За бремнните и новите кърмачки!

  • 1 533
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 615
Може би много от вас го знаят, но моето впечатление е, че това се оказва последното нещо, което някой лекар "предписва" и последния съвет, който миналите "по пътя" се сещат да дадат.
Надявам се да бъда полезна на някои от вас. И на една да помогна, все няма да ми е напразно писането! Wink

Горещо препоръчвам мазилото за зърната ГАРМАСТАН (не съм 100% сигурна как точно се изписваше). Препоръчително е да се започне мазането от 5-я месец на бременността, но и във всеки следващ момент ще е е от полза. На мен случайно ми го каза момиче от стаята, в която лежахме след раждането и... Бог да поживи този, който се беше сетил да й каже на нея!!!

Не пропускам позната бременна - пред всяка с това започвам лекцията си Wink И понеже тук често налитам на въпроси, свързани с проблема за трудното и болезнено начало на кърменето, реших да пусна темата, вместо да се включвам по всяко конкретно писание. Още повече, че така мога да помогна да не се стига до "проблем". Дано!!!

# 1
  • Мнения: 216
Ами дай тогава някои подробности, ако обичаш, как точно започва подготовката за кърмене с Гермастана?
На мен доктора ми каза да се подготвям само чрез масаж на зърната със суха хавлиена кърпа, но не ми е споменавал да се мажа и с крем newsm78.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 11:45 от ani_78

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз не започнах докато бях бременна, нито с крем, нито с масажи Sad Като му дадох да суче първият път ми се разрани едното зърно и се мажех като луда с Гармастан, но файда никаква! Мъчих се няколко седмици докато не мина само- мажех с кърма, с Гармастан, с дефламол, не давах да суче от нея и какво ли още не, но... мина! Имам приятелки на които е помогнал, но лично аз съжалявам че дадох 15 лв ей така за нищо! Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 3 092
Не съм  подготвяла гърдите си за кърменето никак.Проблеми слава богу не съм имала!
Ползвах Гармастан в началото , защото малко ме наболяваше, но това беше за няколко седмици и после го спрях.Определено има ефект от него. Peace

# 4
  • Мнения: 2 821
Момичета, незнам дали и други ще са на мойто мнение...това с подготовката на гърдите и аз го правих...не съм се мазала, но си разтривах зърната при къпане, подръпвах ги...и пак ме усмука бебето и ме разрани...тогава помага вече Гармастана...имах разранени зърна и мажех обилно с него. С течение на времето зърната загрубяват и минава. Според мен ако имате недобре оформени зърна, както мен, евентуално биха се разранили, но не е задължително разбира се. В болницата ми казаха, че въобще не ми били добри зърната...и кво..пак си кърмих 8 месеца.... достатъчно е да имате желание Hug.
Пожелавам ви безпроблемна бременност  bouquet

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не съм имала проблеми със зърната и не ми се е налагало да го купувам.Момичето с което лежахме в една стая си го беше купила,но също не и се наложи да го ползва.

# 6
  • Мнения: 128
Здравейте! Това с търкането с хавлиена кърпа и подръпването на зърната  и аз съм го правила и да ме пита някой защо  #Crazy! Сега като си помисля си е било напразно, само дето съм се мъчила. Зърната почнах да ги мажа с Гармастан, когато вече бях в 8 месец, но въпреки така наречената подготовка, зърната ми се разраниха и беше някакъв ужас! На мен повече ми помогна Лансиноха, отколкото Гармастана, поне успокояваше болката! Много важно е и правилното поставяне на бебето на гърдата! Въпреки разранените гърди мога да се тупна в гърдите и да кажа, че кърмих моето лакомо зверче 1 година и 2 месеца!  Joy
Успех на всички!  smile3525

# 7
  • Мнения: 1 975
Ех, ако го знаех по-рано колко болки щях да си спестя Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 660
Не съм правила никаква подготовка на гърдите, въпреки че имах плоски зърна. Нямах и рани. Както казва и eli_nikol, много е важно правилното поставяне на детето. Всеки път, когато захапваше само зърното и аз усещах болка, вадех гърдата и я слагах наново и това се повтаряше, докато захапе правилно.

# 9
  • София
  • Мнения: 630
Това за болезненото кърмене е строго индивидуално. Познавам жени, които изобщо не са имали проблем по време на кърмене и такива, които са се отказали или са били на крачка от отказване заради разранени зърна. Аз лично преживях доста неприятни моменти.Ползвала съм Гармастан  и при мен нямаше никакъм ефект. За появилите  се вече рагади много ми помогна ланолинов крем. Удобен е и защото няма нужда да се отмива преди кърмене.

# 10
  • Мнения: 603
Не съм  подготвяла гърдите си за кърменето никак.Проблеми слава богу не съм имала!
Ползвах Гармастан в началото , защото малко ме наболяваше, но това беше за няколко седмици и после го спрях.Определено има ефект от него. Peace
И аз съм на същото мнение. И при мен беше така. Peace

# 11
  • Мнения: 1 432
Ползвах Гармастан 2-3 месеца предид а родя,на първите засуквания /слагах го правилно детето,не е дърпал само зърното/ се разраних и имаха дски болки.Продълйих да маза след всяко кърмене и за около седмица  раните и болката с тях отминаха.Определено има ефект,не ни е профилакти4ен Peace Peace

# 12
  • Мнения: 1 615
Е, това за профилактиката съм го прочела на листовката му. Но понеже НАИСТИНА МНОГО ми помогна след раждането, когато се сдобих с него, съм предположила, че като цяло работи...

# 13
  • Мнения: 1 531
само да вмъкна нещо, което ми се струва доста важно - ИЗРИЧНО СЕ ПРЕПОРЪЧВА ДА НЕ СЕ ТЪРКАТ С КЪРПА, потърсете и прочетете инфото в бг-мамма  Peace

# 14
  • Мнения: 510
това разраняване звучи ужасно...май и за стриите и за зърната профилактиката е за успокоение на майката. ако ти е писано, ще имаш и от двете с мазане и без мазане. надявам се да имам късмет и при мен всичко да е безболезнено...до колкото е възможно Shocked

Общи условия

Активация на акаунт