Не сме ли малки за имуностимулатор?

  • 2 695
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Днес ни изписаха имуностимулатор Isoprinosine, някъде бях чела че не се дават на малки деца имуностимулатори ..така ли е или бъркам?

# 1
  • Мнения: 3 042
А по какъв повод са го изписали? Много често ли боледува детето?

# 2
  • Мнения: 346
Бебка за първи път боледува, но е с вирусна инфекция и затова ни го изписаха

# 3
  • Мнения: 1 737
Да, малки сте за даване профилактично на имуностимулатори по принцип, но е хубаво когато вместо да се изписват лекарства, се заместват с имуностимулатор. Аз така процедирам с детето си и съм доволна. Когато педиатърката изпише лекарства, давам имуностимулатор вместо тях, ако не е достатъчно - водя го при хомеопат. Като му мине - спирам имуностимулатора.

# 4
  • Мнения: 6 461
Да мисля ,че детето е малко за имуностимулатор.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз мисля, че сте малки

# 6
  • Мнения: 1 883
Да мисля ,че детето е малко за имуностимулатор.

До 3г децата не се нуждаят от стимулиране на имунната система , тъй като тя все още не е изградена  newsm78

# 7
  • Мнения: 3 042
До 3г децата не се нуждаят от стимулиране на имунната система , тъй като тя все още не е изградена  newsm78

 Peace така е.

Щом  детенцето не боледува често и в по-тежки форми няма нужда от имуностимулатори.

Освен това даването на имуностимулатор съвсем не означава, че детето няма да боледува.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 672
Режих да подновя темата,за да не пускам друга Wink
Сина ми откакто навърши годинка доста боледува- преди това най -много да е имал сополки и лека кашлица
За един месец ще ни се съберат 3 АБ- един за бронхит,втория за нещо подобно-свиркащи гърдички, а сега е с възпалено гърло и Т...реших засега да не давам АБ който ни изписаха,защото ще се съберат 2 за по-малко от 10 дни ShockedЗа сега сме овладяли положението ,но....
Най-странното е че постоянно яде пресни плодове- домашни ябълки,круши ,грозде...На разходка ходим почти във всякакво време-стига да може да се злезне Simple Smile,не ходи на ясла,не контактува с много хора ,че да се разболява непрекъснато ooooh!
това направо ме подлудява
затова съм се замислила- да му давам нещо за засилване наимунитета-но както прочетох е още малък...
Да му купя някакви витамини ли,или... ooooh!Дайте някакъв съвет Praynig

# 9
  • Мнения: 378
много интерсно - моята педи изписа Имунобеби на моят господин. попринцип досега нисе е случвало да сме сополиви - поне 5-6 пъти и веднъж се стигна до антибиотик. (на 6 месеца)
и аз се двоумях дали е редно да пие имуностимулиращи - ама започнах да му давам- моля посъветвайте защо не е добре и все пак това Имунобеби  не е ли направено за бебчета?

# 10
  • Мнения: 1 737
много интерсно - моята педи изписа Имунобеби на моят господин. попринцип досега нисе е случвало да сме сополиви - поне 5-6 пъти и веднъж се стигна до антибиотик. (на 6 месеца)
и аз се двоумях дали е редно да пие имуностимулиращи - ама започнах да му давам- моля посъветвайте защо не е добре и все пак това Имунобеби  не е ли направено за бебчета?
Ето това не мога да разбера, не са малки за антибиотици и сериозни лекарства, но не и имуностимулатори? Защо не, в случаите, когато с имуностимулатор заместваме предписаните химии и отрови и вместо тях детето се излекува с "хранителни добавки"?
Иначе и аз съм против да се дават имуностимулаторите, както се смята че трябва да се пият - "профилактично", дни наред, без човек не е болен. Даже аз не бих ги пила така, не смятам че вземани по този начин биха спомогнали за укрепването на имунната система.

# 11
  • Мнения: 3 042
И Бронхо-ваксома може да се дава на бебета даже на 6м.

Имуностимулатори не е добре да се дават на малки деца, защото имунната им система е все още в процес на изграждане и е по-добре да се оставят сами да си изградят имунитет.

Моят Злати още на 2,5м пи 2 АБ. Зарази се покраи кака си първият АБ не подейства и дадохме 2-ри. Тогава питах за имуностимулатор лекарката и тя каза, че е малък. След това покрай каката пак боледуваше, но минаваше само със физ.разтвор и сироп Проспан. На 6м се разболя на "опашката на грипа". Всички в къщи го изкарахме и пихме АБ заради усложнения от него- кашлица. Малкият се справи много по-бързо от нас и само със сиропчето и физ.р-р. Когато беше на 1г /миналата есен/ пак питах и нашето педи и един друг педиатър за някакъв имуностимулатор, защото в къщи каката често носи разни вируси, който караме наред. Имуностимулатор не ми препоръчаха именно поради причината, която съм споменала по - горе. Истината е, че той се справя много по-добре от кака си и от нас с настинките и вирусите. Явно си е и до имунна система и организъм. Thinking

На щерката давам отдавна /от около 3 годишна/ имуностимулатори - Бронхо-ваксом, веднъж Респивакс, Есберитокс /когато е болна, Енгистол веднъж и давах, но пак си боледува, често. От миналата година е по-добре т.е. пи АБ миналата есен и от тогава май не е. Пак боледува често, но минава по-леко. Преди 10-тина дена беше болна, но не и дадох АБ и се оправи и без него. Днес е с леко червено гърло. ooooh! Явно с годините вече си е изградила някакъв имунитет и се справя по-добре с вирусите.

Аз не мога да ви кажа да не давате имуностимулатори, но според мен на толкова малки деца не е необходимо да се дават, а и не съм напълно убедена, че те действат.

# 12
  • Мнения: 1 737
Аз пък съм на мнение, че ант6ибиотици е многократно по-вредно да се дават на малки деца, от колкото имуностимулатори.
И на моето дете са изписвани антибиотици, но до сега не е пил никога, а се е оправял смайващо бързо, чак педиатърката се е очудвала. Е вярно и с хомеопатия, но смятам че това е начина да се гради имунитет, а не пиенето на лекарства, които действат "анти" и вместо организма да се бори с вредните бактерии и вируси,  с лекарствата се убиват и полезните такива.
Колкото по-малко лекарства се пият, толкова по-силна става имунната система, затова децата оздравяват по-бързо от нас... засега.
Не мога да приема лекари да препоръчват и назначават антибиотици и същевременно да не дават имуностимулатор, защото детето било малко?!

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз мисля, че ТОЧНО ТОЗИ не е за малки деца.. или ако се изпише е за много сериозни проблеми с имунитета....
Изопринозин-а сепонася не толкова добре дори от възрастни. Аз лично бих се замислила дали да го дам на детето си, което сега е на 3 и половина, пък за дете на 1 г.... Може да ти се сторя крайна, но това мисля аз...

Давах на Александра AD Liquid for Kids и Рибомунил. Сега вече давам за възрастни имуностимулатора на същата фирма и съм много доволна. Веднага отбелязвам, че детето ми ходи на ясла от възраст 1 г.и 3 м., та имам опит с тоя тип болести. Боледува 8 месеца, докато не дадох въпросния сироп... Е, пи го 2 сезона и сега е на имунния съпорт. Доволна съм! Имай предвид, че аз съм скептик по отношение на нетрадиционната медицина и хомеопатии разни. Wink, но това нещо (не е хомеопатично, хранителна добавка е) определено действа на моето дете и на други деца около мен

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Да мисля ,че детето е малко за имуностимулатор.

До 3г децата не се нуждаят от стимулиране на имунната система , тъй като тя все още не е изградена  newsm78

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Това за първи път го чувам! Че се изгражда - да! Защо да не й помогнем по подходящ начин...

Общи условия

Активация на акаунт