МИЛАНО?

  • 11 354
  • 10
  •   1
Отговори
До посетилите този прекрасе италиански град  Laughing! Споделете какво трябва да се види там как е като цени и т.н.
А цени на самолетни билети също, ако знаете нещо. Много благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 605
Има няколко мами, които живеят там, ако тук не полу4иШ отговорите, иди в 4ужбинския подфорум  Wink

# 2
  • Мнения: 5 539
Ходихме в Милано тази пролет.
Има много места, които трябва да се видят, за жалост на нас времето не ни стигна Sad Задължително идете до Дуомо, това е катедралата-символ на града. Нещо невероятно е. Оттам по един забележителен проход, който се пада вляво от площада се стига до сградата на Общината и до Миланската скала. Последната мен лично много ме разочарова, очаквах нещо по-впечатляващо.
Ако искате да се отдадете на шопинг, може да посетите 10-етажния магазин La Rinascente, който се намира вляво от Катедралата. Но се подгответе, че всичко е просто безумно скъпо. А  ако се качите до последния етаж, където има кафене, ще се наслаждавате на страхотна гледка към Катедралата. Около Дуомо има и други архитектурни и исторически забележителности, за които не мога да ти кажа повече, защото не ги обиколихме.

Самолетния билет София-Милано е около 220-250 евро, зависи откъде го купувате. Най-много полети до Милано имат Алиталия. Другият превозвач дотам е БългарияЕър, които не ви препоръчвам.
Алиталия летят сутрин в 6,30 от София и в 7,30 местно време си на Малпенза, като междувременно си се насладил на гледката на изгрева и заснежените Алпи от няколко хиляди метра височина
 Grinning После имаш цял ден на разположение, за да разглеждаш Милано. Другият им полет е следобед.
Ето тук имам качени снимки от Милано, ако ти се гледат:
http://travel.webshots.com/album/549278966txFXcQ

п.с. В Милано се намира и църквата Санта Мария Дела Грация, където е прочутата картина "Тайната вечеря" на Леонардо Да Винчи. Но поради нашумелия роман "Шифърът на Леонардо", часовете за посещение на тази забележителност са запазени с месеци напред /или поне така пишеше в един сайт/.

# 3
  • Мнения: 1 417
Милано - любимия ми град за шопинг Grinning, да си призная освен катедралата нищо друго не съм разглеждала в Милано, но пък освен църквата с картината на `Тайната Вечеря` и Миланската скала аз не знам да има кой знае какви забележителности.
След 2дни летя за там Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 419
Милано е красив град, но най - вече с духа си, настроението. Като конкретни забележителности - Дуомо, и аз като другите мацки очаквах повече като архитектура от Миланската скала. Но интересното там е, че голяма част от сградите по улиците са дворци - загледай се, на всяка сграда има табела какъв Palace е. Това е града на шопинга!!!!!! Невероятен, магазин La Rinascente на Дуомо е много впечатляващ, но и адски скъп. Но наоколо има 2 магазина на ЗАра, Челио, НМ....А иначе на мен любима ми е улица Буенос Айрес, тя стига до Дуомо, и е невероятна - това е шопинга! Ако искаш да видиш скъпите магазини - долче и габана, Бос, Армани, и т.н. - улицата е Монтенаполеоне , близо е до Дуомо...

# 5
  • Мнения: 1 417
Милано е красив град, но най - вече с духа си, настроението. Като конкретни забележителности - Дуомо, и аз като другите мацки очаквах повече като архитектура от Миланската скала. Но интересното там е, че голяма част от сградите по улиците са дворци - загледай се, на всяка сграда има табела какъв Palace е. Това е града на шопинга!!!!!! Невероятен, магазин La Rinascente на Дуомо е много впечатляващ, но и адски скъп. Но наоколо има 2 магазина на ЗАра, Челио, НМ....А иначе на мен любима ми е улица Буенос Айрес, тя стига до Дуомо, и е невероятна - това е шопинга! Ако искаш да видиш скъпите магазини - долче и габана, Бос, Армани, и т.н. - улицата е Монтенаполеоне , близо е до Дуомо...
Хм, в този магазин  La Rinascente направихме як шопинг миналата год. по това време, особенно мъжа ми newsm78, магазина на Долче&Габанна си струва само да се види, страхотен е, по надолу и на 2та на Роберто Кавали са със страхотен дизайн, тези `музеи`  Mr. Greenса на ул. Виа Дела Спига. Абе с 2думи Милано е за шопинг, за гледане са Рим, Флоренция, Пиза, Сиена, Венеция Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 255
Била съм 2 пъти в Милано за повечко време и наистина освен шопинг на воля (е зависи от средствата  Rolling Eyes) .. в Ла Ринашенте можеш да "потънеш" за цял един ден  hahaha ...Най-хубавото нещо обаче е Катедралата - Дуомо  Peace невероятна сграда - много ме впечатли, все едно е от дантела, наистина е много красива и определено  бих я посетила пак с голямо удоволствие  thumbsup
Иначе интересна е покритата галерия с магазините в центъра - там на пода има една мозайка с бик, върху който се завърташ на един крак за късмет  Wink. Интересен е и двореца на крал Емануил. Ла скала е просто една сграда отвън, казват, че нейната архитектурна красота била отвътре ... но не съм влизала.
А колкото до архитектура  Thinking има много различни и хубави сгради из малките улички на Милано, но там определено можеш и да се поизгубиш  Joy

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Kaто град не ми хареса особено, 2 пъти съм била там, последния преди 2 седмици.  Crossing Arms
Дуомо си заслужава, но в момента е в ремонт. Можеш да се качиш на покрива по стълбите (4 евро) или с асансьор (6 евро). За влизане в самата катедрала не се плаща. Пред и около катедралата е пълно с нахални негри (не съм расистка, ама само негри бяха) които не се отлепят от теб и те карат да си купиш я гривна, я книга, и колкото и да обясняваш, че не искаш, няма отърване. Единствения изход е да ги игнорираш напълно.
Галерията Виктор Емануеле 2 е хубава, както и театър "Ла скала", които са до Дуомо.
Църквата "Санта Мариа делле Грацие" не е нищо особено, самата фреска "Тайната вечеря" на Леонардо е отделно, в друга сграда. Има страница в интернет, откъдето могат да се правят резервации.
Заслужава си да се види и двореца Sforcesco. Една част от него също е в ремонт.
Е, магазините си заслужават  Money, спор няма.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 559
Ами на мен не ми хареса, но е въпрос на личен вкус, нямах търпение да си  тръгна. А това с шопинга е необяснимо за мен,  мисля че всяка европейска столица от Будапеща на запад условно казано предлага същите възможности, така че не го разбирам това, за мен е слава без покритие. И за италиянците нямам особено добро мнение.

# 9
  • Мнения: 1 417
Темата вече не е толкова актуално, ама за следващите, които решат да посетят града на модата Simple Smile да кажа, че Дуомото от горе е наистина много красиво. Последния път, като ходихме имахме повече време и решихме да се качиме, като дантела е - заслужава си, особенно ако е хубаво времето.
А за шопинга съм категорична - толкова много, големи луксозни магазини  /тия дето са на Via Spiga и Monte Napoleone/, добре заредени аз лично не съм виждала Wink
Как ми се ходи на шопинг...ама скоро Simple Smile и в Милано... Wink Ау и какви мъже ти отварят вратите и те обслужват в тия магазини Embarassed, ами то само заради тях си струва да влезеш Mr. Green

# 10
  • Мнения: 22 516
На мен Милано не ми харесва,изключая ако човек е тръгнал на шопинг.

Общи условия

Активация на акаунт