[b]Пак за пишока[/b]

  • 2 672
  • 16
  •   1
Отговори
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мъжки мами помагайте-към 2-рия мес по съвет от приятелка по4нах да придърпвам кожи4ката на пишока.После пък друг приятелка ми каза,4е на лекциите за грижи на новороденото във ОКРБ им казали никакво пипане докато не стане на 10мес.На 3-та пък приятелка педито й казала:"да не се занимава с глупости и той като нейния син(на педито т.е.) като стнел на  #Shocked 3-4 ГОДИНИсам щял да си я придърпа?Съвсем се обърках,а и моето педи не казва нищо по въпроса,а и ве4е ме е срам да питам,4е ако е трябвало от доста по-рано ще се изложа.Споделете своя опит моля

# 1
  • Мнения: 503
Привет!

И мен силно ме вълнува тази тема.

На моят син започнах да му придърпвам пишлето в началото на 4я мес. по препоръка на педито.
Почти му бях забелила главичката към края на 7ия ,когато на поредната консултация тя ми каза.че сме готови и повече нямало нужда.
Миналият месец,обаче посетих специалист по-друг повод и при прегледа се оказа,че изобщо до никъде не сме стигнали,което ме втрещи Rolling Eyes

Сега подновихме гимнастиката,но едва ли ще успея,да му спестя посещението при хирург Sad

Имате ли представа дали се обезболява пишлето преди да се извърши тази процедура,защото до колкото разбрах,тук в Бургас не слагат упойка и било ужасно болезнено за детето???

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
А и при нас така грубо съм 4увала,4е действат #2gunfire А със сигурност знам,4е ако и този период се преско4и-3-4 годишна възраст,ве4е правят операция,но то си е 4иста проба обрязване и тогава със сигурност има упойка

# 3
ние на момчетата от около 5-6 месеца започнахме да им придърпваме кожичката на пишока.

като е във ваната в топлата водичка като го сапунисваме дръпваме доста силно и така лека полека. след това при всяка смяна на памперса се дръпва кожичката

сега давам как се прави, или поне как ме е учила една лекарка още преди 10 години : кожичката с хваща от двете страни с 2 ръце /с палци и показалци/ и се дръпва рязко надолу. бебчо ще се изнерви, ще има една капчица кръв. слага се немибацин пудра. бебчо ще приплаче като пишка няколко пъти и ще мине. Ако е станало докрай ок, ако не процедурата се повтаря отново след няколко дни докато кожичката се смъква изцяло

станало нестанало за пишока на бебчо трябва всеки ден да се прилагат такива процедури

ако Вие се страхувате хванете мъжете си да свършат тази работа или помолете сестрата или лекарката в детската консултация

то изглежда грубо, но всъщност май е единствения начин

успех

# 4
  • Мнения: 1 517
От самото начало започнах да заголвам пишока на Ники.Към 5-6 месец остана само нещо като ципа и след време и тя се скъса сега е напълно заголена.Аз мисля че трябва да се прави това, ето при нас мина без болка без проблем,чувала съм че към годинка ако не е заголена хирург го прави и то доста грубичко и много болезнено за детенцето.

# 5
  • Мнения: 1 581
В България ни казаха да го заголваме пишлето, май някъде около 6 месеца, педиатърката ми показа, но и нямаше никакъв проблем при нашия, кожата си се смъкваше.
Тук в Англия казват да не се прави това до 3 години.
Не знам как е по-добре, но ми се струва, че ако някой трябва да прави нещо, когато има проблем и не се заголва добре пишлето, трябва да го прави специалист - т.е. лекар и то не личния. Да му го дръпна аз и да потече кръв и нещо друго ако стане, ами притеснението и че ми треперят ръцете...
Мисля, че не е късно да питаш педиатъра, още повече че той/тя е бил длъжен да ти каже, когато е било време.

# 6
Благодаря ви за мненията,но да си призная и много ме е страх тази процедура да я върша,а за таткото пък да не говорим Embarassed Ама ми се струва,4е мал4о има как да кажа-някак си доста кожа.При вашите мом4енца така ли е Confused:

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз съм госта Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 596
Ние започнахме още във втория месец. Но аз нещо не се справях с обръщането. Затова помолих на консултацията педиатърката да ми покаже и тя както ми показваше го обърна. Имаше една ципа и тя се "разкъса". От вътре излязоха много мръсотии, от които може да се развие уроинфекция, затова трябва да се мие редовно. От тогава го мием редовно на всяка баня. Това с нищо не е болезнено за бебо, даже му е много добре. Така че или питай педиатърката да ти покаже (много не им се занимава с това) или питай някоя мама покрай теб да ти покаже.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 197
Ние започнахме със забелването когато Иво навърши 2м. По-скоро педиатърката ни започна. На всяка консултация придърпваше кожичката малко повече отколкото предния път (как го обяснявам само....), а ние по време на банята трябваше да изтегляме кожичката до там, докъдето лекарката беше стигнала. Забелването стана с 5 дръпвания от педиатърката ни. Т.е. не го направи наведнъж, а постепенно. На 6м. Иво вече беше готов. После нещо се издънихме с таткото и на едно място кожичката пак залепна. Така че лекарката пак се намеси. От тогава не сме имали "фалове". Искам да кажа, че процедурата трябва да се прави старателно и всеки ден, защото явно докато бебетата са още малки кожичката пак залепва.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз с баткото имах подобни притеснения. Добре, че послушах една приятелка - майка на 3 деца - и започнах от 2 месец да придърпвам полека кожичката. Както писаха по-горе мамите, по време на банята поливах с топличка водичка, за да се отпусне, и после дърпах. Така за няколко месеца бяхме готови. А на 3 деца около нас, чиито родители послушаха лекарите да не пипат пишоците на бебчовците, им ги цепиха при хирург, мазаха с антибиотик и т.н. Бяха се развили инфекции от това, че не са измити нечистотиите от пишкането.
Затова моят съвет е - действайте по-смело и по-отрано, за да не стигате до хирург!
Успех в заголването  Wink !

# 11
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Благодаря ви мили4ки!Поне със сигурност ве4е знам,4е тази глупост дето "детето само щяло да си я оправи" е напълно не само погрешно,но и вредно схващане.От дове4ера по4вам пак с гимнастиката на пишока Grinning Да са ви живи и здрави и вашите пишовци Grinning  Grinning  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Vivi
Ние започнахме със забелването когато Иво навърши 2м. По-скоро педиатърката ни започна. На всяка консултация придърпваше кожичката малко повече отколкото предния път (как го обяснявам само....), а ние по време на банята трябваше да изтегляме кожичката до там, докъдето лекарката беше стигнала. Забелването стана с 5 дръпвания от педиатърката ни. Т.е. не го направи наведнъж, а постепенно. На 6м. Иво вече беше готов. После нещо се издънихме с таткото и на едно място кожичката пак залепна. Така че лекарката пак се намеси. От тогава не сме имали "фалове". Искам да кажа, че процедурата трябва да се прави старателно и всеки ден, защото явно докато бебетата са още малки кожичката пак залепва.


Vivi добре ти е обяснила.
И при нас забелването се извършва от педиатърката, а ние след баня отваряме и почистваме с памуче и риванол, докъдето тя е стигнала.
Важното е забелването да се прави от педиатър/лекар, а вие после задължително да почиствате, за да не се залепи отново, което е по-вероятно, ако пишонката на детето образува повече смегма(именно тя води до залепване).

# 13
  • Мнения: 3 777
Само ние ли го правим от раждането на бебо Shocked

Така ни каза педиатърката и така правим, таткото всяка вечер с едно тампонче с риванол след баня, вече цяла седмица и видимо има ефект.

# 14
  • Мнения: 717
На мен педиатърката все ми разправя, че е рано, но ние с таткото започнахме, защото мисля, че достатъчно изчетох опита на други мами във форума. Засега се справяме добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт