мога ли вече да дам застроена супичка?

  • 731
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
още не съм давал жълтък на бебчо ,та си мислех ако застроя пилешката супа - приблизително 5 литра тенджера дали ще е проблем?Аз правя застройката с един жълтък и малко лимон. Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 197
А вариш ли застройката? Жълтък+ лимон ми звучи като неварена.....
Ако е така-не, суров жълтък не е добра идея за малко дете. Яйцата трябва да минават през термична обработка минимум 10 минути. Аз засторйвам супите на Иво само с варена застройка (яйце, брашно и мляко). А в началото ги давах незастроени.

# 2
  • Мнения: 878
ами застройвам супата и като изстине я слагам пак да заври. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
А колко време ври? Пресича ли се?
В рецептите за супи за деца, които съм чела, се препоръчва да се прави с варена засторйка. Специално търсачка пусках и в готварския форум когато реших да започна да застройвам супите на Иво. Това се препоръчва-варена (топла).

# 4
  • Мнения: 878
ще ги давам без застройка ,а след годинка с жътък  Crazy
то едно ли е ,две ли са ......вече взех да се обърквам  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 532
Аз не бих застройвала супата.Ако много искаш да сложиш жълтък защо не го свариш по правилата за дечица и не го добавиш намачкан.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Горе-долу към годинката започнах да давам застроена супа.Варя застройката около пет минути,после веднага я сипвам в супата и там варя още пет минути на слаб огън.

# 7
  • Мнения: 6 461
А вариш ли застройката? Жълтък+ лимон ми звучи като неварена.....
Ако е така-не, суров жълтък не е добра идея за малко дете. Яйцата трябва да минават през термична обработка минимум 10 минути. Аз засторйвам супите на Иво само с варена застройка (яйце, брашно и мляко). А в началото ги давах незастроени.
Аз  правя същата застройка.(варена застройка (яйце, брашно и мляко).)

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За малко дете само варена застройка  Simple Smile
Послушай Lorian, ако държиш да въведеш яйце, а не ти се вари застройката, просто си свари яйце и намачкай жълтъка към манджичката/супичката  Simple Smile

Аз така въведох жълтъка, като сварен намачкан прибавен към зеленчуковото пюре

Общи условия

Активация на акаунт