хубав самоучител за "Дриймуийвър"

  • 516
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
намислила съм да взема на баща си такъв самоучител; искам да е книга, защото той май предпочита нещо такова. Препоръчайте ми издание, моля!

# 1
  • Мнения: 2 212
Macromedia Dreamweaver mx – Кристин Ануин Пейдж. Издателство СофтПрес, 2003.

Това е, което аз имам, но е от преди 3 години, та може да има на същата авторка по ново издание, това не е проблем, дори е по-добре. Книгата е тъмносин цвят със зелена ивица.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 877
Достъпно ли е обяснено? може ли наистина да се научи по тази книга? Какви предварителни знания се изискват?

# 4
  • Мнения: 2 212
Да, това на снимката е новото издание, осмицата, мойта е шестица. За мен е достъпно обяснено, за знания нужни е компютърна грамотност на едно средно ниво, да е чувал все пак за такива програмиза дизайн, за HTML.

# 5
  • Мнения: 3 491
Анда, с моята компютърна неграмотност ми се е налагало да правя уебсайт за две седмици-месец. Библиотекарското училище тук е такова.  Rolling Eyes
От опита ми: Dreamweaver е наистина много симпатична програма, предлага две опции за работа - да ползваш или да не ползваш HTML-код. Ако баща ти не знае HTML, препоръчвам да го понаучи. Хич няма да му е трудно.
При ползването на Dreamweaver  аз лично се чувствах много по комфортно да работя с код. В другия  режим се очаква да е по-лесно - вмъкваш файлове, копираш, пействаш, мърдаш насам-натам - но аз обичам да знам защо става така, и да имам някакъв контрол над програмата. Валентин също ползва Dreamweaver на работата си, но пак в кодов режим, другият не му понася.
Това в отговор на въпроса ти за предварителните знания.

# 6
  • Мнения: 2 212
Да, Блажка е права, но пък границата не е толкова рязка между тези два режима, ако човек познава макар и в основи само HTML работи принципно и в двата режима, сливат се нещата, аз лично така си работя, готовите възможности си ползвам, но нещо като искам си променям в кода...та общо взето необходимото е това хем да имаш усет да работиш с готовите неща и опции, които предлага самата програма, хем ако нещо искаш сам да си нагодиш специфично знаеш къде да барнеш и да промениш, допълниш и т.н....

Андич, успех на баща ти!  Peace

# 7
  • Мнения: 5 877
Благодаря сърдечно на всички!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт