цени на детска градина в USA

  • 3 821
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
Интересуват ме какви са цените на детските градини в Америка за деца под и над 3 години?
Градините частни и държавни ли са? Какви са другите начини за гледане на дете?
Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 8 163
Зависи от градината. Аз лично не знам за държавни. Известни са ми два  вида: "домашна", където една жена се грижи за до 5 деца на различна възраст и "център", където децата са на възрастови групи. Чувала съм, че има градини за социално слаби семейства, но не съм наясно дали са държавни/щатски/общински и дали там се плаща изобщо.

С цените принципът е, че колкото по-малко е детето, толкова по-скъпо е да го гледа някой друг. Примерно, за второто ще трябва да плащаме по $250 на седмица, докато стане на 2 години, а каката е на $163 седмично. Не всички детски имат лиценз за гледане на бебета и групите обикновено са много малки (4-5 бебета).

Информацията касае Мериленд.

# 2
  • Мнения: 3 367
леля-ясла(т.е жена к гледа до 6 деца в дома си)- м-у 100 и 150$/седмица,без значение възрастта
ясла истинска за кърмаче-18м-200-250/седмица; 18м-3 години-160-220; над 3-150-220
има ваучери за соц.слаби к се приемат от някои градини;
не съм чувала за държавни;
може да се наеме нани,по около 5-9$/час ,зависи от ангажимента,броя на децата и пр
може да се наеме ау пеър,те са по 100-120/седмица,но живеят у вас,плащате им самолетен билет и пр
всичко това  е за 40-50 часа на седмица,за охайо
много зависи за кой щат иде реч,за колко часа на седмица и какви са ви изискванията..

# 3
  • Мнения: 1 393
В допълнение на казаното от А1104:
Има и една не чак толкова разпространена алтернатива на детската градина, казва се Mom's morning (тук трябва да пише морнинг, не знам защо ми излиза т'ва чудо  newsm78 ) out programs - обикновено е към някои от локалните църкви. Оставяш си детето за няколко часа, от 9 до 12 примерно, два пъти седмично и цената е извънредно символична, нещо от типа на $10 или нещо подобно.

Интересно ми е обаче на тези места дали м/у забавленията и игрите се опитват да им промиват на децата мозъците с религиозни глупости, или си е наистина само дей кер програм- някой знае ли?

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Момичетата са обяснили, аз ще подкрепя, много са различни цените не само от щат до щат, а и в различните градове в един и същи щат. Около Бостън, за инфант (до 24 месеца) последно съм чула от 1400 до 1900 на месец.

Ако искаш питай конкретно за къде се интересуваш.  Peace

# 5
  • Мнения: 136
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 368
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

За дете на 3г.(+- месеци) в детската градина на колежа, където учех допреди 2-3 месеца таксата беше $31 на ден. От септември е повдигната на $35. Става въпрос за Сиатъл "area"( гр. Рентън). М/у другото, както вече са писали другите момичета, всичко е много относително в цените - зависи от типа детска градина и от района.
Успех в проучването! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 650
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

За дете на 3г.(+- месеци) в детската градина на колежа, където учех допреди 2-3 месеца таксата беше $31 на ден. От септември е повдигната на $35. Става въпрос за Сиатъл "area"( гр. Рентън). М/у другото, както вече са писали другите момичета, всичко е много относително в цените - зависи от типа детска градина и от района.
Успех в проучването! Simple Smile
и доходите...
тези твои познати за две години тук поне една информация не могат да намерят newsm78
реално се приготви от 600на месец и нагоре докато ти стига фантазията..
Кажи  за колко голямо дете става въпрос и вие с какъв статут ще бъдете, или евентуално каква ще е ситуацията с парите. има компании които имат детски градини с облекчения...

# 8
  • Мнения: 136
За Seattle, WA питам.Имам познати,които са там от 2 години,но не са наясно(все още нямат деца).Добре,че ги има форумите Simple Smile

За дете на 3г.(+- месеци) в детската градина на колежа, където учех допреди 2-3 месеца таксата беше $31 на ден. От септември е повдигната на $35. Става въпрос за Сиатъл "area"( гр. Рентън). М/у другото, както вече са писали другите момичета, всичко е много относително в цените - зависи от типа детска градина и от района.
Успех в проучването! Simple Smile
и доходите...
тези твои познати за две години тук поне една информация не могат да намерят newsm78
реално се приготви от 600на месец и нагоре докато ти стига фантазията..
Кажи  за колко голямо дете става въпрос и вие с какъв статут ще бъдете, или евентуално каква ще е ситуацията с парите. има компании които имат детски градини с облекчения...

Разбирам ги моите познати.Аз също нямах представа как стоят нещата тук докато нямах дете.
Детенце ще е над 3г .най- вероятно.За статута не зная още.

# 9
  • Мнения: 7 837
Интересно ми е обаче на тези места дали м/у забавленията и игрите се опитват да им промиват на децата мозъците с религиозни глупости, или си е наистина само дей кер програм- някой знае ли?



Една наша познаха тук беше пуснала малкия си за известно време в градина към една лютерианска църква, докато чакаха на друго място. Всеки ден за около половин час са имали религиозни занимания.

Общи условия

Активация на акаунт