Английски по метода на проф Лозанов чрез внушение

  • 9 662
  • 23
  •   1
Отговори
здравейте Някои ходил ли е на курс в Лозенец при Ани Лозанова  Става дума за десесугестология и десугестопедия Научаваш много бързо англйиски 

# 1
  • Мнения: 2 229
Аз не съм и не знам за какво става точно въпрос, но то ако така ставаше да ти "внушават" езиците всички щяхме да сме полиглоти... newsm78

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Йех! Самовнушаваш си, че говориш суахили, примерно и дръж се! наистина го проговаряш, така ли?
Дали ще проработи, ако си внуша, че съм с 5 кила по-слаба и 5 см по-висока?  newsm78

# 3
  • Мнения: 25 441
Не дърпайте дявола за опашката!!!  Naughty
Такива опити за чуждоезиково обучение са правени в Института по сугестология през 50-те или 60-те години, не помня. Резултати - отлични, само дето после опитните зайчета са развили разни психически проблеми, да не кажа и по-лоши неща...
Обикновено този факт (срещала съм го в чужда литература, тук се мълчи за това) се използва от противниците на хипнозата и сугестологията като пример за нежелани и фатални последици от подобен род дейности.  Naughty

# 4
  • Мнения: 2 821
аз пък съм чувала, че се използва такъв или подобен метод когато се налага на разни посланници, отивайки да работят в чужда държава да научат местния език бързо...незнам доколко е вярно...

# 5
  • Мнения: 521
Йех! Самовнушаваш си, че говориш суахили, примерно и дръж се! наистина го проговаряш, така ли?
Дали ще проработи, ако си внуша, че съм с 5 кила по-слаба и 5 см по-висока?  newsm78

Не по темата; Да, Бу ще отслабнеш. Виж за височината няма как да стане. Айде преди да се подиграваш, помисли. Наша съседка умря точно от самовнушение. Беше абсолютно клинично здрава ( мъжа и я води на иследвания), но жената беше решила че е болна от рак и си умря от рак.

Според мен самовнушението е най-валиката сила на този свят.

По темата: Не мога да си представя как със самовнушние ще научиш нещо. Това ми звучи като наливане с фуния. Абсурд  демек  Naughty

Склонна съм да мисля, че метода  е по-различен от внушение само. Не съм запозната.

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Пълни  Whistling

# 7
  • Мнения: 549
интересувам се от темата

# 8
  • Мнения: 6 167
Не дърпайте дявола за опашката!!!  Naughty
Такива опити за чуждоезиково обучение са правени в Института по сугестология през 50-те или 60-те години, не помня. Резултати - отлични, само дето после опитните зайчета са развили разни психически проблеми, да не кажа и по-лоши неща...
Обикновено този факт (срещала съм го в чужда литература, тук се мълчи за това) се използва от противниците на хипнозата и сугестологията като пример за нежелани и фатални последици от подобен род дейности.  Naughty


Kalinka, не са съвсем пълни  Whistling не всичко, което не разбираме е  Whistling
Това, за което как' сийка говори се казва невролингвистично програмиране,
което е доста дълбока област, и ученето на език е само малка и много повърхностна част от
потенциала на туй чудо.
Незнам дали чрез самовнушение само може ад се научи език ( това прилича на пигрофон),
но! знам, че с определена нагласа човек може да увеличи потенциала си за учене.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Синьорина, не говорим за едни и същи неща, но няма значение Grinning

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако ставаше чрез внушение ехеееееееее, всчки щяхме да сме полиглоти Stop

# 11
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Ани Лозанова, доколкото ми е известно, не е обучена да преподава по този метод.
http://lozanov.hit.bg/

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
С внушенията много, много трябва да се внимава. Спомням си един случай за едно момче- здраво, право, умно, добро. Решило да учи език от касетките на Релакса. В резултат направо полудяло- сатанизъм, жертвоприношения, накрая стигнало до убийство. Цялата работа се оказала, заради 25-ия кадър.
Така, че не се знае кой, какво и как би ви внушил покрай английския...

# 13
  • Мнения: 25 441
С внушенията много, много трябва да се внимава. Спомням си един случай за едно момче- здраво, право, умно, добро. Решило да учи език от касетките на Релакса. В резултат направо полудяло- сатанизъм, жертвоприношения, накрая стигнало до убийство. Цялата работа се оказала, заради 25-ия кадър.
Така, че не се знае кой, какво и как би ви внушил покрай английския...
Точно за подобни опасности предупреждаваха в книгата, която бях чела. С две думи - изперкват хората.
Относно обучението - не се внушава знанието на езика, а се повишава обучаемостта и способността да възприемаш по-добре.
Напр. ако си под хипноза и ти прочетат някакво количество думи, ти ги запомняш много по-бързо, отколкото ако ги учиш по нормалния начин. Много е примамливо, но...!
За Релакса  - навремето като видях кои са създателите й...  Sick и се отказах да си я взема...

ПП Затова ли всичките ни посланици са луди за връзване?  Whistling
Хайде, да не са всички, ама повечето... 
Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 450
Не става по тоя начин.Една позната работеше там,е,познайте....Отказа се и вече спря да твърди,че методът е ефективен. Mr. GreenЕзик се учи с много труд,няма лесно и бързо научаване.Къртовски труд,ако искаш да си на ниво.Ако просто се плъзгаш по повърхността и искаш  да можеш да си купиш хляб от магазина тогава може и по-лежерно. Wink

Общи условия

Активация на акаунт