Постоянно запушено носле?

  • 3 649
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Извинявам се, ако се повтарям, но с търсачката не открих решение на проблема ни. Почти постоянно детенце е със запушено носле и диша през устичката. Това е през цялата нощ, сутрин се събужда в същото състояние, през деня може и да се отпуши, но това се случва рядко. Образуват се корички, винаги премесени с кръв, които запушват нослето. Няма хрема, няма течен секрет. Като сложа физ. разтвор няма резултат, капки Виброцил помагаха, но не можем постоянно с тях. Видяла съм се в чудо и сърцето ми се къса като слушам детенце как се мъчи и не мога да й помогна. Моля, споделете как се справяте? Не дава да слагам капки, нито да почиствам с аспиратора, всеки път е голяма борба докато сложим капки, но нямаме резултат.

# 1
  • София
  • Мнения: 311
Тук във форума прочетох как една мама слагала нарязан лук около главичката на детето. И аз една вечер, в пристъп на ярост, го направих, нарязах една глава лук, сложих я около главичката на беба, и случайност или не, цяла нощ спа като къпана. Пробвай!

# 2
  • Мнения: 2 082
да не е нарушена лигавицата на нослето?трета сливица?колко е голямо детето?лекар гледал ли го е?

# 3
  • Мнения: 6 461
Извинявам се, ако се повтарям, но с търсачката не открих решение на проблема ни. Почти постоянно детенце е със запушено носле и диша през устичката. Това е през цялата нощ, сутрин се събужда в същото състояние, през деня може и да се отпуши, но това се случва рядко. Образуват се корички, винаги премесени с кръв, ..................
А педиатъра на детето какво каза за премесените корички които се образуват с кръв?

# 4
  • Мнения: 1 877
На моето бебе нослето още от болницата му е пълно със сополи и хърка и съм много притеснена,че вече е на 1 месец и не му минава.Педиатърката каза да му капя кърма и физиологичен р-р,но файда няма.А доколкото знам капки за нос не се препоръчват.Даже отвреме-навреме кашля от стеклите се секрети...Какво да го правя?....

# 5
  • Мнения: 2 494
Колко е голямо детенцето?
Йоана миналия месец цял месец не можешхме да се оправим, постоянно запушен нос, не можеше да спи, кръв не сме имали обаче. Първо се оправяше с капките, обаче те се слагат няколко дни до седница, и така пробвахме с различни видове капки и накрая вече нищо не и действаше, а детето не можеше да диша.

Оправихме се с прополисови капки, правени, впръсквам и в носа и на сливиците, за 2 дни се отпуши нослето и след седмица нямаше и помен от хремата!

# 6
  • Мнения: 380
А възможно ли е да има и трета сливица която да създава тези проблеми. Моят син имаше същите проблеми преди време и се оказа че има трета сливица. След като я махнахме  спряха и проблемите , спряха и честите боледувания.

# 7
  • Мнения: 3 809
И моето бебенце е така, а вече е на 3 м. Взеха му секрет и нямаше нищо. Просто се чудя какво да правя. Как откриват 3-та сливица, какви изследвания се правят. Не съм наясно.

# 8
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Оправихме се с прополисови капки, правени, впръсквам и в носа и на сливиците, за 2 дни се отпуши нослето и след седмица нямаше и помен от хремата!
 

Как се правят капките?

# 9
  • Мнения: 376
Лекарката каза за кръвта, че не е добре да има, и че най-вероятно се разранява лигавицата, защото е много нежна. За запушването каза, че нослето е много мъничко и затова се запушва и като порасне ще се оправи. На мен това не ми звучи много правдоподобно, но това е нейното обяснение. За трета сливица не е споменавала нищо. Тя с преглед само ли се установява?

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
че нослето е много мъничко и затова се запушва

 Shocked

# 11
Извинявам се, ако се повтарям, но с търсачката не открих решение на проблема ни. Почти постоянно детенце е със запушено носле и диша през устичката. Това е през цялата нощ, сутрин се събужда в същото състояние, през деня може и да се отпуши, но това се случва рядко. Образуват се корички, винаги премесени с кръв, които запушват нослето. Няма хрема, няма течен секрет. Като сложа физ. разтвор няма резултат, капки Виброцил помагаха, но не можем постоянно с тях. Видяла съм се в чудо и сърцето ми се къса като слушам детенце как се мъчи и не мога да й помогна. Моля, споделете как се справяте? Не дава да слагам капки, нито да почиствам с аспиратора, всеки път е голяма борба докато сложим капки, но нямаме резултат.

Моят син получи същото две седмици след раждането. Сополите бяха твърди и нослето постоянно запушено. Какво ли не пробвах, както ме съветваше педиатърката и накрая стигнахме до болница, защото получи дихателна недостатъчност от запушеното носле. След болницата се оправи, но за малко, пак се повтори същото. Пробвах с хомеопатия, но не можах да изчакам повече от 2 седмици и го заведох го на специалист и той каза - бактериална инфекция. Изписа му антибиотик и от него нослето се отпуши трайно. Сега получава лека хрема през ден, но не е както преди. Моят съвет - заведете децата си с подобен проблем при специалист УНГ - не бива шега с тези неща.
Желая ви бързо оздравяване.

# 12
  • Мнения: 376
Извинявам се, ако се повтарям, но с търсачката не открих решение на проблема ни. Почти постоянно детенце е със запушено носле и диша през устичката. Това е през цялата нощ, сутрин се събужда в същото състояние, през деня може и да се отпуши, но това се случва рядко. Образуват се корички, винаги премесени с кръв, които запушват нослето. Няма хрема, няма течен секрет. Като сложа физ. разтвор няма резултат, капки Виброцил помагаха, но не можем постоянно с тях. Видяла съм се в чудо и сърцето ми се къса като слушам детенце как се мъчи и не мога да й помогна. Моля, споделете как се справяте? Не дава да слагам капки, нито да почиствам с аспиратора, всеки път е голяма борба докато сложим капки, но нямаме резултат.

Моят син получи същото две седмици след раждането. Сополите бяха твърди и нослето постоянно запушено. Какво ли не пробвах, както ме съветваше педиатърката и накрая стигнахме до болница, защото получи дихателна недостатъчност от запушеното носле. След болницата се оправи, но за малко, пак се повтори същото. Пробвах с хомеопатия, но не можах да изчакам повече от 2 седмици и го заведох го на специалист и той каза - бактериална инфекция. Изписа му антибиотик и от него нослето се отпуши трайно. Сега получава лека хрема през ден, но не е както преди. Моят съвет - заведете децата си с подобен проблем при специалист УНГ - не бива шега с тези неща.
Желая ви бързо оздравяване.


Радвам се, че сте се оправили! Дано не се повтаря! Ние сме си все така. А обясни ли Ви от какво е получена тази инфекция?

# 13
  • Мнения: 2 266
Моето синче също е почти непрекъснато със запушено носле.Тъкмо се оправи и след 2-3 седмици отново се запуши.На мен ми казаха,че нослето му е тясно и като порасне ще се оправи.

# 14
  • Мнения: 376
Същото каза и нашата лекарка. Повтарям го /малко по-нагоре го писах/, че нослето било много малко и затова се запушвало. Бях много изненадана от този лекарски отговор, но явно има и други подобни мнения.

Общи условия

Активация на акаунт