Кьрвене след менструация и преди овулация?

  • 2 774
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Положението при мен е следното - в момента не сьм в овулация,правя ову тестове и са "-", но я очаквам.
През нощта, завчера, изпишках крьв, доста солидно количество, а ми беше 9ти ден от менструацията(която ми спря преди поне 4 дни). Днес дадох урина и ще мина следобяд за резултат. Може да е бьбреци, може и друго, нещо гинеколкогично. Кьрвенето беше еднократно, само при пишкането, без болка или нещо такова, а след това се забелязваха само кафяви капки, но в рамките на 1 ден се изчисти.
Някой имал ли е подобни оплаквания за кьрвене след спиране на менструация, но преди овулация?

# 1
  • Мнения: 2 825
Небенце, най-добре се консултирай и с гинеколог, но аз си мисля, че е нещо от бъбреците. Другия вариант е да се пукнал фоликул, а тестовете за овулация да не те ловят, но това е по-малко вероятно. Дано се изяснят нещата скоро, пиши като излязат резултатите.  Hug

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 351
Имала ли си някакви болки дори и леки в областта на бъбреците. При наличие на камъчета е възможно при движението им в уретера да го наранят и да пишкаш кръв но ако има и болки. Иначе ако си нямала болки поне 1 седмица преди това зацапване може и да е от друго и да няма общо в отделителната система, ако е от там може да покаже урината наличие на бактерия която се лекува лесно. Ако е от половата система не знам, тук има други които могат да ти дадат компетентен отговор от какво може да е  Peace. Стискам палци да не е нищо сериозно  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 854
clara, днес имам час за личен лекар следобяд и от изследванията на урината зависи какво ще последва и ако е нужно на какьв специалист ще ме насочи за по натам.Притесних се много,защото такова солидно количаство крьв никога не сьм изпишквала досега и то по никое време.Ще пиша непременно какво е станало, когато има резултат.
Целувки и усмивки Hug

# 4
  • Мнения: 1 854
Имала ли си някакви болки дори и леки в областта на бъбреците. При наличие на камъчета е възможно при движението им в уретера да го наранят и да пишкаш кръв но ако има и болки. Иначе ако си нямала болки поне 1 седмица преди това зацапване може и да е от друго и да няма общо в отделителната система, ако е от там може да покаже урината наличие на бактерия която се лекува лесно. Ако е от половата система не знам, тук има други които могат да ти дадат компетентен отговор от какво може да е  Peace. Стискам палци да не е нищо сериозно  Hug  bouquet

Megita, мерси за реакцията. Да,имах болки, но те се появиха по кьсно, а не по време и преди крьвта.Бяха пьрво в областта на бьбреците, а после се изместиха кьм яйчниците, но като цяло не бяха силни.
Незнам какво да правя и мисля, дали да спрем бебеправенето докато се изясни какво е, но пьк овулацията може да мине...или да си продьлжим с опитите и ако има нужда от някакво лечение, то да е с билки или алтернативна медицина.

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 351
Болки след кървене не е от отделителната система, уретрата или уретера са много чувствителни и при нараняване задължително има болка. Оставам на мнение, че ако има нещо в резултатите от урината то ще е най- много бактерия, това е безобидно и се лекува с чайове и много течности но не води до кървене. Казвам ти това за да не видиш стойности в резултатите и да не се шашнеш  Peace  Hug   bouquet
 А за личната едва ли ще те прави при лекар ако е от  изследването, по- скоро тя ще ти изпише лекарства   bouquet
 Според мен си за гинеколог   bouquet

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мегита, не съм съгласна  Naughty При мен /аз съм предразположена към бъбречни възпаления/ при кървене няма болка, появява се след един - два дни и в началото ме боли отпред като за яйчник и ако не обърна внимание се измества към кръста и става страшно; дано не е така в този случай, а да е свързано с овулация

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Човек който не е имал оплаквания ( нередовно уриниране, болки в кръска или уриниране ) не е нормално да се прояви от нищото смущение. Има хронично заболяване което явно го имаш ти, но Оранжево небето не е споменала да има проблеми. Това за мен не е от Отделителната система но всичко се случва и е най- добре да изчакаме резултатите от изследването  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Моето не е хронично  Naughty
Цитат
Болки след кървене не е от отделителната система, уретрата или уретера са много чувствителни и при нараняване задължително има болка
Коментарът ми беше относно това ти мнение. Получих за пръв път такова възпаление преди две години малко след аборта. Помислих, че кървенето е свързано с аборта, нямах никакви болки и никога не съм имала проблем с бъбреците преди това. Отидох но гинеколог и той ми каза, че е овулация вероятно по-различна заради аборта; кървенето спря същия ден; след два дни започнаха болките и след седмица бяха вече непоносими и ме взеха в болница. Миналата година ми се случи отново, но вече имах някаква представа и отидох директно на нефролог и се разминах само с антибиотик. Не се води хронично, просто за себе си съм решила, че явно съм предразположена и изключително много си пазя кръста, особено в такова време. При момичето може съвсем да не е такъв проблемът и дано да не е, просто исках да кажа, че болки след кървене е възможно да са и от бъбреците, но и от много други неща. Надявам се да не ми се сърдиш, че ти опонирах  Praynig Hug

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 351
Голди аз на теб не мога да ти се сърдя  Peace а и сме тук за да даваме мнение а не да държим само на едно  Laughing
 Аз мислех да напиша същото за след аборта понеже и аз след като направих спонтанен и личната веднага ми взе урина и се установи, че имам бактерия. Аз съм предразположена и ми е наследствено и за това винаги когато имам оплаквания първо ми изследва отделителната система. Но прецених, че няма общо с въпроса и за това не го казах. Организма на всеки човек е строго индивидуален и е съвършен сам по- себе си със своята уникалност. При всеки може оплакванията да са еднакви но да се окажат много различни причини  Peace Hug  bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
О, абсолютно съм съгласна, всички тук можем да разсъждаваме, изхождайки от собствените си премеждия, но определено само лекар може да и даде конкретен съвет за нейния случай   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 302
Кървенето около овулация е ръждиво. Не е точно кръв. А и при тебе е рано -9 ти ден.
 Мисля, че по-скоро се касае за възпаление в отделителната система. Личния лекар ще се произнесе, след изследванията на урина и стерилна урина, ПКК.

# 12
  • Мнения: 2 759
   
Кървенето около овулация е ръждиво.
     При мен си е съвсем течно и прозрачно,  с мъничко кръв - точно като че съм се напишкала, само дето има кръв и изтича от влагалището.
     Обаче ако си сигурна, че си пишкала кръв, то може и да е било цистит (който се причинява от настиване/замърсяване и май минава и само от витамини).

# 13
  • Мнения: 2 825
Небенце, какво стана? Излязоха ли изследванията?
При мъжа ми се получи по същия начин - първо кръв, после болки. Оказа се, че е изхвърлил дребни камъчета.

# 14
  • Мнения: 1 854
Небенце, какво стана? Излязоха ли изследванията?
При мъжа ми се получи по същия начин - първо кръв, после болки. Оказа се, че е изхвърлил дребни камъчета.

Кларич,
не сьм писала по темата, защото изследването не приключи напьлно.Срещнах се само с личния лекар за резултат от урината и всичко беше наред.Аз обаче си взех талон за направление за уролог, защото според лекаря там се крие проблема, може да е камьче или цистит.Така, че ще отида на преглед, но засега сьм добре, пьк и искам  да изчакам да видя в края на този месец дали не сме "сьтворили нещо" и тогава да ходя по лекари(ако се налагат разни изследвания,обльчвания и снимки, поне да знам, че не сьм бременна)
Ще пиша ако е нещо гинекологично.

Общи условия

Активация на акаунт