след секцио кога второ дете?

  • 1 324
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте мами,
Аз родих със секцио и ми казаха че две години не трябва да забременявам. На вас какво са ви казали и наистина ли е нужно да се чака чак толкова?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 750
Аз зададох същия въпрос на моя д-р, но той каза че тези две години са само за типа раждане - т.е. - ако искаш следващия път да е естествено раждане трябва да се минали две години.
А пък и Бритни Спиърс как роди две поредни години през септември?
Иначе ми казаха да се пазим сега, защото лесно се забременява след раждане.

# 2
  • Мнения: 5 103
Доки ми каза, че 6 месеца се пазя и после може, но пак със секцио, друг е въпросът, че аз още не искам.

# 3
  • Мнения: 2 897
Доки ми каза, че 6 месеца се пазя и после може, но пак със секцио

На мен ми каза същото-минимум 6 месеца Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 605
Ина мен док ми каза 6 месеца! Но ако е пак секцио, а ти нормално ли искаш да раждаш втория път?

# 5
  • Мнения: 3 478
Аз не съм със секцио, но знам мама, която има 3 такива в кратък период от време. Така че предполагам не е нужно да се чака толкова. За мен е прекалено Peace

# 6
  • Мнения: 1 294
Моя гинеколог ми изръси, че веднага може да започваме бебеправенето за второ. ShockedДе да знам, сигурно си разбира човека от работата.

# 7
  • Мнения: 8 917
По принцип казват 2 години, но всичко си е до организъм Peace

# 8
  • Мнения: 3 216
И аз знам ,че минимум 2 години препорьчват.

# 9
  • Мнения: 439
и на мен ми казаха две години след първото секцио!




# 10
и на мен ми казаха две години,но е по хубаво да се изчка малко повече време,защото може да се получат проблеми.аз родих второто си дете след почти 4години разлика,и пак не мога да кажа ,че всичко беше о'к

# 11
  • Мнения: 416
6 месеца е напълно достатъчен период от време, за да се възстанови матката. Това са ми го казвали двама гинеколози.

# 12
  • Мнения: 2 159
моята докторка ми каза 6 минимум месеца, но тя ми препоръчва 2-3 години да изчакам Shocked
zori245 какво не е било ок, аз доста се плаша как минава втора бременност след секцио  Confused

# 13
  • Мнения: 503
моята докторка ми каза 6 минимум месеца, но тя ми препоръчва 2-3 години да изчакам Shocked
zori245 какво не е било ок, аз доста се плаша как минава втора бременност след секцио  Confused

Не се притеснявай, в повечето случаи минава без проблеми!! Аз сега съм 26та седмица, първото ми раждане беше секцио, а дъщеря ми е вече почти на 4 год. Единствено в началото на бременността имах кървене - 7ма и после 9та седмица, но това се случва и при първа бременност, и след естествено раждане. Така и не можаха да ми кажат причината. Но сега всичко е наред, слава Богу, беба е много активна, рита, развива се нормално и аз се чувствам добре.
За интервала между бременностите, и на мен в БГ ми бяха казали, че трябва да се чака 2 год., но тук практиката не е такава. Знам случаи на 2 ражания секцио в рамките на 10 мес., тоест, майката е забременяла само 1 мес. след първото секцио. Единствено тогава трябва и второто радане да е секцио. Ако майката иска да опита естествено, тогава вече е добре да изчака 1.5-2 год., преди да забременее пак. Аз затова и изчаках, и сега ще опитам естествено (освен ако беба не реши да си остане с дупето надолу  Laughing , че тогава е по-рисковано).

# 14
  • Мнения: 3 089
нашите 2 деца ще са с разлика от 10 месеца, живот и здраве. доки няма притеснения относно 2-те секциа. а в нашата отчетна бременска тема има майка, чиито деца ще са с 6 месеца разлика. явно всичко зависи от лекаря, от начина на зашиването, от организма на майката. при всички случаи е добре да слушаш твоя си лекар.

Общи условия

Активация на акаунт