По колко време кърмите?

  • 20 576
  • 19
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 264
Искам да ви попитам нормално ли е детето да суче по 30, 40 минути, някога и час, като през това време заспива и ми е невъзможно да го събудя. Някога докато го чакам 5-10 мин да оригне той се наспива и след като оригне продължава да суче. Често се събужда час след това и плаче. Давам водичка или чайче.
Бях започнала да се цедя и едното хранене беше с изцедената кърма а другото АМ. Сега започнах да го кърмя и да дохранвам ако е неспокоен след кърменето и видя, че нямам мляко.
Ох, много объркано стана. Дано сте ме разбрали.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 237
моята бебка сучеше така като новородена- по 30-40 мин., докато я накърмя, изцедя се и идваше време за следващото кърмене. И тя заспива на гърдата и понякога дори не я уригвам (незнам дали не е грешно...). Сега е на 3,5 мес. и е точно обратно- суче по 7-10 мин. и се чудя дали успява да се нахрани и дали и стига, но щом си издържа 3 часа, спи си спокойно предполагам, че е нормално. Дано да се включи някоя опитна мама- да отговори и на двете ни !!!

# 2
  • Мнения: 2 577
Абсолютно всеки път суче различно. Понякога по-малко и от 10мин. и заспива, а аз каквото и направя не мога да я разбудя, друг път си суче 25-30мин. В началото и аз се притеснявах много какво и колко яде, защото така понякога издържа 4часа, а друг път и два часа не може и се принуждавам пак да я слагам да суче... Един ден се цедих и после и давах от шише, уж да разбера колко кърма имам и тя колко суче. Установих, че кърмата ми е достатъчна/изцеждах по 120мл.всеки път/, но тя първо изяде 80мл. със зор, на следващото хранене 110мл., а не третото едва 70мл и заспива спокойно. Явно суче когато и колкото си иска, но пък е спокойна и значи и стига. Ходих и на консултация даже 10дни след като ни изписаха, за да я изтегля - беше качила 400гр. Така аз съвсем се успокоих...  добре си качва.
Мънички са милите и се изморяват, то много усилия се искат ...... не е като от шише.
Пък за оригването - не всеки пък успяваме, но бях чела някъде, че ако до 10мин не се оригне, спокойно може да слагаме детето да си ляга
А пък ние да не би да ядем всеки ден по едно и също време едно и също количество???

# 3
  • Варна
  • Мнения: 237
здр Амелия- абсолютно си права. Всеки път различно си хапват, а за уригването и аз го бях чела това за 10-те мин. Тя като си заспи моята бебка, изобщо не я вдигам да се уригва- незнам дали не е грешно, но не искам да я будя. А за цеденето пък четох тук някъде, че има случаи когато нищо не могат да изцедят мамите, но въпреки това бебчетата си хапват нормално и наддават. Просто помпите немогат да цедят както сучат бебетата. И мойта бебка като се запече педиатърката ме накара да се цедя и да дам със шише и ако тогава не бях изцедила колкото трябва щяхме да минем на смесено и сигурно щеше вече да се е отбила. А вече е на 3,5 мес. и още си суче и си наддава. А аз сега след хранене немога вече да изцеждам, но усещам че има още мляко.

# 4
  • Мнения: 348
А защо му даваш вода? В библиотеката има много материал за това как трябва да се кърми, за да не е нужно цедене, нито път вода докато е на кърма. По твоя въпрос, аз съм с малко опит, както забелязваш, но за сега от всяка гърда по около 30-40 минути, после прави пауза около час и след това си доцоква още двайсетина минути. Така си предпочита той, но по време на сериозното кърмене не му давам да заспива. В родилното ми обясниха горе долу как да го държа буден, за да се наяде.   bouquet

# 5
  • Мнения: 5 026
  Като новороден сучеше по 30-40 минути. Бяхме като скачени съдове двамката Simple Smile Постепенно започна да се напапква за все по-малко време, а сега за 5-10 минутки е готов.

# 6
  • Мнения: 49
Дъщеря ми в момента е на 6 месеца и суче между 4 и 8 минути, в зависимост от това колко е гладна. До 4тия месец сучеше по 40-50 минути, но това се израства. Колкото по-големи стават бебоците, толкова са по-силни и скъсяват времето за сукане. Според мен не е необходимо да се цедиш. Както са казали и мамите преди мен - при всяко кърмене изяждат различно количество. За това не се притеснявай! Успех!

# 7
  • Мнения: 289
Нормално е, всички бебета са така в началото - 30,40 минути, спят, ядат, пак спят.. когато казах това на педиатъра ни първата седмица, ме нахока, че не трябвало да го чакам толкова дълго. По принцип в първите 7-10 минути изсуквали около 80% от количеството за едно хранене, и трябвало да го изчаквам максимум 20 минути, защото след това време вече започвал да спи, да се лигави, или просто да си упражнява сукателния рефлекс, без да се храни всъщност. Освен това, първия месец не било желателно да се дава нещо между храненията - било то вода, или кърма, за да свикне, че има определено време за хранене, което трябва да използва само за хранене  Simple Smile
Това бяха препоръките, които получих. Все пак, не съм го будила на 20-тата минута, той постепенно започна сам да се наяжда за толкова, да не говорим, че сега наближава 7 месеца, и е цяло постижение, ако се задържи и 10 минути, така че, не се безпокой  Peace ще израстете това. Относно цеденето - когато количеството на кърмата се регулира, може да не се цедиш всеки път, можеш и да кърмиш на поискване, вместо да даваш изцедена кърма или АМ - по-честото кърмене ще се отрази добре на количеството кърма, което имаш.
Ами, успех в кърменето ви желая с бебо  Grinning

# 8
  • Мнения: 23
Ния беше на 3 месеца и имахме рекорд по кърмене - 1 час и 40 мин  Rolling Eyes заспива, суче, заспива... и така до следващото кърмене, докато изцедя остатъка от кърма и дошло време за следващото хранене Shocked. На всичко отгоре я държах по 30 мин. докато се оригне, понякога дори не стигаха. Научих се да заспивам, когато тя заспи и една прекрасна сутрин яде само 5 мин. и беше готова и от тогава яде по 10 мин. сутрин и 15-ина останалите 4 кърмения през деня.. и рядко заспива вече и аз не мога да поспя с нея  Joy

# 9
  • Мнения: 3 760
Като новородена се е случвало да откара по час и половина на гърдата. И след 10-на минути да си поиска пак  Laughing С времето се изловчи и усъвършенства. Сега суче между 3 и 5 минути (при хранения, които са й само от кърма!) - като помпа е  Wink
Не разбирам защо даваш, вода, чай; защо едно хранене е с изцедена кърма, друго с АМ...  newsm78
За да имаш достатъчно кърма - давай на юнака да суче винаги когато пожелае и по колкото пожелае. Когато храниш с изцедена кърма или АМ, а също и когато пробутваш водица и чайче вместо кърмата  организмът ти не получава сигнали, че трябва да произвежда мляко и съответно кърмата ти намалява...
Ако сега спред да предлагаш друго освен цица, за няколко дена нещата ще се регулират!
Успех!!! И пиши!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 178
и при нас беше така мислех си, че не му стига и дохранвах, но той не пиеше повече от 20_30 мл., от три седмици не дохранвам, когато zаплаче го слагам на гърдата. Ако е zаспал не го будя zа да се оригне, в повечето случаи проплаква и тогаво го вдигам да се оригне. Вечер суче около час така се приспива. Ако не искаш да дохранваш слагай го по често да суче, опитай да му раzтриваш ръчичката, гръбчето или крачето zа да го държиш буден. Важно е да суче активно първите 7_10 минути после може и да си допива или да се топли.

# 11
  • Мнения: 1 947
   Още един начин за напомняне, че трябва новороденото бебе да суче, а не да спи на гърдата (моето само спеше Simple Smile ) - показа ми го акушерката - с пръст лекичко се потрива мястото, където се събират челюстите, до ушенцето. Малена вече суче по 5-10 минути, но пък как и се поти главата от зор... Не е лесно да си гладен! Wink

# 12
  • Мнения: 1 264
Благодаря ви за отговорите!  Hug
От болницата ми бяха казали да кърмя по 20 мин и сега се притесних като гледам как моето сладурче си е гладно като го дръпна на 20-та минута.
От няколко дни сме почти изцяло на кърма (кърмя си го). Вече на два пъти обаче се случва както си суче да повърне.  Мисля си, че май е трябвало да го вдигна да оригне и да продължим с храненето. Повече се притеснявам, че не ака. Вчера сутринта например бяха минали около 40 часа без да е акал и аз му помогнах с термометъра.  И днес все още не е акал. Докато го храних с АМ мислех, че се запича от храната. Сега не знам какво да мисля. Да не би да не се храни достатъчно?

# 13
  • Мнения: 1 947
  Мм, не ги слушай тия съвети за ограничаване на храненето. Wink
За повръщането - кърмене с малки паузи за уригване при нас подейства. За неакането - мислех, че започва малко по--късно, но само с термометъра не го бутай - масажче, гиимнастика, тиква, грозде и т.н. това от един лаик, но знам какво пиша;)

# 14
  • Мнения: 1 178
Вчера сутринта например бяха минали около 40 часа без да е акал и аз му помогнах с термометъра.  И днес все още не е акал. Докато го храних с АМ мислех, че се запича от храната. Сега не знам какво да мисля. Да не би да не се храни достатъчно?

Ако е само на кърма 40 ч не е проблем, виж има доста статии в библиотеката, ако нямаШ време да четеш споделям. моята акушерка каzа, че при кърмените бебета честото акане както и рядкото акан е нормално(раzбирай веднсж на 13 дена), при нас рекорда досега е три дена беz ако, ако zабележиш, че го боли тогава опитай масаж, топла вана, но термометъра го остави zа много краен случай Peace

Общи условия

Активация на акаунт