За контейнерите за смет

  • 1 236
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Мили мами,чудех се,като новите контейнери за смет са за-пластмаса,стъкло и хартия,къде ще си изхвърляме другите отпадъци,като-консервени кутии,остатъци от храна и обелки и др.Вие какво мислите?Аз все още не съм се обурудвала с нови кошчета,защото в квартала сме още със старите контейнери,но в най-скоро време,ще го направя,а вие?

# 1
  • Мнения: 646
Би трябвало да има и контейнер за тези отпъдъци / битови /.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Трябва да има и един общ контейнер

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Всеки ден ги мисля тия кофи за боклук! Не стига че не обхващат целия периметър на отпадъците, ами и едни огромни - толкова място заемат!!! Събират ги 1 път седмично! А вчера видях една от жълтите кофи изгоряла - само дъното й и от едната страна малко останало...

В някои чужбини тия кофи са по повече от 10 вида и пак няма къде да си изхвърлиш костилката от прасковата!

# 4
  • София
  • Мнения: 396
аз пък се чудя как да изхвърля едно по-голямо парче стъкло през малкия отвор... А по темата - би трябвало да оставят и кофа за битови отпадъци... Макар че не вярвам много хора да тръгнат да си разделят домашните боклуци на хартия, пластмаса и т.н.

# 5
  • Мнения: 9 865
В нашия квартал още няма кофи за разделно събиране, има само до Била на бул. България. Аз много се интересувам от опазване на околната среда и винаги съм се стремила да правя каквото мога за да помогна поне малко... И събирам разделно, ходя да ги хвърлям в тези контейнери, лошото е че така нарушавам баланса... и ако и други правят като мен... ще стане лошо Wink, но от друга страна като си представя как неща които могат да се рециклират гният с другите боклуци и ми става лошо... Българите сме много мързеливи и разглезени в това отношение... както и да е.
По принцип би следвало да има и общи контейнери за битовите отпадъци, които не стават за рециклиране.
Много по-зле стои въпроса с металните и ОПАСНИТЕ отпадъци като батерии... защото представете си в нашата страна не се знае къде се хвърлят батериите... А ТЕ СА ТОКСИЧНИ и тровят всички ни...
Много ме вълнува тази тема с боклука и ще я следя с интерес.
Разпалих се и сори за дългия пост!!! newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 901

Сега кажи, че се казваш Маги Малеева и ще ме убиеш! Шегувам се!

# 7
  • Мнения: 646
Темата с разделното събиране на боклука ми е любимата. Събирам си боклука разделно от близо 1 год., въпреки ,че кофите не са много близо до къщи. За батериите съм писала до Министерството на околната среда и водите, но отговор така и не получих.
Сонетка, в контейнерите за съкло не се изхвърлят счупени прозорци , а само бутилки и то след като и е махнат хартиеният етикет. Същото важи и за пластмасовите с хартиен етикет/ а те даже трябва да се смачкат за да заемат по- малко място в кофата.
Консервите - в контейнера за пластмаса и метал/  пак без етикета/.Хубаво е преди изхвърляне да се измиват за да стават за преработка.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
а после отпадъците от тези контейнери събират ли се разделно и отиват ли за преработка или всичко се изсипва за балиране?
да не се окаже, че сме на етап "сухи тренировки"

# 9
  • Мнения: 646
Ами...уж не отивали за балиране...поне така ни казват...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
питам, защото не съм виждала различни боклукчийски камиони из софия, а и не съм чувала някой да рециклира отпадъци newsm78

а за батериите се сетих, че в атина ги изкупуват в някои от супермаркетите - наши приятели събират батериите и няколко пъти годишно ги предават накуп. ама да ходя до атина специално за това...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
а после отпадъците от тези контейнери събират ли се разделно и отиват ли за преработка или всичко се изсипва за балиране?
да не се окаже, че сме на етап "сухи тренировки"
И аз се интересувам от това. Пред къщи сме с "обикновен" контейнер, но съм съгласасна да отида и до контейнерите за разделно събиране. Бях започнала да събирам разделно, но една колежка ми каза, че нямало смисъл...Така, че ще съм благодарна ако някой ми каже НАИСТИНА какво става с тези отпадъци...

# 12
  • Мнения: 603
Мисля,че казаха,че ще правят завод за преработка и рециклиране на отпадъците  newsm78 .Затова,за сега пробно са поставени в определени квартали новите кофи,постепенно,ще обурудват навсякъде.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
въпросът е онези пробно събрани отпадъци дали след това се извозват отделно или всичко се изхвърля на едно място?
или сме толкова тъпи, че имаме нужда от година-две сухи тренировки по разделно събиране преди да започнат наистина да разделят и да рециклират?

# 14
  • Мнения: 646
Незнам дали сме тъпи или просто не ни стига възпитание за много неща, но често се срещат торбички с всякакъв вид отпадъци в разделният контейнер.

Общи условия

Активация на акаунт