Правите ли се, че не забелязвате?

  • 2 336
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Когато децата правят бели правите ли се, че не виждате.

Ох, аз да - ето сега рови в шкафовете из кухнята, а аз няма да стана да го нагледам. Да прави каквото иска, да вилнее. Махнала съм всичко ножове и опасни неща.

Забелязвам, че като е в майка ми разнася глави лук и картофи из апартамента, и тя така казва "Старая се да се правя, че не виждам, не ми пречи, нали се занимава сам"  Crazy

Има ли го при вас този момент?

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моя син в момента прави абсолютно същото - отваря всички вратички и чекмеджета в бокса, изважда всички съдове, реди ги, бута, дърпа, разнася ги из цялата трапезария пълзейки и... голям кеф! Аз ставам да нагледам положението когато чуя по-странен шум.......

# 2
  • Мнения: 3 447
Ми зависи какво разбираш под "бели" Simple Smile Точно в момента взема картофи и лук от етажерката и ги трупа в хладилника, ама аз това не го смятам за беля. Напротив, радвам се, че се занимава сам и го поощрявам. Като ми преподрежда чекмеджетата също му се радвам, нищо, че след това трябва да минавам след него Crazy Т.е. нещата, които не са опасни за него (или за нас) и му помагат да си развива любознателността, ги насърчавам, независимо, че ми отварят повече работа. Когато включва печката или пералнята обаче, забелязвам веднага и съм безкомпромисна (не че има много полза де Rolling Eyes)

Аз ставам да нагледам положението когато чуя по-странен шум.......
А аз - когато настъпи подозрително затишие Simple Smile

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз ставам да нагледам положението когато чуя по-странен шум.......
А аз - когато настъпи подозрително затишие Simple Smile
Ха-ха, и правилно - просто забравих да го добавя! Точно преди 1 минута станах, защото ми се стори странно тихо и познайте - седи си детето, разглежда капака на една тенджера и се напъва да ....ака.... Laughing   Отивам след малко да мия дупе и да сменям памперс...... newsm30

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Докато не навърши 3 я оставях да прави каквото си иска- мъжът ми много ми се ядосваше, че разляла млякото, че изсипала чинията, но нямаше избор, защото аз я гледам. После обаче почнах да я ограничавам и най- важното като направи беля да я карам да поправи стореното. В началото имаше опъване от нейна страна, но като се роди бебето сама почна да помага. Grinning

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
А аз - когато настъпи подозрително затишие Simple Smile
Ъхъм.
Вчера преди да тръгнем за градина аз още лоча кафе, от Мая - никакъв шум. Обръщам се - тя си нарисувала огромни 'шестици' на краката от петите до гащите. (Госпожите им рисуват шестичка на ръката, като са помагали и т.н. и е повод за гордост)
ИзИХках, а тя тръгна да реве... успокоих я, че няма нищо, да се рисува, щом се харесва... т.е. не само се престорих, че няма нищо, ами я насърчих даже Simple Smile
Тъй де - много важно, не е като перманентна татуировка да си е направила Mr. Green
Върна се вчера от градина и обясни, как госпожите и те изИХкали колко е надраскана и й казали майка й да й измие краката; тя им казала, че майка й й разрешава и те се засмяли Laughing
И всички заживяли доволни и честити.

Има бели и бели. Дребни 'бели', които й помагат да си играе и да научава нови неща, не ги броя. Като разля млякото, защото си сипваше сама в чашата, не й се скарах - опитва се да се научи. Като обърна чашата, защото пиеше на пода и я беше оставила така, че я бутна - се скарах, защото това си е просто беля (двете действия в рамките на 5 минути се случиха).

# 6
  • Мнения: 4 806
Ами това не са бели. Това са си образователни занимания за опознаване на света. В този ред на мисли - не само, че се правя, че не забелязвам, но и поощрявам (като Бу).

# 7
  • Мнения: 3 447
Има бели и бели. Дребни 'бели', които й помагат да си играе и да научава нови неща, не ги броя. Като разля млякото, защото си сипваше сама в чашата, не й се скарах - опитва се да се научи.

Именно. Не му се карам, когато се намокри целия, защото се опитва да пие от чаша. Просто го преобличам. И показвам как да държи чашата, за да не се полива.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Обръщам се - тя си нарисувала огромни 'шестици' на краката от петите до гащите.

Шестиците  Grinning

Клик!

Сега я подканих ако й се рисува още, да действа, че ще се къпем и ще измием шестиците. Тя добави нови на краката и малко на корема.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Като разля млякото, защото си сипваше сама в чашата, не й се скарах - опитва се да се научи.

Да и аз такова разливане на мляко имах предвид. Но със съпруга ми имаме големи спорове по този въпрос.  bashТой примерно не разрешава да се храни сама, за да не прави трохи, макар че не той ги събира после...Винаги съм се чудила дали не греша  newsm78(Вергилия, благодаря за темата)- все пак той е психологът в семейството.

# 10
  • Мнения: 5 577
Докат се обеснявам тук Иван пил оцет  Sick , единственото, което не беше на високо. Харесало му е, видимо доволен е, и ще се запече обаче.  Confused
Сипвал в тава, и надигал.  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
Извинявайте, ама се сетих нещо по повод с шестиците на Бу- в края на бременността съм; идват ни гости и подаряват на Ния игра с печати; до края на вечерта ме напечати цялата, де що свари- крака, ръце, лице. Докато сме на масата и водите ми изтекоха и беж в болницата. На сутринта като се погледнах в огледалото- аз съм си раждала с печатите на пчелички, топки, кученца по тялото и лицето.  Mr. GreenКой знае какво са си помислили в болницата. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 447
Обръщам се - тя си нарисувала огромни 'шестици' на краката от петите до гащите.

Шестиците  Grinning
Какви ти шестици, това са спиралите на еволюцията Grinning

Но със съпруга ми имаме големи спорове по този въпрос.  bashТой примерно не разрешава да се храни сама, за да не прави трохи, макар че не той ги събира после...Винаги съм се чудила дали не греша  newsm78(Вергилия, благодаря за темата)- все пак той е психологът в семейството.

Ох, добре, че мъжа ми не е като твоя  Simple Smile Синът ми настоява да се храни сам горе-долу откак стана на годинка. Естествено, в началото това ставаше с голи ръце - можеш да си представиш какво мазало наставаше около него  Crazy То и сега с лъжицата и вилицата не е много по-различно Grinning

# 13
  • Мнения: 15 619
Понякога  не "забелязвам".
Много обича да се прави, че мие чинии и го оставям да се мокри, после го преобличам... Има обаче случки, когато номерцата му не минават. Naughty

# 14
  • Мнения: 2 332
И аз подхождах по същия начин - стига нещо да не е наистина опасно я оставях да шета из кухнята и да пипа по чекмеджетата - играеше си с тенджери, тави, зеленчуци... "Не" - то и карането ги оставях за ножовете, контактите, стъклената посуда и т.н. Това явно си е период, който се израства (освен ако не се забраняват прекалено много неща може би) - вече отдавна не са и интересни тези неща, а се занимава с нейните си играчки.

Общи условия

Активация на акаунт