анорексия?

  • 1 031
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,
Извинявам се, ако анорексията вече е обсъждана и моля да ме препратите към съответната тема. 
В последнта една година малката ми дъщеря (в момента е на 19) свали над 10 кг - предимно с цигари, кафета и глад по цял ден, отделно лунна диета, фитнес 4 пъти в седмицата (по минимум час и половина). Прилича на скелет, лицето й е изпито и бледо и наистина започвам да се страхувам, че е нещо сериозно...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 880
аз бих поговорила сериозно с нея и бих я завела на лекар. така може да си съсипе стомаха...а уморена ли е, поспалива, апатична? това са признаци на анорексията. когато сте заедно на масата храни ли се добре?

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз бих я завела на лекар и ще поискам изследвания. Фитнеса- хубаво, но цигари и кафета за младо момиче не е добре Naughty А диети при положение, че е слаба си е притеснително Rolling Eyes

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На лекар - задължително, докато не е станало късно.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Първо поговори с нея и тогава на лекар ако прецениш , но най -добре първо поговори с нея. Колко е висока и колко килограма е ? Постоянно ли е гладна през деня , яде ли плодове или нищо не хапва , а вечер ?

# 5
Благодаря за загрижеността! Aurora, но мога да кажа, че дъщеря ми е апатична; за уморена - да, но мисля, че първо се дължеше на подготовката за кандидатстудентските изпити, а сега - на натоварената програма. krasi stz, висока е 165 см и ми казва, че е 43 кг, но не ми дава да проверя, когато е на кантара. Казала съм й, че ако падне до 40, ще я заведа на лекар. През деня пие само натурални сокове и прясно мляко. Вечер понякога яде, но малко и то нискокалорични храни, друг път яде в несвяст, на следващия ден разправя колко й е подут коремът (представете си колко абсурдно звучи това) и си прави разтоварващ ден. Съпругът ми също много се тревожи и понеже той е готвачът в къщата, се опитва да я изкушава с какво ли не. А неведнъж се е случвало след като й е било вкусно и преяде, да повръща Sad 

# 6
  • Мнения: 5 531
ion-ion , дъщеря ти все още расте, и това не са храни подходящи за нея.Аз бих те посъветвала да я заведеш на лекар, защото с тези работи шега не бива NaughtyА още по лошо е че повръща след като се нахрани, така ще си съсипе и стомаха.И цигари и кафета newsm78, незнам, мисля че сериозно трябва да се намесиш.Отиди и поговори с вашето GP, ако трябва първо сама, и задължително след това и  с дъщеря ти.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Задължително трябва да се вземат мерки. Явно се касае за анорексия, съчетана с булимия. Има специалисти, които се занимават с хранителни разстройства, за съжаление не мога да бъда полезна с координати.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Анорексията е преди всичко психологичен проблем. Имам приятелка, която се бори дълги години с анорексия и булимия. Не успя да се справи, докато тя и съпругът й не потъсиха специализирана помощ. Изискват се много, много търпение, сили и любов от страна на всички близки и приятели.

  Бих ти препоръчала новата книга на Мадлен Алгафари "Вяра имам". Ето я книжката:

  В нея има цяла глава, посветена на анорексията /разказана е историята на едно момиче/. Страхотно е написана - търси причините, за да се стигне до това заболяване, начините да се преодолее и т.н.
  Стискам палци!

# 9
  • Мнения: 1 100
Не чакай да падне до 40кг.
  43 кг за 1.65 ръст е много малко. Лошо е, че повръща. Поговорете с нея или и вземете специални четива по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт