Кога се ходи на рентген за луксацията?

  • 2 821
  • 30
  •   1
Отговори
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте на всички!
Понеже нямам никаква представа моля Ви да ми кажете,кога се ходи на рентген за луксацията?Нашито педи каза като навърши 5 мес  Rolling Eyes
Но не е ли рано да се облачва бебето?Нямам никаква идея  Embarassed  за това ще съм ви благодарна да споделите вие кога сте ходили?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 456
Ние ходихме на ехограф, а не на рентген в 4 месец

# 2
  • Мнения: 84
Ние на 6 месец и на 12 месец за всеки случай. Първия път ни пратиха при Др Драганов във Военна б-ца, но той беше отпуска и ходихме в Ортопедичната болница във Горна баня, втория път обаче си отидохме при Драганов и съм супер доволна от нега. Няма да сбъркаш според мен ако отидете и се прегледате.

# 3
  • Мнения: 1 975
По принцип се правят 2 профилактични прегледа в края на 1-я и 4-я месец и двата с ехограф Peace

# 4
  • Мнения: 601
Здравейте на всички!
Понеже нямам никаква представа моля Ви да ми кажете,кога се ходи на рентген за луксацията?Нашито педи каза като навърши 5 мес  Rolling Eyes
Но не е ли рано да се облачва бебето?Нямам никаква идея  Embarassed  за това ще съм ви благодарна да споделите вие кога сте ходили?
Благодаря предварително   bouquet
Вчера бяхме на ортопед точно затова.ортопеда много ясно обясни,че за луксация и проблем с тазобедрените стави с ехограф се ходи до четвърти месец,а на рентген  пак за същото след четвъртия месец.Педито ти нещо се е объркало,както и нашето и затова ни прати чак сега в 6-я месец
    Сега ,ще използвам твоята темичка да попитам,а и виждам,че и теб това те интересува,дали рентгена вреди на бебето,ако го закарам профилактично? Confused

# 5
  • Мнения: 3 456
Да, вреди

# 6
  • Мнения: 8 505
На първата,най-късно на втората консултация,педиатърът би трябвало да даде направление за ортопед.И по възможност (а в Пловдив със сигурност имаш възможност)-на ехограф,а не рентген.

# 7
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте на всички!
Понеже нямам никаква представа моля Ви да ми кажете,кога се ходи на рентген за луксацията?Нашито педи каза като навърши 5 мес  Rolling Eyes
Но не е ли рано да се облачва бебето?Нямам никаква идея  Embarassed  за това ще съм ви благодарна да споделите вие кога сте ходили?
Благодаря предварително   bouquet
Вчера бяхме на ортопед точно затова.ортопеда много ясно обясни,че за луксация и проблем с тазобедрените стави с ехограф се ходи до четвърти месец,а на рентген  пак за същото след четвъртия месец.Педито ти нещо се е объркало,както и нашето и затова ни прати чак сега в 6-я месец
    Сега ,ще използвам твоята темичка да попитам,а и виждам,че и теб това те интересува,дали рентгена вреди на бебето,ако го закарам профилактично? Confused

Ние на ортопед не сме ходили  Tired А защо ли ни е казала да ходим след 5-ия мес  newsm78

# 8
  • Мнения: 100
и аз имах подобно питане преди дни.

значи може рентген, може и ехограф. ако може с ехограф ще е голяма простотия да пращат бебчета на рентген.

иначе ортопедът освен да назначи изследване за луксация гледа ходилата и дланите при нас.

# 9
Ние ходихме през 2мес.,и ни гледаха на ехограф.Тазобедрени стави и ходила.Ортопеда ни каза 4е следващата задължителна консултация е когато пролази или проходи.Ако нещо ни притеснява да отидем и преди това.Направления се дават от педито.Ренгена си е облъчване.

# 10
  • Мнения: 153
 Stopникакъв ренген Stop не си облъчвай детенцето,само ехограф newsm10

# 11
  • Мнения: 1 101
4-ия месец го гледаха на ехограф.

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не се ходи на рентген, а на ехограф, и първия преглед да е колкото може по-рано, не се чака 5 месец.
Ако има нещо и го видят скоро след раждането, до 5 месец може да се е оправило вече. Колкто по-късно, толкова по-трудно се оправя.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 15:07 от firebird

# 13
  • Мнения: 346
На преглед при ортопед се ходи преди бебето да е навършило 3 месеца. Тогава и да има проблем, много лесно се коригира. Прегледът е с ехограф. Повтаря се пак, когато бебо стане на 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 295
На рентген - не, а на ехограф. Чувала съм, че най-късно до 20-я ден е първия. Ние обаче отидохме на 3 месеца. Това ,че трябва да се повтори пак до годинката не го знаех, което ми напомня че ще трябва да питам педито.

Общи условия

Активация на акаунт