.

Вики е пътувала на много по-далечно разстояние с автобус, по 10 часа! Единият път като беше на 6,5 мес. Последният път пътуваше с баща си, без мен, не знам как е минало, не искам и да си го представям, защото тя не е имала отделно място, а и вече е по-голяма (на 3 год.) и не спи много и дълго....

Така че не мисля че имаш място за притеснения, на малката ще й е интересно в началото, все пак е на нов вид транспорт  Laughing Може да й вземеш няколко нови играчки или занимавки за да минава по-бързо времето.

# 10
  • Мнения: 5 140
Когато Ния беше на 1г и 5 мес. ходихме до Турция с автобус, и то не само един а се прекачвахме и нямаше никакви проблеми. Спеше почти през цялото време.

# 11
  • Мнения: 410
Няма нужда да купувам билет и за малката,предполагам че в автобуса няма д аима много хора и ще можем спокойно да си заемем две седалки newsm10, а и познавам и шофьорите и стюардесите,така че идвам малко с връски Mr. Green
Дано да ни е леко пътуването,но предполагам че няма да имам проблеми Peace

Когато Ния беше на 1г и 5 мес. ходихме до Турция с автобус, и то не само един а се прекачвахме и нямаше никакви проблеми. Спеше почти през цялото време.

Виждам,че има и пос мели мами от мен,така че ще го раздам по спокойно и ще се наслаждавам на преживяването.Макар да си призная честно,другите около нас са по притеснени от мен smile3521

# 12
  • Мнения: 239
Още на 9мес. пътувахме от Хасково до София с автобус, след месец пак пропътувахме двете разстояния. На годинка пък пътувахме до Ахтопол- 7 часа път. Имаше всичко сън, смях, ядене, мрънкане, игри. Изобщо не се притеснявай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт