Не издържам вече-защо все аз да....

  • 3 678
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Няма да се крия,предпо4итам да пиша с ника си,вместо да се явявам като гост.
Бясна съм,защото все аз съм прецаканата,а винаги майка ми гледа пове4е за брат ми.Търпях,търпях,но днес ми при4ерня.
Историята е следната:
От както се помня/от завършването ми на средно,а и преди това/ аз винаги съм работила,защото исках да си разполагам с мой пари,а не да се моля на майка ми да ми дава.Да но брат ми,който е маминото син4е,той не може да работи,защото нямало да седи за 150лв.Ами как ще стой,като сметките ги плаща майка ми,пари за излизания му дава винаги,пари за цигари също и т.н.А аз,ако се наложеше да й искам и ги исках на заем и след време и ги връщах,защото ще ме пита 100 пъти.
В момента майка ми е ве4е два месеца в Италия и миналият месец,когато прати пари му прати 300 евро-защото щял да тръгва за Италия и той.За мен беше скрила,за да не види той 40 евро в багажа и понеже ми се наложи да и пойскам още 50 ми прати към неговите.Скъпият ми брат до слетобяд за няколко 4аса опука 200 кинта и на ве4ерта ми цъфна на вратата,4е следващата седмица щял да тръгва и,ако аз не съм била взела тези 50 щял да тръгне,а сега не можел.Побеснях хвърлих му въпросните 50 и го изгоних,като му казах,4е той за мен не съществува и да не ми стъпва в къщи.Така и не тръгна за никъде-защото опука парите за норматив.Апартамента го е превърнал в ко4ина и не му пука за нищо.
На4алото на тази седмица-майка ми изпрати 50 за него,като каза да му платя водата и тока и каквото остане това е,щом не е тръгнал никъде,а е отупал 700кинта за няма и месец.На мен също ми изпрати 50 евро,като от тези изплащам заем,който теглих пак благодарение заради него,4е беше навъртял 1000 и няколко лева телефон миналата година,щото си говорил с една кокошка.Та като внеса заема 50лв и за детето остават за детето,4е тя праща за Люби не за нас.Отделно ми прати едни с които да и свърша една работа,като ми каза да не му казвам  и да не знае за тях.В деня в които трябваше да взема багажа,господина ми звъни-майка ми ще прати ли пари и колко ми е пратила?Заявих му 4е ще му платя тока и другите неща и,4е по принцип не съм длъжна да го правя,защото той сам трябва да си носи отговорност и другите пари му ги давам.Дойде дадох му парите и ме попита,само толкова ли е пратила,4е на него му трябват още.казах само толкова и това беше.Днес и звънял да му пращя пари,4е щял да заминава другата седмица.И тъпата ми майка,му казала за другите пари дето ми ги прати и с който ве4е бях изпълнила заръките й.идва днес той и запо4ва да ми крещи,аз като те питах-ти,защо не ми каза,4е е пратила още пари.Казвам му-ето ти писмото и виж какво е писала,да не казвам за тези,а да и свърша работата с тях.Той като запо4на,4е на мен не трябвало да ми праща тезе 50 евро,4е аз съм нямала нужда и 4е незнам си какво.Е падна ми пердето и изпаднах в истерия.Нестига,4е утре имаме събор на село и в4ера отидох и из4истих,4е келеша си е поканик както винаги гости,а аз единствено отивам заради баща ми.Нестига,4е цял дообяд готя за утре,та да има какво да ядат,а той педала му с педал обикаля улиците цял ден и не иска да пипне нищо.Викам му-абе не те ли е срам,4е стоя като идиотка днес до пе4ката,а ти неблагодарника утре пак ще ми се довле4еш като на готово и при това 4ак слетобяда,когато ве4е вси4ко е свършено.А той с цялата си наглост ми заяви,никой не те е карал,а и за какво си ми там ShockedКазах му,4е ако отида ще отида заради баща ми и,4е онзи дом е и мой,както и апартамента тук.Той-нищо не е твое #CrazyИзгоних го и му забраних да стъпва в къщи,заявих му,4е той сестра няма и няма и да има от тук на там.Казах му да напусне къщата и да ходи у курец,4е е нещастник,готованец,тъпанр и 4овек от който нищо няма да стане.
Добре,4е мъжа ми го нямаше в къши,4е едвам го накарах днес да дойде утре с мен,заради баща ми,4е той нас ни 4ака само и най-ве4е заради мен.А,ако присъстваше днес,съм сигурна,4е щеше да изхвърли яденето и нямаше да ме пусне да ходя никаде.Даже незнам как да се прикрия тази ве4ер,та да не се удети,4е е станало нещо.
Той като си тръгна,звъннах на майка ми.Казах и,4е не искам нищо да ми праща,4е аз никога не съм имала брат,4е ще го направи инвалид за цял живот,4е тя е виновна за вси4ко,4е тя така го е възспитала,забраних и никога пове4е докато съм жива,да ми споменава за брат ми каквото и да било и 4е я мразя от дъното на душата си.А тя пак,той ще заминава ли-ее казвам ви,4е отка4их и и казах,ти си малоумна и все едно не говоря на теб-не ме интересува дали ще ходи,ако ще да ходи на майка си в задника.Ве4е бях изпаднала в истерия,а тя 4ак тогава се сети да ме пита за детето-казах,какво те интересува,теб те интересува само брат ми и и затворих телефона.

Незнам права ли съм с тези ми действия,но ми е много болно и мъ4но.В кая на крайщата ве4е ми писна да си мъл4а и да ме правят на малаумна.
И на мен ми е кеф някой да ми плаща вси4ко и отгоре на това и джобни да ми дава,но никога не са ми давали.На него вси4ко му беше позволено-той можеше да не ходи на у4илище,защото му се спяло,на него домашните му се пишеха,на него трябваше да му се купува хляб в 23 4аса,защото той цял ден се е държал за онази работа и т.н.

п.п. много е объркано,но просто още съм афектирана и не мога да си събера мислите.

Правилно ли постъпих според вас?

# 1
  • Мнения: 780
аз нямам нито брат нито сестра , но си представям как се чувстваш .ако бях на твое място и аз щях да направя така, макар че ти си трошиш нервите не той - така че няма смисъл - пускай го да крачи - е след като си му казала всичко това де/ и на теб да ти олекне/

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Йо, аз нямам брат или сестра, но искрено ти съчувствам и смятам, че единствената ти грешка е , че си много добра. Забрави, че имаш брат.

# 3
  • Мнения: 271
Не знам защо до сега си търпяла. Има хора, които не разбират че са използвани защото така е било винаги и го смятат за нормално. Ти обаче виждаш и какво??? Нищо !!!! Ами откажи на майка си, все пак си има съпруг, нека той да се оправя в ситуацията. Престани да се правиш на добрата фея и си гледай кефа и нервите. Горе главата! С най-добри чувства   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 474
Неприятна ситуация , но за жалост често срещана ooooh!
Пак доста си търпяла  Close Казала си каквото си имала да казваш, сега си гледай живота и семейството  Peace

# 5
  • Мнения: 6 472
Аз имам брат, винаги много добре сме се разбирали и много сме си помагали. Не мога да си представя той да се отнася така с мен или аз по този начин с него. Честно казано от твоето дълго обяснение не разбрах почти нищо, освен че си много ядосана. Аз не  бих му наговорила такива неща, нито пък бих казала такива тежки думи на майка си. Парите не са били за него и точка по въпроса. Отчет не му дължиш. Не мога да разбера и защо си ходила да чистиш, ама както и да е - следващият път просто не ходи и това е.
От обяснението ти схващам, че брат ти е разглезан и не е свикнал да се издържа сам. Дистанцирай се от цялата работа, помоли майка ти повече да не те занимава с тези неща и каквото има да му праща да си му го праща директно на него. Това, което е за теб - на теб и край. Изобко недей да трошиш излишно нерви за човек, който очевидно не го заслужава Hug

# 6
  • Мнения: 6 167
Какво да кажа.
Срамота е майка ви да е в Италия и да работи ( сигурно на черно и не лек труд, но затова пък ниско платен),  и да ви издръжа. (очевидно него повече от теб).
Мъчно ми е за такива жени, които на стари години хващат пътя, за да си издържат хайманите.

Другото, което се сещам, четейки втората част на постинга ти е "храни куче, да те лае"

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 19:18 от Lennie

# 7
  • Мнения: 9 990
Лени ми взе думите от устата/ръката...
то балканската работа е все за пари и имоти в родата да се дърпат...
Аз казвам-не приемай и не се занимавай с пари от мама, тате и бате и ще ти е чиста работата...

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Много правилно си постъпила. Всичко се търпи до време. По-добре да приключиш с тях сега отколкото да се мъчиш с  цял живот. (Моят съпруг също го докара до там с родата си. Сестра му и зет му го крадат а маминка само вика моля ви не се караите,нека и той да пробие Миленчо ти нали си богат. Sad С тази разлика че до преди това бяха най-добрите  приятели, а сега се подминаваме по улиците .

# 9
  • Мнения: 6 618
Правилно си постъпила то човек търпи търпи ,но всичко си има граница.

# 10
  • Мнения: 2 657
Аз имам брат, винаги много добре сме се разбирали и много сме си помагали. Не мога да си представя той да се отнася така с мен или аз по този начин с него. Честно казано от твоето дълго обяснение не разбрах почти нищо, освен че си много ядосана. Аз не  бих му наговорила такива неща, нито пък бих казала такива тежки думи на майка си. Парите не са били за него и точка по въпроса. Отчет не му дължиш. Не мога да разбера и защо си ходила да чистиш, ама както и да е - следващият път просто не ходи и това е.
От обяснението ти схващам, че брат ти е разглезан и не е свикнал да се издържа сам. Дистанцирай се от цялата работа, помоли майка ти повече да не те занимава с тези неща и каквото има да му праща да си му го праща директно на него. Това, което е за теб - на теб и край. Изобко недей да трошиш излишно нерви за човек, който очевидно не го заслужава Hug

Незнам какво не си разбрала?
Мисля,4е достатъ4но търпях каквото и да било PeaceТи как би постъпила,ако постоянно ти натякват/говоря за брат ми/,4е този дом не е твой/примерно когато съм ходила до нас/аз от 6 години от както съм с мъжа ми съм ходила за това време най-много 5 пъти.И то не,4е не ми се е искало да отида да поседя малко с майка ми,а защото като отидех и се по4ва-този апартамент е мой и т.н.Върви си при мъжа нямаш работа тук.
Еми,то търпиш и накрая ти писва.
Как да не и кажа тези неща,като вижда 4е не е прав и пак ме обвинява мен,4е аз съм злобна,4е и казвам истината в о4ите за сина й.

Болно ми е,защото аз винаги съм се оправяла сама,болно ми е,4е и казах тези думи,болмо ми е,4е баща ми вдигна ръце и то от 4удото на брат ми и не се интересува.Но за мен той си е прав за него си,тоя идиот може и знае само пари да иска #Cussing out

# 11
  • Мнения: 9 990
Ами като има кой да му дава, ще иска..... Confused

# 12
  • Мнения: 2 863
В най-голяма степен отговорността е на майка ти, която толерира това му поведение. Била си афектирана и си казала силни думи. Но най-добре се дистанцирай- ако майка ти иска да ти даде нещо- ОК, ако не иска-  пак така.
За брат си забрави- каквито и да са му причините да се държи така, явно че неговото поведение към теб няма да се промени към добро. За жалсот в много семейства се случва еднот дете да е предпочитано и за още по голяма твоя жалост вашетео семесйвто явно е от тях. Така,че  не се гневи, не трупай повече гняв и си гледай  товето семейство. Peace

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 20:55 от Jaly

# 13
  • Мнения: 2 657
Какво да кажа.
Срамота е майка ви да е в Италия и да работи ( сигурно на черно и не лек труд, но затова пък ниско платен),  и да ви издръжа. (очевидно него повече от теб).
Мъчно ми е за такива жени, които на стари години хващат пътя, за да си издържат хайманите.

Другото, което се сещам, четейки втората част на постинга ти е "храни куче, да те лае"

Lennie,мен никой не ме издържа,даже аз като тя тръгна и казах,4е на мен не искам да ми праща нищо PeaceТя ако праща нещо,го праща за сина ми,а и много се извинявам,но не съм длъжна аз да му погасявам заема,заради него им го изтеглих за да плати телефона на малоумния си син,които след това навъртя пак три цифрена сума #Cussing out

# 14
  • Мнения: 6 167

Йоана, твоето положение ми е напълно ясно Stop
Макар да не одобрявам като цяло ситуацията, и просташкия ти език,
с който говориш за майка си. Просто ми е гадно да го чета, извинявай.
Това е форум на жени, голямата част от които - майки, като майка ти.
Жената явно не е отишла от Видин в Италия, защото й е хубав живота.
Освен това ми направи много лошо впечатление, как казваш, че
я мразиш 'от дъното на душата си'. В същото време приемаш и 50 евро, но
ги приемаш, нали? От майка си, която мразиш.
И въобще - ти осъзнаваш ли , че жената е далеч , че с тези думи можеш
да я хвърлиш в оркестъра, а там е сама... Защо й звъниш да я тревожиш?
Или за това не ти пука?
Или ако ти изпраща 300 евро и на теб вече няма да я мразиш?
Разбирам огорчението ти от брат ти, както и нетърпимата му патология.
Но не разбирам, защо му плащаш заема Ти, защо ти си посредник на парите и
тн. Има много човешки и нормален начин да поставиш нещата на местата им,
без да мразиш никой.

Общи условия

Активация на акаунт