За влажността в стаята на бебето?

  • 7 200
  • 30
  •   2
Отговори
  • Мнения: 795
Как преценявате дали в стаята на детето е достатъчно влажен въздуха? Доколкото знам сухия въздух е вреден за малките деца, но в зимните месеци, с тези радиатори и печки трудно може да поддържаме влажен въздуха, а и особено когато сме на парно отопление. Открих, че се продават овлажнители за въздух, но не знам доколко наистина вършат работа? Ако ползвате такива или имате друга идея - споделете!

# 1
  • София
  • Мнения: 551
Имам часовник на който отдолу има влагометър и термометър.Нормалната влажност е от 40% до 60%.Когато го купихме си мислех,че е сух въздуха в къщи (с парно сме),но се оказа че влажността ни е висока.Преди да си купиш овлажнител ,измери влажността в помещението.

# 2
  • Мнения: 532
Аз не съм мерила влажността.Просто проветрявах редовно и слагах по някоя мокра кърпа на парното от време на  време.Моето бебе е зимно.

# 3
  • Мнения: 1 212
 Да, и ние ще трябва да помислим за влажността, но като начало ще пробвам един бабешки метод с канче вода на радиатора .... Wink

# 4
  • Мнения: 153
аз също имам измерител за влажността,а и радиаторът ни е с овлажнител, newsm10.
а също знам един стар метод за проверка Laughing-ако на бебо са му сухи сополчетата значи въздухът в стаята е сух,а ако са нормални всичко е ок.

# 5
  • Мнения: 5 668
Аз не съм мерила влажността.Просто проветрявах редовно и слагах по някоя мокра кърпа на парното от време на  време.Моето бебе е зимно.
newsm10 Само че аз вместо кърпа слагах купа с вода. Всяка сутрин се проветрява, както и вечерта. Ако през денят ти се види въздухът да е тежък в стаята с бебето - също. Party

# 6
  • Мнения: 346
И аз от малка помня съдчето с вода на радиатора и сега като пуснахме радиаторите го слагам редовно. Мисля, че е достатъчно.

# 7
  • Мнения: 510
Не съм мерила влажността в стаята, но и аз слагам съд с вода. Идеята за овлажнители не е лоша, но поне тези които гледах ми се сториха скъпички, при условие, че не съм сигурна дали наистина ползата от тях е толкова голяма.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
тази седмица водих бебето на преглед при известния детски алерголог Мустаков, който между другото спомена изрично - никакви овлажнители, мокри кърпи, тенджери с вода и пранета върху радиатора в стаята на бебето.
учуди ме доста, попитах какво правим със сухия въздух. той каза, че прекален влажният въздух е по-вреден, освен това води до образуване на мухъл в стаята. рече - по-добре сваляйте температурата в помещението и проветрявайте често.

# 9
  • Мнения: 5 362
И аз от малка помня съдчето с вода на радиатора и сега като пуснахме радиаторите го слагам редовно. Мисля, че е достатъчно.
Имаме един комбиниран уред-термометър с влагомер,и по него си гледам и влажността в стаята.

# 10
  • Мнения: 140
Честно да си призная за първи път чувам че има уреди,измерващи влажността EmbarassedМоже ли да кажете от къде се купуват,кои марки са хубави(ако изобщо има разнообразие) и колко долу-горе струват.Благодаря предварително

# 11
  • Мнения: 8 917
Имаме овлажнител и никога не го оставям без вода.

# 12
  • Мнения: 5 362
Честно да си призная за първи път чувам че има уреди,измерващи влажността EmbarassedМоже ли да кажете от къде се купуват,кои марки са хубави(ако изобщо има разнообразие) и колко долу-горе струват.Благодаря предварително
Ами нашият е много стар,някакъв полски,не пише каква марка е.Свекърва ми ни го даде,когато родих да си го сложа в стаята.Незнам в момента продават ли се такива неща. newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 551
Честно да си призная за първи път чувам че има уреди,измерващи влажността EmbarassedМоже ли да кажете от къде се купуват,кои марки са хубави(ако изобщо има разнообразие) и колко долу-горе струват.Благодаря предварително
Намират се в магазините,където се продават часовници.Нашия е от подлеза при "Булбанк"-едно малко магазинче.Струваше около 30 лв.
Ето нещо подобно: http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/33_51/products_id/1498
Само,че това което имам е и часовник.

# 14
  • Мнения: 67
Аз си купих от "Офис 1" във Варна часовник с влагомер - беше 12-13 лв преди година

Общи условия

Активация на акаунт