Как научихте чужд език( примерно англйиски)

  • 2 617
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте Интересно как всяка от вас се е справила с чуждия език(курсове частни уроци самочучители   случане на англйиска реч)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Понаучих го между пети клас и университета.  Wink

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Учих в Езикова гимназия само заради езика, иначе обичам и си завърших математика.

# 3
  • Мнения: 155
Английския и немския ги учих в гимназията. После се записах на курс по испански в ИЧС и съм много доволна, за 6м го проговорих много прилично. Сега се опитвам да прочитам по някоя книга   smile3529 или си гледам филми без субтитри /на английски, разбира се/, иначе много бързо забравям  Confused. Най-добре да си в естествена среда  Laughing и го проговаряш за отрицателно време.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Руски уча от детската градина Simple Smile Постъпих в езикова гимназия с първи език испански и втори руски, така научих и двата.
В университета научих английски сама - с четене и говорене, после го усъвършенствах с чат. Смея да твърдя, че съм много добра Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 299
  Английски спрягам сравнително добре, каквото съм научила от у-ще, в малкото време през което съм го посещавала изобщо Blush

Испански започнах да уча на място в Испания, ходих на уроци там, но ....трудна работа, когато не се общува. ooooh!
Вмомента съм на средно ниво. Ако не бях толкова загубена(срамежлива), досега щях да го говоря доста добре. ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 212
Английски поназнайвам, от хилядите курсове дето съм ходила, чела съм си книжки вкъщи и съм се самообучавала.....то затова е  и на това ниво !!! Sunglasses
Абе наложи ли ми се иначе ще ме разберат хората, вържат ли ми ръцете обаче, преставам да говоря  Wink
Един извод сериозно вече..... най - си е добре практиката, колкото и да учиш , не се ли пречупиш да комуникираш, полза няма !
Успех ! thumbsup

# 7
  • Мнения: 2 952
   Английския още от малките класове та после чак до края на магистратурата Simple Smile, а и с мъжът ми си говорихме на английски в началото.Руския - като всички - от училище , а и той е близък до бг.Немския  от  гимназията.Иврит научих когато заживях  в Израел.Практиката поддържа обаче  един език....да си кажа честно.....немския почти се е изпарил от главата ми , въобще не го говоря ....може би един курс опреснителен ще ме вкара в крачка.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
руски и немски уча от дете;
след това в езиковата започнах да уча английски и италиански;
след това продължих в университета;

Не съм ходила на частни уроци, школи, алианси и т.н.
В момента си вадя хляба с преводи.
 

# 9
  • Мнения: 3 423
Училище, курсове, университет,
медии, реферати, общуване със
свекъри. Най-добият учител е неволята.

# 10
  • Мнения: 6 167
Английски  учих  от гледане на филми.
После като станах 10ти клас се записах на курсове в Бодесия, за да изкарам
разните му там нива.
Когато бях студентка се явявих на разни др. изпити.
Като завърших ме хвана първата ми шефка - канадка и с нея само на английски.
После не съм 'учила', по-скоро английския ми е втория език, но пак мисля, че имам мнооого
какво да науча още, ако искам.

Италиански учих в училище, получих някаква граматична ( главно) основа,
за което съм много благодарна. След това има много години, в които
не съм ползвала езика. Сега вече живеейки в Италия, нещата се промениха страшно
много. Уча езика, вече съм на ниво да разбирам всичко по телевизията, както и да съм адекватна при разговор. Но имам още много много работа в този език.

Така или иначе, който малко от малко се е занимавал с чужд език знае, че понятието 'научавам' е твърде разтегливо.

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 17:19 от Lennie

# 11
  • Мнения: 5 877
Езикова гимназия, английска филология, специализация в UK.
Руският - в прогимназията, плюс четене на книги на руски. Ама съм го позабравила.
Бу, аватарът ти ще ме скъса от смяФ.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Бу, аватарът ти ще ме скъса от смяФ.
Не се смей - това е тъжната истина... Confused

# 13
  • Мнения: 2 019
в езикова гимназия

# 14
  • Мнения: 5 877
Бу, аватарът ти ще ме скъса от смяФ.
Не се смей - това е тъжната истина... Confused
блазя ти, и аз искам такава талия... съгласна съм и на г...з като този, само кръстчето ми да е толкова тънко.

Общи условия

Активация на акаунт