Изключително лесна и вкусна торта!

  • 1 979
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Продукти за млечния крем: 1л. пр. мляко, 12 суп. л. захар, 5-6 суп. л. брашно, 5-6 суп. л. какао.
Приготовление: Сместа се разбива хубаво да няма бучки и се вари при непрекъснато бъркане до получаването на гъст крем. Първо на слино, след това се намаля на 1.Продължителност на варенето около 25 мин. Млечният крем може да бъде заместен с 1кг течен шоколад по избор бял или кафяв.
Продукти за масления крем: 1 пак. бутер масло/250гр./, 2 ч.чаши пудра захар, 1 жълтък, 10 ванилии.
Приготовление: Крема се разбива с миксер докато стане пухкав, около 15 мин. След това към вече готовия маслен крем се прибавя по една лъжица от млечния /или течния шоколад/ и продължава да се бърка, докато се смесят двата крема.
Продукти за тортата: 2 пакета блатове/ Роял кейк-бели/, орехи /или лешници,бадеми/ 200гр.,стафиди 1 шепа, ром 50гр.,1 ч.чаша захар + 1 ч. чаша вода/ за сиропа/ , сметана за украса.
Приготовление: Блатовете се разстилат и нарязват според тавата която имате и в която ще правите тортата. Приготвя се сиропа от 1ч.чаша захар+1ч.чаша вода/които ври 10мин/и се заливат блатовете с врелият сироп, поръсват се с малко ром и се оставят да изтинат.Намазвате първия ред блатове, които са в тавичката с крем и поръсвате с начуканите орехи и малко стафиди, след това поставяте следващите блатове пак мажете с крем-орехи стафиди. На последния ред заглаждате тортата и я приготвяте за украсяване, може със сметана, може с течен шоколад, може с каквото имате под ръка. Аз лично възлагам тази задача на дъщеря ми да се вихри и да развива фантазията си както иска. Wink
Тортата е наистина много вкусна и се надявам да ви хареса и на вас Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 176
Стягам се за майсторене. Днес не опстана време. Утре ак няма да е , но до края на седмицата ще!

# 2
  • Мнения: 781
Вкусно звучи ,ама много захар има май newsm78

# 3
  • Мнения: 6 472
Тортата наистина си заслужава Grinning Аз си пека сама блатовете, но и с готови пак е страшно вкусна! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт