Как да изгоня молците в кухненския шкаф?

  • 2 192
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Такова нещо за пръв път ми се случва. Толкова молци са напалатили кухненския шкаф (с подправки и т.н.), а ако сложа от тези ароматизираните кърпички за гардероб може да ароматизират и подправките....
Имате ли идея как де справя с този проблем? newsm78

# 1
  • Мнения: 6 461
Мисля,че за молци се използваше лавандула,не знам дали няма да има същия ефект и лавандуловия спирт(ако забършеш шкафа  Thinking )
Разчисти си подправките.Не знам дали няма да са пълни с тези гадинки newsm78.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
против буболечки при подправките сам чела, че помагат ментови дъвки в шкафа. аз съм сложила дъвки и нямам буболечки, но пък молци не съм завъждала...

# 3
  • Мнения: 646
Това не са молци, но приличат на тях. Провери хубаво пакети с боб,леща,царевица  ако имаш орехи, фъстъци..в тях се завъждат. Извади всичко от шкафа и прегреждай хубаво едно по едно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това не са молци, но приличат на тях. Провери хубаво пакети с боб,леща,царевица  ако имаш орехи, фъстъци..в тях се завъждат. Извади всичко от шкафа и прегреждай хубаво едно по едно.


 Peace Мисля, че им викат гъгрици. Ако намериш къде са се заселили и си правят гнезда, ще ги разкараш и тях. Ако имаш чайове, брашна всякакви, прегледай и тях.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 992
В подправките също се въдят така че не ги пропускй да ги провериш!
В който продукт ги има /брашно подправки и т.н./ в кофата почистваш добре шкаша с спирт и особенно добре оглеждай ъглите.

# 6
  • Мнения: 189
В къщи се бяха завъдили в брашното, и си бяха съвсем истински молци.
Каквито и да са докато не им махнеш хапването няма да се махнат, така че виж кое са си харесали.

# 7
  • Мнения: 6 461
Аз например -боб,леща,брашно ,червен пипер,грис и др..... държа в хладилника за да не се напълнят с хвъчащи. Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Разчисти и провери подправките  от кухненските шкафове.Обикновено,когато има молци има и застояли неща.Може да поставиш едно,две клончета орех и няма да имаш проблеми.Успех!

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз имах същия проблем, въпреки че често почиствах шкафа Shocked Бяха си харесали брашното гадинките Mr. Green Сложих малка чашка вода , в която има сол(1 с.л.) и се натръшкаха гадовете Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт