Думичка за гърди, сучене?

  • 1 917
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Дългокърмещи мами и тези с намерение да бъдат такива, използвате ли специална дума с детето за гърди и сукане? Как си иска детето ви, ако вече може да говори? А тези които сте с бебчета на 6-12 месеца грубо, почнахте ли/смятате ли да почнете да използвате определена дума? Получих съвет от много компетентна кърмачка (Асинка не се крий  Mr. Green) да почна вече ама не мога да измисля нищо  Thinking

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
"Моля, ам" Mr. Green
По-рано като искаше да суче, заявяваше безцеремонно 'Ам!', а аз й напомнях, че трябва да каже 'моля'. И така стана моля, ам. "Моля, дай ми Моля, ам"

# 2
  • Мнения: 980
Винаги съм й казвала "искаш ли да сучеш"? Разбираше за какво става въпрос и казваше - "суча".
Сега като я попитам, отговаря - нее.

# 3
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз използвам Цоци? (с въпросителна интонация ) и тя веднага разбира и идва. Все още не говори. На другата храна казваме "папу" Wink

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
"Цици"  Mr. Green
Само че не ми се мисли като почне да го казва. Май ще трябва да сменим думичката... Thinking

# 5
  • Мнения: 5 026
 Аз от сега му казвам "Хайде да сучеш". Не, че разбира, а пък може и да му е ясно за какво става дума  newsm78 Безотказно действа момента на вдигане на блузата ми, тогава няма нужда от думички  Wink
 Моя приятелка казваше на бебето си "Хайде да муцаш или цокаш", ама нещо не ми допадат тия думички.

# 6
  • Мнения: 8 242
Като съм била малка съм казвала "няни" .. Майка ми ме е кърмила почти 2 г. ..
С Тони ще видим как ще го измислим  Thinking

# 7
  • Мнения: 432
Папу и папам, не съм го мислила специално, само си дойде така Mr. Green. На другата храна викаме благозву4но манджа и съответно манжорим. По едно време викаше на папуто титак hahaha, но сега така казва на кашкавала, което е следващото любимо в менюто. Инак официалното обръщение е "ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ-ъъъ", придружено с недвусмислено со4ене, което мен ме устройва, защото ако сме на неудобно за кърмене място, се правя в този случай на разсеяна-"Искаш гушаш мама? Вкъщи мамо ще се гушаме Mr. Green"- все още върши работа Laughing.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
Казва ми:"Дай ши-ши".Ши-ши означава процеса кърмене,а когато каже шишинца,означава гърдите ми.

# 9
  • Мнения: 289
При нас засега всичко е "папкане" - и кърменето, и останалата храна.
Между другото, ЦИЦА ми звучи страшно противно.  Дали само при мен е така, че го срещам толкова често написано  newsm78

# 10
  • Мнения: 6 206
Цици или мляко
казваше просто:
Польо, дай мляко.
А сега вече казва
Ииииии, Польо, нямаш мляко.
с такава интонация, която казва "за къв си ми като нямаш мляко." Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 4 381
Не съм я учила специално. Започна да си иска с "Ам-ам".

# 12
  • Мнения: 819
Ами тя като е чувала баба и и баща и да казват,че цока, си почна сама да казва Цици.Като дойда близо до мен,явно и замирисва на млекце и си казва"Мамо,Цици...и аз вече знам за какво става въпрос...

# 13
  • Мнения: 3 760
От как видях Мая на Бу да си иска с "моля, ам", твърдо съм решила това да е начинът. Та сега редовно и предлагам с думите: хайде, ам.... А преди предлагах "цици", но перспективата да крещи по улиците...  hahaha  Crossing Arms  Naughty

# 14
  • Мнения: 796
Питам го дали иска мляко и той веднага се засмива и пристига. Сам още не казва думичката Grinning

Общи условия

Активация на акаунт