Инфо за течните каши на Нестле

  • 3 195
  • 22
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 109
Момичета,
Днес купих два вида течни каши на Нестле, едната с бебешки бисквити, другата ванилова.Разфасовани са в кутийки по 250 мл. ( като сокчета ).Въпроса  ми е дали млякото, с което са приготвени е адаптирано? .Проверих в сайта на Нестле - пише мляко и не е пояснено.Търсачката на форума не даде очаквания резултат, така че който ги е давал да сподели опит!Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 21:10 от jeni G

# 1
Аз също давам от това с бисквитите,на кутията пише че е приготвено с обезмаслено мляко.По принцип го дават след 6 месец, не мисля че е проблем.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 109
Аз също давам от това с бисквитите,на кутията пише че е приготвено с обезмаслено мляко.По принцип го дават след 6 месец, не мисля че е проблем.
Благодаря за бързия отговор!Заместваш ли цяло хранене с тази каша?И друго: кога я даваш, пак ли следобяд?

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 23:37 от jeni G

# 3
Да замествам цяло хранене,тя е доста калорична и засища.Моята бебка много я харесва.Давам я прдимно следобяд.

# 4
  • Мнения: 3 042
И аз съм давала от тези каши. С тях замествах цяло хранене. Давах ги вместо попара или на следобедното хранене.
Изобщо не съм обърнала внимание с какво мляко пише, че са приготвени. Blush

# 5
  • Враца
  • Мнения: 109
Изобщо не съм обърнала внимание с какво мляко пише, че са приготвени. Blush
Руби, нали и ХИПП и Милупа пишат на опаковките или мляко последваща формула  или адаптирано мляко, та затова питам.В магазина не можаха да ми отговорят и форума е насреща.Другата каша е с какао, ама мисля че  е рано за тази възраст - независимо, че и на нея пише, че е от 6 месеца.
Забравих да попитам дали е необходимо да се въвежда като нова храна, като се има предвид, че глутена е въведен и май няма нови съставки?

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 22:27 от jeni G

# 6
  • Мнения: 7 803
да замествам хранене с тях и не съм ги въвеждала като нова храна, дадох цяла порция. с какако не давам

# 7
  • Мнения: 27 524
Адаптирано е, да. Има ги за след 4 и за след 6 месеца. Такива има и на Данон, на Нутрилон и винаги са с адаптирано. Когато са за над годинка, тогава не, но то няма и смисъл вече. Давай ги спокойно, хубави са  Peace

# 8
  • Мнения: 5 103
Малката не я изяжда цялата и ми остава около 50-70гр., в кутията/прибирам я в хладилника и може ли да другото ядене да я добавя към АМ?

# 9
  • Мнения: 27 524
Може, и аз така правя  Grinning

# 10
  • Враца
  • Мнения: 109
На опаковката пише, че се съхранява ри стайна температура, но не пише дали може да се подгрее леко на водна баня, защото аз давам млякото с температура около 36 градуса.Вие как сте постъпвали в този случай?
Благодаря за отговорите!

# 11
  • Мнения: 7 803
не ги топля, давам на стайна температура

# 12
  • Мнения: 27 524
Аз ги затоплям в микрото, но затопленото не може да се съхранява, ако остане  Stop Може и на водна баня, но пак не запазвай.

# 13
  • Враца
  • Мнения: 109
Блонди,а на Нутрилон в България има ли от течните каши или и те като Данон....

# 14
  • Мнения: 27 524
Май не...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт