Помогнете ми!

  • 968
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мили мами,вчера превихме ДТК и Полио на Ани,инжекции на Авентис Пастьор...и за пръв път вдигна след тях Т-38.2.Много съм уплашена-на някой случвало ли се е такова нещо?

# 1
  • Мнения: 4 806
ами на моята дъщеря и на мен с нея ни се е случвало.
Можеш да даваш панадол в количествата, които са разрешени за възрастта.
Стискам палци, знам какво е. При нас е по - тежко и въпреки всички усилия, правихме и тази ваксина (без коклюша). След повече от две седмици, буците по ръката не са се разнесли съвсем.

# 2
  • Мнения: 5 393
Температурата ли те притеснява?Нормално е след ваксина ДТК да се вдигне температура.Дай Нурофен или Панадол, или я топни във вана с вода 37градуса за десетина минутки.Има и свещички-аз съм ползвала Ефералган.Спокойно-не е толкова висока температурата-просто я следи да не се покачва.Ако си много притеснена звънни на педито.Темата ти по принцип е за здравния форум май Thinking
Спокойно, дано бързо да спадне Т.

# 3
  • Мнения: 6 039
миличката,  bouquet
не се притеснявай
обади се на педиатъра и сподели каква е реакцията от ваксината
стискам палци утре вече да е добре дребосъкът

# 4
  • Мнения: 7 723
Не се притеснявай- това е съвсем нормална реакция на организма при тази ваксина. Защо педиатъра не те е предупредил предварително newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 819
Благодаря Ви,мили мами!Той ме предупреди,но Ани досега никога не е вдигала Т от тези ваксини,затова се притесних

# 6
  • Мнения: 8 505
И дъщеря ми вдигна Т чак при последната ДТК.Не се притеснявай.А ако има локална реакция,направи и компрес с риванол.

# 7
Ако до утре на обяд не я е свалил, обади се обезателно на педиатъра.
На нас ни се случи след ваксина сутринта през нощта да вдигне 39. Това беше преди да стартира "здравната реформа" и аз се обадих на дежурен лекар. Съответно сутритна е бил изпратен рапорт на участъковия педиатър и в 8 ч. сутринта тя цъфна на врата притеснена да не е усложнение. Е, оказа се, че водейки детето за ваксинация сме "лепнали" някое и друго вирусче.
Иначе от ДТК най-редовно си вдигахме температура, така че веднага след инжекцията давах амидофен (такова имаше тогава).

# 8
  • Мнения: 819
Благодаря Ви много!
Ценя много подкрепата Ви!
newsm51     newsm51      newsm51

# 9
  • Мнения: 404
Не се притеснявай- това е съвсем нормална реакция на организма при тази ваксина. Защо педиатъра не те е предупредил предварително newsm78 newsm78 newsm78
Няма място за притеснение.Ще видиш до ден вече няма да има температура.

# 10
  • Мнения: 678
Нормално е да вдигне Температура (  ДТК Ваксината е най тежката от всички )- не се притеснявай дай й Панадол- сироп . Малката също вдигна температура въпреки че предварително й бах дала 2,5 мл Панадол през устата и след някой час след като вдигна Температурата пак й дадох и по-ве4е не вдигна. На мястото на убождането задължително направи компрес с Риванол и го сменяй често - аз на 2-3 часа го мокрих.....Няма за какво да се притесняваш....

# 11
това е нормално просто се обади на доктора и го попитай защо не те е предопредил дай  й нурофен /аз  не давам панадол - малкия ми син направи алиргична реакция от него / и спокойно още какво те очаква........

# 12
  • Мнения: 61
     Синът ми при първата ваксина ДТК вдигна 38,5. Лекаря ни беше предупредил, бях сложила свещичка ефералган и въпреки това 2 дена беше като болен. Някой деца вдигали над 39 градуса. При последната имунизация само мяташе неестествено ръчичка.
     Дано и при вас всяка следваща да е по-леко приемана. Peace

# 13
  • Мнения: 2 757
И дъщеря ми вдигна Т чак при последната ДТК.Не се притеснявай.А ако има локална реакция,направи и компрес с риванол.

И ние така. Вдигнахме 40 градуса и то няколко дена подред вдигахме и сваляхме #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт