Климатик или радиатор за детска стая

  • 2 088
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
моля посъветвайте ме ,кое е по-добре за отопление на детска стая- климатик или радиатор.Ще ми се да сложим климатик,но се чудя не беше ли вредно отоплението с климатик за децата?
Благодаря  bouquet

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Радиатор. Аз от известно време съм перманентно хремава заради климатика в офиса.

# 2
  • Мнения: 780
когато дъщеря ми беше малка я гледахме с радиатор,беше много топличко но винаги слагах ено канче с вода отгоре - да не суши  въздуха. няколко пъти забравях да сложа и сутринта като станем направо не можем да дишаме - и носа ми и гърлото ми бяха изсъхнали

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
И аз въпреки, че сме с климатик ти препоръчвам радиатор. Климатика много изсушава въздуха и ние все подсмърчаме.

# 4
  • Мнения: 86
И аз съм за радиатор,вчера си купихме,изпробван е вече и съм доволна,много приятно топличко е.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Използването на климатика в ранна детска възраст предизвиква астма при децата.

# 6
  • Мнения: 5 393
Ние сме с радиатор, и аз слагам купичка с вода отгоре.Малко се бях притеснила че малкия сега като проходи  ще се лепне за него и ще се изгори, но няма проблеми-пипна го само веднъж и от тогава не припарва.Доволна съм-не харчи много ток и е безшумен, за разлика от климатика.

# 7
  • Мнения: 6 461
Радиатор . Peace

# 8
  • Мнения: 6 164
Климатиците са много опасни! Stop На работата ми все бях схваната, ако не болна. Tired

# 9
  • Мнения: 1 045
Радиатор задължително  Naughty Ние сме с маслен на Уърпул , който е много добър  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Радиатор... И то не какъв да е, а конвекционен...
А ако можете да си позволите лъчист - той е най-добре...
Поради простата причина, че последния не изсушава въздуха изобщо... Не предизвиква движение и съответно не разбърква из обема на стаята микропраха, който предизвиква алерги, сенни хреми, астми и прочие...
Конвекционните радиатори също малко изсушават въздуха и малко разбъркват микропраха...
маслените радиатори сушат въздуха много, малко разбъркват микропраха...
Климатиците и печките тип "духалки" изсушават изключително много въздуха и така разпердушинвата из стаята микропраха, че просто няма накъде повече...
Затова - конвекционен (лъчист) радиатор...


П.С. Делонги не могат да правят конвектори... Добрите марки са ADAX, ATLANTIC, AIRELEC... Има и други, но тези са най-разпространени в България...

П.П.С. Един интересен факт, който е малко известен... Херметизирана стая, вътре работи климатик, не влиза никой и нищо не се отваря... Микропраха е така разпердушинен, че... След спирането на климатика е необходима около ЕДНА седмица за да се утаи на пода... При същите условия, след спирането на конвекционния радиатор са необходими от 6 до 24 часа за утаяването... Сами си правете извода...

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Зависи от стаята.
Ако има възможност климатикът да бъде поставен на такова място, че да не духа към креватчето - аз съм за него. Можеш да овлажняваш въздуха допълнително + редовно проветряване.
Ако сложите радиатор, не забравяй, че крие опасност от инциденти. При най - малкото невнимание и детенце може да се лепне на него.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
и аз съм за радиатор.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ние сме с климатик в хола, но в стаята на малкия сме с радиатор. Определено съм за радиатор, не са толкова силно тлеещи, це да има опасност от изгаряне.. За разпръскването на микропраха от климатика съм 100% съгласна. Пропусна ли един ден да обера прах и вечерта съпруга ми започва едно кихане.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Радиатор, затова направихме и парното! Peace

Общи условия

Активация на акаунт