Обрив по бузките на бебко

  • 1 090
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Бебко има обрив по бузките, едни такива дребни пъпчици, червени...кожата му беши мекичка и гладка, винаги, а сега е цялата в пъпчици и стой твърда и изпръхнала. навън в студа не го извеждам, значи не може да е от студа. Чудех се да не е от новото АМ...Вие как мислите? Смених "подозрителното"АМ и ще чакам да се махнат тези пъпчици, но докато чакам с какво да ги мажа? Пробвах с "Бочко", ама прочетох че той съдържа цинк, а цинка нали изсушава кожата, та спрях "Бочкото" да не ми се изсуши още повече кожата. В голяма чуденка съм... newsm78

# 1
  • Мнения: 6 164
Линола Фет е за суха кожа, с лишеи. Трябва да разбереш причината.

# 2
  • Мнения: 4 668
Най - вероятно е от млякото , правилно си го спряла , но най - добре е да минеш на хипоалергенно . Никакви кремове с цинк  Naughty , в случая е противопоказно даже .
Един от най - добрите кремове за такива ситуации е Мустела Стелатопиа , Чико също имат такъв крем от серията за атопична кожа .
Имала съм същия проблем с моето момченце ...
Консултирай се разбира се и с педиатър , ако се наложи и с дерматолог ...

# 3
  • Мнения: 262
да не става дума за атопичен дерматит-това е алергия от някоя храна .нека да го види педиатър.бързо оправяне!!!

# 4
  • Мнения: 1 259
Ние имаме същият проблем,аз мажа с Чико за атопична кожа.

# 5
  • Мнения: 295
Един от следните кремове трябва да свърши работа:
- Мустела Стелатопия
- Атодерм
- А-дерма
- Ексципиал
- Чико за атопична кожа.

Сигурно има и други, но най-ползваните са тези.

# 6
  • Мнения: 239
И ние сме с такъв проблем. И аз какво ли не пробвах. За сега нищо не помага. Първо с Бочко, Колд крема на Мустела, след това Стелатопия, и Витасин ми препоръчаха, но не помагат. Дерматолога каза, че било от лигите и с каквото и да мажем - ще минават и пак ще се появяват. Снощи го намазах и с Бейби Тан.
Огледай го дали няма и по тялото и тогава вече - консултация с дерматолог.

# 7
  • Мнения: 5 680
FlutterСпоред мене може и да е от сухия въздух у вас. От паленето на печките въздухът постоянно се изсушава, което влияе и на нежната бебешка кожа. Така че мажи го наистина с някой от изброените кремчета по горе, за овлажняване на кожата. Ако проблема се задълбочи или се задържа все така, най добре е преглед от специалист. Според мен ако е от АМ би трябвало да има изринато по тялото, а не на бузките newsm78, незнам така само си мисля. Party

# 8
  • Мнения: 742
и ние имахме същия проблем, но аз си го обясних с това, че сме на етап зъбоникнене и постоянно се лигавим та бузките са постоянно влажни и се обринаха ooooh!

Колкото до т.нар лиши - Криската имаше по тялото си и се излекувахме с Кловейт. Маже се само засегнатият участък и лечението продължава само 7 дни.

Дано не е нещо сериозно Praynig
че в повечето случай лекарите ни превръщат в "редовни пациенти"  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 132
И ние имахме същтия проблем и се оказа че е от претопляне. Ходихме в клиника "Здраве" там ни дадоха рецепта за кремче омазняващо мазахме и отшумя, в комбинация и с по леко обличане  разбира се.

# 10
  • Мнения: 306
и при моята бебка е така.мажа ги с хидратиращ крем"пупина" с витамин "е"-предпазва от изсушаване и хидратира.френски е и аз лично съм доволна-вече нямаме лишеи по бузките

# 11
  • Мнения: 81
Ние имахме подобен проблем и педиатърката ни изписа Линола Фед, крем за мазане и има масло което се слага във водата по една капачка и се къпе само с него, с нищо друго в продължение на една седмица.После се мажем само с този крем и се къпем със сапун на A-DERMA, той е за бебета със суха кожа.Сеге кожата ние супер.
Пожелавам ви успех в разрешаване на проблема!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 575
И мойта щерка е с такива пъпчици, но те са и с бял връх. Не гнойни, ами... не нзма кви. Изписаха ни Нахткерцен. Не мога да кажа дали има ефект, че мажем от 2 дни само.

# 13
  • Мнения: 5 362
FlutterСпоред мене може и да е от сухия въздух у вас. От паленето на печките въздухът постоянно се изсушава, което влияе и на нежната бебешка кожа. Така че мажи го наистина с някой от изброените кремчета по горе, за овлажняване на кожата. Ако проблема се задълбочи или се задържа все така, най добре е преглед от специалист. Според мен ако е от АМ би трябвало да има изринато по тялото, а не на бузките newsm78, незнам така само си мисля. Party
И аз съм на същото мнение.

# 14
  • Мнения: 2 891
да не става дума за атопичен дерматит-това е алергия от някоя храна .нека да го види педиатър.бързо оправяне!!!

ако е такъв дерматит - мехлем на Др. Тайс. Моя е алергичен към белтъка на кравето мляко и  с това го мажех, когато имаше обриви.

Общи условия

Активация на акаунт