Кажете ми .....възможно ли е от хрема да се стигне до пневмония?

  • 4 134
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте, от сутринта  не мога да спра сълзите си.....дъщеря ми я хвана някакъв вирус ./http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138374.0/ от вчера след обяд  започна да плаче много и през нощта също....явно нещо я боли.Звъня на педиатърката и тя ми казва: "Какво си мислиш че правиш искаш детето ти да направи пневмония, защо не и даваш антибиотик, започвай Аугументин?".
Е как да и дам като аз не съм лекар, а когато беше в къщи в понеделник сливи ли имаше в устата да каже направи така и така.......... Сега се чувствам толкова виновна и ми е тъпо.

Възможно ли е от хрема да се стигне до пневмония??

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
опиши как се чувства детето,има ли температура,кашля ли отпаднало ли е?да не би да го боли ушенцето и от това да пищи?при всички случаи го заведи на лекар да му чуят гърдичките,да видят ушенцето,ако има съмнения направете и снимка.
а може и зъбки да му никнат затова да плаче.какви лекарства му даваш?не се панирай толкова,не съм чувала при пневмония да ги боли толкова,че да пищят.но най добре ще ти каже лекар.

# 2
  • Мнения: 346
Няма температура, кашля, но не много, от сутринта не иска да се храни, лекарства  ...започнах Аугументин ина че стандартните .витамини , почистване на нослето , осцилококциум
Според мен не са уши,  защото скоро бяхме с възпалено уше и ревеше по -доста различен начин


Довечера ще я заведа , защото педиатърката ни е толкова заета, че не може да ни посети за втори път тази седмица

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:06 от Geri

# 3
  • Мнения: 2 754
Не бързай да изпадаш в паника, мила!
При малките деца и хремата е напълно додсатъчна да не могат да спят и да пищят нощем. И моят син е така от няколко дни.
Пък и лекарите понякога преувеличават, за да се презастраховат - поне с нашата педиатърка е така. Понеже знае, че не съм привърженик на даването антибиотик при най-малкия повод, при подобен случай пролетта ми сглоби, че трябва да постъпим в болница или да пием силен антибиотик. След консултация с втори лекар детето се оправи за няколко дни без изобщо да му давам антибиотик.

# 4
  • Мнения: 1 809
Е,как може ей така по телефона да ти назначи антибиотик....съвсем през просото я удариха тия лекари Close?!Моят син редовно беше с такива проблеми-започва с хрема и се стигаше до кашлици,температури и т.н.Колко Аугментин е изпил не искам да си спомням. ooooh!В един момент зададох въпроса на джипито не е ли опасно толкова често да се пие антибиотик и той ми каза,че  хремата е бактериална и трябва, няма начин.Не исках да се примиря,че само това е начина и поисках изследване.Взеха му секрет и се оказа,че той си има бактерия в носа,която периодично се активира и което ме потресе,вида на бактерията бил от тези,които са причинители на пневмония.Направиха посявка и тогава ми изписа антибиотик,който наистина действа за конкретната бактерия.В крайна сметка детето е пило антибиотик,който не премахва бактерията ,а само тушира нещата за момента.След взетите мерки тогава,вече нямаме този проблем.Мисълта ми е,да поискаш да направят посявка,за да видят точно от кой антибиотик се повлиява бактерията.
Не се чувствай виновна,вината не е в теб  !Бързо оздравяване!  bouquet

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 10:22 от MALVINA

# 5
  • Мнения: 417
Шокира ме заплашването с диагноза пневмония по телефона т.е която детето едвали не със сигурност ще направи ако не му се даде аугментин. Аз знам няколко важни неща, който досега са спасявали децата ми от много лекарства. Пневмония без температура не се развива. Мери температурата често до пет, шест пъти на ден. Обикновенно температура 37,2-37,5 не се хваща без термометър, а тя е показателна за бактериална инфекция. Наблюдавай дали детето е жизнено и енергично, т.е ако да то вероятността да е сериозно болно е изключително малка. Мойте деца почти винаги отказват храна когато са болни и мисля, че това не е лошо. Важно е да се пият течности.  Преди да се дават антибиотици задължително се прави антибиограма, за да се види кой антибиотик е подходящ.
И като отговор на въпроса на база  опита ми с две деца - най-вероятно при някой обстоятелства е възможно, но в 99% от случаите по скоро не е. "Страха" е голям и това довежда до безразборното пиене на силни лекарства.

# 6
  • Мнения: X
..... Пневмония без температура не се развива. ...
не е вярно
моят син направи тежка вирусна пневмония без температура, хванахме я навреме само защото съм страхлива и отидохме да видим защо кашля и има хрема
правилно са ти казали по-горе - посявка на секрета от носа както и преслушване на гърдите
бързо оздравяване

# 7
  • Мнения: 2 082
..... Пневмония без температура не се развива. ...
не е вярно
моят син направи тежка вирусна пневмония без температура, хванахме я навреме само защото съм страхлива и отидохме да видим защо кашля и има хрема
правилно са ти казали по-горе - посявка на секрета от носа както и преслушване на гърдите
бързо оздравяване
И моят син има две пневмонии без температура и незнам колко бронхита-също без температура.щом така или иначе сте почнали антибиотика-трябва да се оправи детенцето

# 8
  • Мнения: 417
Бронхити и пневмонии обикновенно имат бактериален характер и рядко вирусен характер. За да се каже, че едно дете е направило пневмония без температура трябва тя да е мерена още преди влошаването на нещата поне три пъти на ден. Температури от 37,2 до 37.5, често не личат и се улавят само с мерене. Не убеждавам никого. Споделям личния си опит и мнението  на лекаря лекуваш децата ми. Моите деца не са правили пневмонии и не пият антибиотици.

# 9
  • Мнения: 346
Благодаря на всички за отговорите Simple Smile

Преди малко се върнахме от преглед при друг педиатър диагнозата е вирусен ринофарингит и антибиотик не е нужно да се пие изписаха ни спрей Олинт и сироп Еуреспал, и имуностимулатор
Накараха ми се отново как така ще давам антибиотик без да е прегледано детето и т.н

# 10
  • Мнения: 155
Да не те плаша, но напълно е възможно. Не зная какви са тези прегледи на педиатъра по телефона, но си мисля, че е порочна практика. Една хрема може да доведе до безобразни и много неприятни последици и трябва внимателно да се проследява общото състояние на детето. Понякога пневмонията дори не може да се чуе на слушалка, та се налага ренгенова снимка. На нас така ни откриха двустранна бронхопневмония, която протичаше без температура. А що се отнася до АБ Аугментин съм с предубеждения към него, защото не ни влияе. Най-добре тези бронхиални проблеми се повлияват от АБ пеницилини и цефалоспорини и то предписани от лекар, защото аз не съм такъв и говоря от собствената си домашна медицинска практика по децата след обстойни прегледи при педиатрите. Rolling Eyes
И браво, че нещата са се разминали!

# 11
  • Мнения: 375
Смени тази лекарка!

# 12
  • Мнения: 178
Радвам се, че всичко се е разминало!Смени лекаря и винаги вземай мнението на поне двама педиатри!Звучи може би пресилено,но имам и аз като теб  горчив опит от педиатри,решили да се застраховат за сметка на детското здраве. Скорошно оздравяване! Hug

# 13
Здравейте, от сутринта  не мога да спра сълзите си.....дъщеря ми я хвана някакъв вирус ./http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138374.0/ от вчера след обяд  започна да плаче много и през нощта също....явно нещо я боли.Звъня на педиатърката и тя ми казва: "Какво си мислиш че правиш искаш детето ти да направи пневмония, защо не и даваш антибиотик, започвай Аугументин?".
Е как да и дам като аз не съм лекар, а когато беше в къщи в понеделник сливи ли имаше в устата да каже направи така и така.......... Сега се чувствам толкова виновна и ми е тъпо.

Възможно ли е от хрема да се стигне до пневмония??
И аз мислех, че  е невъзможно, но аз точно така пипнах пневмония. Със силна хрема, която от вирус тръгна, не спря (защото може би дори парацетамол не взех) и на третата седмица - атипична пневмония- без темепература почти, чисто дишане на слушалки, но на рентген- едностранна пневмония...

# 14
  • Мнения: 1 877
Аз пък да ви кажа,че нашата докторка се пази от изписването на антибиотици,но понякога се налага,за да не се усложняват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт