Не иска мляко

  • 864
  • 6
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 333
Ванко е на 4 месеца. От няколко дни не иска да си пие млякото. На Аптамил 1 е от първия месец и  досега беше доста лаком.  Сега сменям шишета / Авент и д-р Браун/  и се правя на маймуна за да хапне поне 100 мл. А той пищи само докато подуши шишето. Купих му и нови биберони, но няма ефект. Иначе с лъжичка си хапва пюре. Възможно ли е да не харесва самата партида мляко. Започна да прави номера след като отворих нова кутия с мляко.
Моля Ви, ако някой е имал подобен проблем да каже как да се справя.

# 1
  • Мнения: 2 807
Говори с педиатъра за друг вид мляко - може вкусът на това да му е омръзнало...
Според мен не е от формата на бибите - няма нужда да му ги сменяш... Нали досега е пил млякото от тях без проблем?!
Успех!

# 2
  • Мнения: 210
А по колко изяждаше преди. На мен 100 мл не ми се виждат чак толкова малко и при всяко хранене ли е така или само при някои. И мойта дъщеря като беше помалка изяждаше по 200 мл а сега трудно изпива 120, но тя е голяма и пие мляко само веднъж дневно.
Аз се съмнявам вкуса да му е омръзнал защото тези бебета които са на кърма как не им омръзва.
А водата и соковете пие ли ги пак както преди. На една позната бебето точно 4 месеца се отказа изцяло от бибероните всичко искаше с лъжичка.
Ако има някакви проблеми със стомахчето запек или разстройство също може да не иска да яде.
Според мен е най-добре ако продължи така да се посъветваш с педиатърката ви

# 3
  • Мнения: 210
Хрумна ми и нещо друго. За да не купуваш цяла опаковка мляко да пробваш дали е от партидата защо не поискаш няколко лъжички от някой майка с която излизате. Дай и чисто бурканче и тя да ти измери точното количество и провери ако е от млякото така ще разбереш

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: maia_sevova

Аз се съмнявам вкуса да му е омръзнал защото тези бебета които са на кърма как не им омръзва.


Вкусът на кърмата се променя в зависимост от храната на кърмачката, но има и допълнителни причини, за да не им омръзва;)

# 5
  • Мнения: 2 596
Смени ме млякото, ние се кърмим и не мога да ти помогна много. Можеш да го вдигаш да оригне и да опиташ пак след малко време. Защо не се опиташ да го захраниш с айрян с малко мед.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Bisi
Смени ме млякото, ние се кърмим и не мога да ти помогна много. Можеш да го вдигаш да оригне и да опиташ пак след малко време. Защо не се опиташ да го захраниш с айрян с малко мед.


Ей, ей, какво е това кисело мляко и мед на 4-месечно бебе?! Недей така!

Общи условия

Активация на акаунт