Моите нещастни еклери!

  • 10 412
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Момичета с голям мерак започнах еклерите днес, но за 3 път нищо не стана. Ползвах рецептата за парено тесто -250 мл. вода, 100мл. олио, 150 гр. брашно и 4 яйца / рецепта на Звездев е това /. Първата тава 4ат пат се понадуха но втората тава се вдлъбнаха направо. По-течно ли ми беше тестото не знам...яйцата си бяха големички купешки, защото като го шприцовах направо се разля. При вас успява ли да заеме някаква форма? Пекох ги на 250 в началото а после намалявам на 180. Такава играчка са и накрая нищо като не става ти минава всякакво желание да готвиш.Щях да направя една торта затова  време....Кажете къде бъркам много ме е яд на тия еклери, че не мога да ги докарам.

# 1
  • Мнения: 6 461
Не си сама в неволята си .
 Rolling EyesАз се пробвах не отдавна ,но не се получиха newsm78.
И прескочих на бързичката до магазина Embarassed

# 2
  • Мнения: 7 106
По-течно ли ми беше тестото не знам...яйцата си бяха големички купешки, защото като го шприцовах направо се разля. При вас успява ли да заеме някаква форма?

Това ти е проблема. Когато шприцоваш еклерите, формата им трябва да се запази, а не за де "разливат". Щом са били по-големи яйцата, явно че е трябвало още малко брашно. Яйцата се добавят накрая, така че когато ги правиш следващият път, ще прецениш по консистенцията на тестото дали да сложиш 3 или 4 яйца.

# 3
  • Мнения: 1 352
Като гледах при Звездев каква играчка беше с тия еклери няма да се наема никога. Направи ми обаче впечатление, че тестото му беше доста гъсто.

# 4
  • Мнения: 7 106
А, и още нещо се сетих. Когато са опечени, готови, ги оставяш да изстинат във фурната, като само леко открехнеш вратичката, за да не спаднат ако веднага ги извадиш на студено.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле, каква играчка......
Момичета, как ви се занимава.... newsm78

# 6
  • Мнения: 525
 нямам нерви вече за еклери пробвала съм два пъти и ... Cry

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Технологията за приготвяне на еклери и толумби е една и съща.Много е важно да се спазват с точност пропорциите.С големите яйца няма как да стане, разбрах го от собствен опит след като толумбите ми бяха като супа.Но е играчка само първият път, докато хванеш цаката на тестото.Сега еклери и толумби правия много бързо, не се отказвай.

# 8
  • Мнения: 6 167
поствам ти мое мнение от вчерашна тема за еклерите:

аз  правих еклери от рецептата , в която потребителката благодари на майка си. това ми вдъхна доверие в рецептата... тук я намерих. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29824.0

станаха великолепни Peace, но искам да ти дам един съвет за печенето ( от опита ми)

точно на градусите 190С. НЕ ГИ вадиш веднага а изключваш печката, поседяват малко затворени ( 2-3 мин) после леко и малко отваряш вратичката. И чакаш ТАМ да изстинат. Вадиш ги, когато вече са почти изстинали.

после пак загряваш фурната.. и така до края на света ( от 500гр. стават доста еклери , т.е доста пъти вкл. и изкл. фурната)

За мен номера на еклерите е този - търпение  при печенето.
иначе няма никаква философия толкова.



ето моите:

# 9
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Технологията за приготвяне на еклери и толумби е една и съща.Много е важно да се спазват с точност пропорциите.С големите яйца няма как да стане, разбрах го от собствен опит след като толумбите ми бяха като супа.Но е играчка само първият път, докато хванеш цаката на тестото.Сега еклери и толумби правия много бързо, не се отказвай.

 Peace

Биляна е права - не се отказвай, не е трудно. Ето тук може да видиш как става стъпка по стъпка. Номерът е да оставиш едно от яйцата накрая и да прибавяш по малко, за да следиш консистенцията!
А да и както е споменала  Lennie, да не изваждаш веднага - от рязката температура спадат!

Успех!  bouquet

ПС. Билянче, радвам се че се появи - отдавна не съм те мяркала тук!  Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 11 747
И аз да кажа...- тестото за еклери трябва да е гъсто,даже по-гъстичко по-добре!Яйцата не могат да се слагат на бройка,трябва да ги слагаш на око!Има много голяма разлика от дребни до едри яйца,а това е от първостепенна важност за еклерите! Simple Smile
Успех,на всички! Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за съветите момичета.    bouquet
Копирах си рецептата стъпка по стъпка за парено тесто и следващия път ще карам по нея. Явно са ми били много яйцата.

# 12
здравейте.Давам ви 100% рецепта за еклери .Няма начин да не станат.250гр. вода 200гр. брашно 100 гр. масло 4 яйца/средни/   3 жълтъка и щипка сол. Водата маслото и солта се слагат да заврът.Като заврът се изсипва наведнъж брашното и се бърка  докато не се отлепи тестото от стените на съда.След това се прибавят едно по едно яйцата и жълтъците/консистенцията на тестото е по гъста от на тази на кекса/.След това с шприц се  шприцоват и се пекат при 160 градуса като не се отваря фурната докато не се зачервят.След това ги вадите /без  да се безпокоите че ще спаднат/ и ги оставяте  да изстинат .След това ги пълните с каквато плънка искате /дали с солена или с сладка/по ваш избор .УСПЕХ и после кажете резултатите моля. Peace

# 13
забравих да поясня че бъркането на яйцата става не на котлона/защото ще се получат бъркани яйца/и със миксер дано сега е напълно ясно Tired

# 14
  • Мнения: 1 017
Това е моята рецепта за еклери, мама ги прави по нея и аз си я преписах и вече 5-6 пъти и правя сама без да имам фалове.

1 чаша вода
1 чаша олио

Водата олиото завират на котлона и се прибавя 1 чаша брашно като се бърка  непрекъснато. Снема се сместа от котлона и се бърка непрекъснато докато се охлади.
Върху охладеното тесто се прибавят едно по едно 4 яйца.
Шприцоват се или се сипват със супена лъжица еклерите (аз ги правя така)
Пекът се 20 минути на силна фурна БЕЗ ДА СЕ ОТВАРЯ!!!

Крем:
Половин литър прясно мляко
1 чаша  прясно мляко
1 чаша захар
3 жълтъка
3 супени лъжици брашно
2 лъжици нишесте
2 ванилии

Аз лично ползвам готова смес за крем нишесте, като добавам и разтопен шоколад ако искам да са с шоколадов крем.

Общи условия

Активация на акаунт