Врастнали нокти при бебе

  • 7 421
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета, на бебчо му са възпалени палците на крачетата от забиване на ноктенцата в месото. На две пръстчета на ръчичките също, но по-малко. Какво да правим newsm78 Бебчо е само на месец и половина.

# 1
  • София
  • Мнения: 186
Ако режете с извита ножичка, ноктенцата отново може да врастнат. При поява на възпаление мажете с йодасепт. Много добър резултат има. Аз не бих мазала на ръчичките.

# 2
  • Мнения: 603
Моят син също има предразположение към врасване на палците на краката, но до възпаление не се е стигало. Важно е ноктите да се режат на права черта и никога до дъно.
Щом се е стигнало до възпаление при всички положение трябва да се обърнете към лекар . А след като решите преблема трябва много да внимавате при рязането на ноктите на тези пръстчета.
Дано бързо да му мине на бебчо!

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не си спомням точно как оправихме нещата, но....опитай се да изтеглиш кожичката настрани, колкото и да е болезнено и да нправиш път на нокътчето....мажи с йодасепт докато нокътчетата израстнат...много бързо растат......и после ги изрязвай равни....даже, от страната на  кожичката може да ги оставяш по- високи.......

# 4
  • Мнения: 36
Здравей, и ние имахме същия проблем.
На Ясен му бяха враснали ноктите на палците на крачетата, мястото беше зачервено и подуто. По съвет на лекар правих компрес с риванол и ихтиол, за да спадне отока. Друго на този етап не може да се направи.
Лекарката каза, че когато порасне детенцето, може да се направи операция, при която се отстранява част от нокътя, за да не се получават тези враствания.
Между другото на мен самата също са ми враствали ноктите на палците на краката. Само да ти кажа още, че ние бяхме по-големи, когато ги правихме тези компреси, така че най-добре да се консултираш с лекар за твоето бебенце. Успех.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Точно така- риванол и ихтиол слагахме....бебко беше на 6 месеца някъде, може и по- малък да беше и в Пирогов ми казаха, че трябва да му изтръгват ноктите.......аз си тръгнах под заканата на лекаря, че пак ще се върна и с помощта на ихтиола и риванола оправихме нещата....повече не е имало проблем......Ноктите израстнаха, наместиха си се по местата  Mr. Green и всичко е наред

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лекарката каза, че когато порасне детенцето, може да се направи операция, при която се отстранява част от нокътя, за да не се получават тези враствания.
На мен ми правиха такава опериция. Ортопедът трябваше да отстрани някакви клетки на нокътя, които растели настрани и предизвикват врастването. Излезе ми много скъпо, беше страшно болезнено (не като обичайна операция при врастване, каквато също ми е правена) и единственият резултат е трайно деформиран нокът... Пак си е врастнал, но ликвидирах инфекцията и сега нямам проблеми.
Не съветвам никой да прибягва до хирургични интервениции като изрязване и изтръгване на ноктите.

# 7
  • Мнения: 8
И моята Хана има същия проблем. Преди 2 седмици дори я водих на лекар, но освен йодасепт и внимателно рязане на ноктите (както споменаха и другите майки по-долу) на този етап няма. По сериозен беше случая при моята племенница. Дълги години мъка за това дете. Дори походката и се промени и накрая мина през 2 операции. Тогава беше на 10 г. Сега нокътя и е леко по-тесен, но вече няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт