Какво става с акушер-гинеколозите, работещи с НЗОК

  • 842
  • 6
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Съвсем случайно онзи ден се зачетох в статия на 3та страница на в-к "24 часа" от 02.11.2006 г., където бе описано, как бременна жена е върната от 3 институции, които са й отказали записване за женска консултация. Финалът на статията бе, че е направена проверка по случая и щяло да има наказани.
Щях да го пропусна това, ако моя близка не ми се бе оплакала от същото - отказ на акушер-гинеколог да я запише за женска консултация по Здравна каса при него, само защото е разбрал, че момичето ще ходи и при друг гинеколог. Проблемът, който й е изтъкнал е, че "Не му се занимавало с бумащини за смешните 5.90 лв., които му плащала Здравната каса, а колегата му да прибирал парите..."
Направо съм изумена  #Crazy. Какво мислите вие? Дали акушер-гинеколозите са се овълчили за пари и всяко нещо трябва добре да се заплаща от пациента, независимо, че говорим за здравноосигурени хора и процедури, които държавата гарантира като безплатни  newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
тази сума за един преглег-посещение ли е? защото ако е така, не е малко, за да премериш кръвното и да попиташ колко килограма е бременната, защото понякога е само това.

# 2
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
тази сума за един преглег-посещение ли е? защото ако е така, не е малко, за да премериш кръвното и да попиташ колко килограма е бременната, защото понякога е само това.
Да явно  Tired

# 3
  • Мнения: 3 405
В такъв случай се записваш на ЖК и не казваш, че ходиш и на друго място.
Всички ходим и при други специалисти, на платени прегледи, че тези които са по каса са крайно недостатъчни.
А, това за овълчването е вярно, всички са комерсиални и без пари не правят нищо.
А Здравната каса не е за коментиране, даваме си парите (от осигуровките), а получаваме някакви трохички.

# 4
  • Мнения: 6 461
Аз когато се записвах на ЖК през моите бременности,не съм давала обяснения ,че ходя на друг лекар. Peace

# 5
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Това добре, ама доклокото разбрах, намекът на въпросният доктор е, че ще си иска нещо повече от тези 5.90 лв....
По същия начин и в статията става ясно, че предпочитат да записват за ЖК хора, които ще си плащат и допълнителните услуги, а бременната, която иска да си върви по Здравна каса, е получавала отказ. Един вид, излиза, че нормален доктор, който да е доволен на тези 5.90 лв., и да си върши всичко по "Майчино здравеопазване" на Националния рамков договор, се намира дооооооооста трудно.
Аз когато ходех на ЖК преди около 2 години, освен болнични листове и направления за кръв и урина - друго АБСОЛЮТНО нищо не ми правеха, нито видях ултразвука, нито цитонамазка, нито кръвно ми измериха -ниииищо. Crossing Arms Просто, защото знаеха, че ходя на частно.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз пък в това отношение бях доволна от моя гинеколог по здравна каса. От самото начало си знаеше, че ходя на частно при друг при когото ще раждам, но нито веднъж не си е проличало да се е подразнил от това, напротив през цялото време ми отделяше много внимание, да не говорим, че ме е преглеждал повече от стандартните веднъж месечно. Та мисълта ми беше, че явно си е до човека.

Общи условия

Активация на акаунт