Здравейте

  • 847
  • 17
  •   1
Отговори
 Аз нищо не знам за бременността, но съм бременна... Темата не е кой знае колко интересна. Четох разни работи тука...
Кажете какво бива да знам.

# 1
  • Мнения: 3 092
Какво си чела и какво искаш да знаеш newsm78
Честито и да имаш лека бременност.
Първото , което се сещам че е много хубаво да знаеш е да пиеш фолиева киселина - ако не си го прочела и може да отидеш в отчетните теми - Чакащи бебета  през май - август.
 newsm51

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Честито!!!  bouquet

И аз нищо не знаех. Чети, чети, чети, нооо, избирателно.

Тук във форума и изобщо в интернет, можеш да прочетеш много полезни неща, но и много откровени глупости. Научи се да си ги отсяваш.

Намери си лекар, на когото да имаш доверие, а не да питаш във форума какво да правиш.
 
Това от мен! Лека бременност със щастлив завършек!!! Peace

# 3
  • Мнения: 966
Ами добре е да знаеш,как се развива плода през месеците на бременноста...имам впредвид как се оформя.Ама не се задълбочавай в нищо,по добре да не знаеш много,така по малко притеснения ще имаш.Който ти следи бременноста той знае.
  Аз така не се задълбочавах и си изкарах много приятна и лека бременност.Притесненията са излишни и без това нищо не променят Simple Smile
    Лека бременност и успех! Grinning
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Да отчетните теми са много полезни

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Защо пък да не се задълбочава???

Аз например съм любознателен човек и искам да знам какво става. Четох много, но това не ми попречи да имам приятна и лека бременност. За мен неизвестността, а не информацията, може да е източник на паника. Всеки е различен, все пак!

# 5
Имам си докторка вече - Доктор Радева (ДЦК XX - Борово). Много е внимателна и заедно с това е голям образ. Най-хубавото е че позволи на мъжа ми да присъства на цялата процедура - първия преглед имам предвид. Той е много щастлив, ние винаги сме били много близки и щеше да е много тъпо да не може да го види. Затова си знам и седмицата. Дори вече видяхме Бебо, е то сега е една малка точка, но все пак друго е да си го видиш.

Това което особено ме притеснява е, че тя каза че имам някаква рана на шийката на матката. Питах я това опасно ли е за бебо. Каза, че ще разберем като му дойде времето. И все пак ме човърка...

Другото, което не мога да разбера от постовете, кое точно се поема от здравната каза и кое не.

Може би говоря малко глупави неща, но не са ми ясни нещата.

# 6
  • Мнения: 1 212
Честита бременност и от мен !
  bouquet
За здравната каса, какво по точно те интересува ?
Щом си имаш лекар водещ ти бременността, то той ти казва какви изследвания трябва да правиш. Някои от тях се поемат от здравната каса, някои не.
Формулирай по конкретен въпрос за да могат хората да ти отговорят.... Hug

# 7
  • Мнения: 532
Честито и от мен!
Ще добавя,че до трети месец трябва да си внимателна с упражненията,ако спортуваш.Не трябва никакви подскоци и тем подобни да правиш.Важно е да си спокойна и да се храниш пълноценно,но не и повече от преди.Само да е разнообразно и с много плодове и зеленчуци.За фолиевата киселина вече ти казаха.Пие се до 20-та седмица и е много важна за превенция на болестта Spina bifida.
За сега това е от мен.Лека и безпроблемна бременност!  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 607
Първо честито и лека бременност

Най -добре иди в отчетни аз така изкарах бременността си с мамите октомврийки!

# 9
  • Мнения: 3 478
Честито и лека бременност  bouquet!

На мен отчетните ми бяха голяма опора през целите 9 месаца, всичко се научава от тук, има толкова много инфо, просто време да имаш. Верно в началото не знаеш какво да питаш, но лека по лека ще добиеш представа.

# 10
  • Мнения: 7 914
Най важното почвай фолиева киселина... отиди на преглед , ако не си ходила и се запиши при отчетните -  можеш за всичко да питаш и много да научиш! Peace

Леко бременеене Hug

# 11
  • Мнения: 3 248
Честито!  bouquet
Напълно те разбирам - и аз все още съм твърде неориентирана (а не съм бременна от вчера ooooh!), но пък ентусиазмът ми е завиден! Party Бих те посъветвала, ако все още не пиеш - веднага да започнеш приемането на фолиевата киселина. Peace След това си запиши час при лекар - ако нямаш никой предвид, би могла да разгледаш Белия списък в Здравния подфорум. Peace

# 12
  • Мнения: 8 505
Честито!Лека бременност ти желая!
Ето ти статии за четене:
http://www.bg-mamma.com/site/content/section/4/37/
http://www.biberonbg.com/info.htm

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честито и от мен!  bouquet
Ето още за четене Wink
http://www.mamaibebe.com/?id=1
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=1

# 14
  • Мнения: 6 461
Честито и леко бременеене  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт