Да давам ли зиртек при алергична реакция към почистващи препарати

  • 1 075
  • 10
  •   1
Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Фелипе е от два месеца на ясла. Започна да кашля, но съвпадаше с други болести, на които го отдавахме, когато си беше вкъщи, отшумяваше и така. До тая седмица, когато продължаваше да кашля, няма Т, чисти дробове. Когато се прибере вкъщи, кашлицата бавно намалява почти до спиране. За себе си стигнах до извода, че може да е нещо от яслата, съответно препаратите, с които чистят през два часа. Докторът се съгласи. И предписа зиртек-8 капки сутрин преди яслата.
Да, ама нашият доктор е в отпуск и този е заместващ, не, че не му вярвам, ама ... не е нашият.  ooooh! от друга страна съм чела, че зиртекът понижава имунната система. От 18та страна такава алергия израства ли се или какво, щото, за съжаление нямам вариант да го спра от ясла, за зъл късмет почвам работа от понеделник и не мога да започна с болничен.  Confused
Т.е. даването на капки ще тушира реакцията към алергена и пр, но няма да способства израстването на алергията   newsm78 Или пък, за да я пребори алергията, трябва да го оставя така?
Ясно ми е, че ще чета за такова дразнене, ама сега ми се ще да чуя Вашите мнения, че нямам идея каква моментна политика да предприема. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 140
Възможно е да прави алергична реакция от препаратите.
Давай му Зиртек в момента е бил най добрият на пазара, макар, че на нас не ни действа. Аз на Ния давам Перитол.

А според мен Фелипе прави алергична кашлица като нас.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ако наистина е алергична реакция - аз бих дала Зиртек-а.

Няма да преборите алергията, ако не даваш нищо. Най - много симптомите на ал.реакция да се задълбочат.

# 3
  • Мнения: 155
Не се притеснявай. Зиртека може да се дава месеци. Той няма да излекува алергията, само я потиска и как да кажа - "облекчава" и доколкото знам не понижава имунната система. Щом има дразнител алерген, трябва да се приемат противоалергични препарати или до отстраняването му или до изчезването на самата алергия, което обикновено става с възрастта.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
а как може да си сигурна, че кашля точно от препарати?

изключихте ли бактериална инфекция например?

дъщеря ми кашляше от юли месец, та чак до преди буквално седмица, давах Зиртек, Кларитин, Ериус и дрън, дрън, всичко от арсенала.

Ама факт, че от седмица не кашля и грам, ама намерихме причината - Бактериална инфекция, бактерия на дихателните пътища, сега е на Клацид, ама грам не кашля, бяхме стигнали да не можем да спиш от кашлица.

и на лекарите им е най-лесно , давайте Зиртек и толкова.

та затова ми е интересно, дали сте изключили някоя бактерия, която да е в повече, защото както всички ще ти напишат, навсякъде са бактериите, те са си в нас, и т.н., ама една кашлица не е за подценяване, а Зиртек-а, вЕрвай ми няма да я оправи, ако е някоя бактериална инфекция.

понеже точно в момента с това се боря, спрях ябсолютно всякакъв Зиртек, особено след като попрочетох за страничните му влияния, и гледай да уточниш точно от какво е кашлицата.

успех  bouquet

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Зиртека, доколкото съм наясно, не е безобиден и не може да се дава с месеци. Бих се консултирала и с друг лекар преди да почна да го давам.

# 6
  • Мнения: 1 116
Милия, къде ще ходи Simple Smile

...даването на капки ще тушира реакцията към алергена и пр, но няма да способства израстването на алергията    Или пък, за да я пребори алергията, трябва да го оставя така?

Няма да способства за израстването.Може много лесно обаче да премине към астма например,не от зиртека де,а от алергията.

# 7
  • Мнения: 704
Изписвали са Зиртек на дъщеря ми - при алергична реакция... пила го е... като всяко лекарство си има и странични /нежелани/ реакции Confused

Бих потърсила второ мнение...

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Благодаря ви за мненията.
На първо време утре ще дам зиртека, но ще говоря да му пуснат едни носни изследвания, за да разбера дали е алергия, защото док наистина "се съгласи", когато си споделих опасенията, защото нищо не чуваше на слушалка, не му е червено гърлото и пр.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вдигам тая стара тема, за да си изкажа благодарността към Лиорена и да споделя, надявам се добрия завършек на тая история.
В сряда успяхме да пуснем изследвания на нос и гърло на Фелипе. В петък излезе резултатът-пневмокок, а в събота-антибиограмата. В неговия случай се оказа, че третата ушна инфекция, която прави (щото направи трета  Confused) е в следствие пневмокока, който беше изолиран в гърлото. Оттам е идвала и кашлицата, сополите и пр.
При Филип се оказа, че действат само пеницилин и аугментин, т.е. всички други АБта, които е пил, са лекували временно ушните инфекции, но пневмогадниякок-не.
И като си помисля, че след втората ушна инфекция ходихме на УНГ, а той се подсмихваше и питаше кое дете поред ни е  Close Close. Днес почнахме пеницилина и се надявам на добър резултат.
Благодаря, Лиорена.   bouquet

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Вдигам тая стара тема, за да си изкажа благодарността към Лиорена и да споделя, надявам се добрия завършек на тая история.

Благодаря, Лиорена.   bouquet

Ами само мога да се радвам, че сте изяснили причината, и няма за какво да ми благодариш.
Радвам се, че нещата са ясни поне.

И смело ги написах тези неща, защото картината ми е ясна вече една година се боря с подобни щуротии, и общо взето доста неща научих за тази една година. Уви Sad

Още веднъж се радвам много когато мога, макар и с малко да съм от полза.

Поздрави  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт