спешна информация за конвектора печка De'Longhi HCA 320FS -2000w

  • 6 836
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
поръчах я,трябва само да потвърдя поръчката
затова ми трябва информация.
икономична ли е?
може ли до отоплява 2 преходни стаи(хол и детска)
предимно ще се включва вечер и рано сутрин
бързо ли затопля помещения
с колко лева вдига сметката за ток
с хубава дограма сме и с добра външна изолация
ако някой знае добър и икономичен уред за отопление,моля да ми пише (бързичко) Confused

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 15:53 от gane

# 1
  • Мнения: 780
зависи колко вата е ако е от 2000 вата ?  ние топлим 1 стая с вентилаторна печка и сме доволни  , но за 2 незнам - конвекторната е по- хубава

# 2
  • Мнения: 1 671
Не съм доволна изобщо!

Имаме я от миналата година. Харчи 2 киловата ток, а не топли добре. Когато я ползвам с вентилатора едновременно, загравя бързо, но само на конвектора е пълна скръб - изобщо не може да става дума за затопляне качествено, а за поддържане на една температура, при която да се спи да кажем.

Като се замислиш, една акумулираща печка на режим 1/2 също ти гори 2 киловата, но после ще ти отдава топлина цял ден, а това чуво Делонги спреш ли го, стаята ти изстива за минути.

# 3
  • Мнения: 8 917
За сравнително малко пространство и за сравнително малко време е ОК, но иначе - забрави Stop

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
НСА 320FS... F означава, че има вентилатор, а S - автоматично изключване при падане...
Не ти го препоръчвам... Изобщо...
Делонги не могат да правят конвекторни радиатори... По-точно правят, ама такива, които не вършат работа... Самият факт, че има вграден вентилатор (който може би е сложен за да поддържа движението на въздуха), говори, че това не е никакъв конвектор... Коефициента на полезно действие на този уред е много нисък (също като на обикновените "духалки")... Тоест, харчи много ток, а реално не топли за консумираното количество електроенергия...

Препоръчвам ти да се обърнеш към истинските марки конвектори... Ще ти посоча три...
ADAX - норвежките чудеса...
ATLANTIC - френския майсторлък...
AIRELEC - повторен френски...
Първите две марки са равностойни... Третата изостава малко...
А ако се интересуваш от къде може да се закупят - питай...

# 5
# 6
  • Мнения: 60
много благодаря
започвам да се ориентирам Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
А ако се интересуваш от къде може да се закупят - питай...[/color]

От къде? ...... и можеш ли да ме ориентираш за цените?

# 8
  • Мнения: 60
  http://www.dom-net.bg/- ето тук я има Hug

А ако се интересуваш от къде може да се закупят - питай...[/color]

От къде? ...... и можеш ли да ме ориентираш за цените?

# 9
  • Мнения: 260
Точно в събота разпитвахме в Технополис и Техномаркет  за тези печки,защото имаме ''духалка'' DeLonghi и се надявахме тези да са по-добри.Оказа се,че са на принципа на ''духалките''.Бързо затоплят,
но много бързо истива помещението като ги спреш. Thinking
 

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
 
А ако се интересуваш от къде може да се закупят - питай...[/color]

От къде? ...... и можеш ли да ме ориентираш за цените?

http://www.dom-net.bg/- ето тук я има Hug


Марките, които Експрес препоръча:
ADAX - норвежките чудеса...
ATLANTIC - френския майсторлък...
AIRELEC - повторен френски...

в dom-net не ги предлагат.

# 11
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Имам конвекторна печка Делонги и въобще не съм доволна.По-добре си вземате радиатор.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Съжалявам, че не можах да се включа до сега...

Ще започна с ADAX... Ето тази фирма предлага тази марка в София... Ама за нея ми е малко стара информацията...

ТЕМ - АСЕН СТОЯНОВ ЕТ
Браншове: Лека промишленост, Строителство и Обзавеждане
Предлага: конвекторно отопление Adax - Норвегия; ламинирани подови настилки PERGO - Швеция; ламинирани подови настилки KronoTex - Германия; свързващи преходи и лайсни Prinz - Германия; покривни прозорци Velux - Дания.
За контакти
Адрес: София 1606
ул. Йоаким Кърчовски 8
Тел.: 951 5943, 953 2894, 953 3597
Факс: 953 2894
email: tem@applet-bg.com

Описание на български и търговец, предлагащ ги в Стара Загора има ето на този сайт...
http://www.kristal-lz.com/eng/elenerg.php
А това е официалния сайт на електроуредите ADAX, на английски е...
http://www.adax.no/adax/default.asp?id=1&k=2&l=eng


За AIRELEC, продават ги Техномаркет... Можете да се ориентирате за цените и модификациите на сайта на Техномаркет, където в полето ТЪРСЕНЕ да напишете името на марката...


Относно ATLANTIC... Внася ги една пловдивска фирма... На която дори не знам името... Но старозагорския партньор на тази фирма, е мой личен познат... Аз съм с тази марка... Купувам си ги директно от вносителя... Ако решите за нея... Мога да уредя някакъв транспорт до София... Включително и дребна отстъпка от пазарната цена...
Опитвам се да издиря техен сайт, но последното, което си спомням беше, че сайта е австралийски... Ще го намеря и ще го сложа тук...
Що се отнася до цените - 500 W е около 105 лева... Най-мощния - 2000 W е около 179 лв... Има модификации с електронен и аналогов термостат...

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ekcnpec, благодаря ти за изчерпателния отговор  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт