как се махат сополите на бебе?

  • 46 547
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Обръщам се към тези, които вече имат опит с това. Бебчо е на 3 седмици и носът му е пълен със сополи, които не знам как да извадя. Чувала съм за фитилче от памук и за аспиратор за нос но не знам как да използвам нито едно от тези средства. Пробвах само с навлажнено памуче да бръкна в нослето му, ама той така се разкиха... Спра веднага като спрях опитите си... Какво да правя? Иначе си диша със затворена уста ама сумти... Дайте съвет моля!

# 1
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравей !
Носът на бебето трябва да се чиссти почти всеки ден със солен разтвор или STERIMAR,който се пръска в нослето и спомага за разтварянето на сополките и ги втечнява , и после ги издърпваш с аспиратор. Аспиратора го стискаш преди да го сложиш в нослето,за да излезе въздуха от него и после издърпваш сополките. Създава се вакуум, който спомага за изваждането им и най-накрая почистваш ноздричките с клечка за уши с ограничител. Така няма да можеш да го нараниш като вкараш клечката по-навътре. Успех !  Peace

# 2
  • Мнения: 8 505
Ако сополите са течни-с помпичка за нос-запушваш едната ноздра с пръст,стискаш помпата в ръка,за да изгониш въздуха,пъхаш накрайника в свободната ноздра и отпускаш помпата.
Сухи сополи-накапваш по 1-2 капки физиологичен разтвор във всяка ноздра,изчакваш около минута да омекнат,почистваш с памучен фитил или тупфа за уши (на мен така ни беше много по-удобно).

# 3
  • Мнения: 6 461
Какво ви предписа педиатъра за сополки?
С аспиратор сополките се махат много лесно.Вътре има упътване как се работи.

# 4
  • Мнения: 5 393
Аз ползвах аспиратор за нос, но Иво беше маааалко по-голям когато ми се наложи за първи път-на 1месец и няколко дни.Аспиратора се стиска, вкарва се леееекичко в едната ноздричка, и се отпуска самия аспиратор бавничко, да не издърпа много бързо сополките щото не е приятно.Ако са по-упорити, другата ноздра се запушва с пръст за да се получи по-добър вакуум, но не го прилагай това все още-малко е бебето.Може да пробваш първоначално и само с физ.разтвор, ако не са много сополите, ще изтекат и без употребата на аспиратора.Впръскваш малко и после обръщаш бебето по коремче, ако нещо остане  в ноздричките по-упорито, с клечка за уши го извади внимателно.Успех дано скоро се махнат тези гадни сополи Hug Praynig

# 5
  • Мнения: 949
Аз ги махам с клечки за уши(бебешки) или впръсквам Стеримар и той сам ги изкихва.

# 6
  • Мнения: 5 362
Аз ги махам с клечки за уши(бебешки) или впръсквам Стеримар и той сам ги изкихва.
И аз правех така.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Почиствам ноздрите с клечки за уши без ограничител,на мен така ми е по-удобно! Peace

# 8
  • Мнения: 2 677
Почиствам ноздрите с клечки за уши без ограничител,на мен така ми е по-удобно! Peace

 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз ги махам с клечки за уши(бебешки) или впръсквам Стеримар и той сам ги изкихва.

 и аз така правя. Само че без ограничител - и мн промивки със стеримар. а за  това с клечките - впръскваш стеримар (ими капеш обикновен физиологичен р-р) чакаш няколко мин чистиш и после отново впръскваш.
Колкото до аспиратора - според нашата педиатърка е много неприятно за бебето и ефекта му не е кой знае колко добър. От др педиатри знам, че аспираторът допълнително дразни лигавицата на носа и колкото повече почистваш с него, толкова повече започва да образува нови сополи и се получава затворен кръг. А може и да се влоши положинието.
Също знам, че при силна хрема се правят и инхалации.

Но - най-добре щом имате хрема отидете на педиатър - задължително е бебето да бъде прегледано и лекар да назначи лечението му. Може и капки да ви дадът. А вашия д-р най-добре ще ти обясни кака да почистваш нослето на детето. ако е свястен, може и да покаже нагледно.

# 10
  • Мнения: 5 026
 Аз правя така: впръсквам Стеримар и секретите излизат сами, а ако нещо е останало в нослето почиствам с тампонче за уши. Ако хремата е по-упорита-пак Стеримар, после с помпичката за нос "изсмуквам" секретите и после Виброцил.

# 11
  • Мнения: 8 917
Физиологичен разтвор и помпичка /аспиратор/ Peace

# 12
  • Мнения: 1 101
Аспиратор за нос  Peace

# 13
  • Мнения: 2 897
Здравей !
Носът на бебето  се чиссти  със солен разтвор или STERIMAR,който се пръска в нослето и спомага за разтварянето на сополките и ги втечнява , и после ги издърпваш с аспиратор. Аспиратора го стискаш преди да го сложиш в нослето,за да излезе въздуха от него и после издърпваш сополките. Създава се вакуум, който спомага за изваждането им и най-накрая почистваш ноздричките с клечка за уши с ограничител. Така няма да можеш да го нараниш като вкараш клечката по-навътре. Успех !  Peace

И аз така го чистя,като по-голям вече,ползвам и обикновени клечки за уши-по-удобно ми е с тях,но вие сте малки още Simple Smile

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 044
Физиологичен разтвор и помпичка /аспиратор/ Peace

И аз така. Остатъците обирам с клечка за уши без ограничител.

Общи условия

Активация на акаунт