Отговори
  • Мнения: 560
Момичета, аз знам, че съм досадна Mr. Green, но ми е много интересно, наистина. Rolling Eyes
Ще се радвам, ако в тази тема пишат жени, които вече имат или са бременни с близнаци и жени, при които е доказано, че са овулирали два пъти в месеца. Разбира се, и разсъждения, и знания, който ги има, е задължително да ги сподели Mr. Green.
На мен по - точно ми е чудно следното. Нали когато овулацията мине, БТ се покачва. Е да, ама ако овулира два пъти така ли става, или БТ се покачва чак след втората овулация примерно Thinking newsm78. Сори, някои може да ме заклеймят като некомпетентна, ама просто се чудя цял ден, даже в седмичната тема не съм писала, щото ровя из нета Mr. Green. Я кажете сега. Rolling Eyes
Херелинка /нищо, че си под мен Mr. Green/, не я разводняваш темата, ами я допълваш. Благодарско  bouquet.

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 17:01 от Mia_28

# 1
  • Мнения: 4 546
мия, ще ти разводня малко тимичката, но пак питам във връзка с 2 О.
искам да питам - ако жената овулира 2 пъти в един цикъл и двете овулации са "качествени", то какво точно се случва с яйцеклетките? и как това се отразява на дължината на цикъла? какво се случва с хормоните?

# 2
# 3
  • Мнения: 560
Публикувам тук отговора на Поларфокс за всички, които се интересуват, освен мен Simple Smile.
може да имаш две овулации, виждала съм такива графики- с две стъпала. Изключение, което принципно не води до успешна бременност.
Пикът на прогестерона слъд първото ову трябва да не е достатъчно висок, за да потисне второто.

Двуяйчни близнаци стават, когато двете яйцеклетки се отделят едновременно или последователно в рамките на часове.

Теориите за суперфетацио- т.е. забременяване от два отделни акта и дори партьори са все още теории.
За което й благодаря  bouquet!

# 4
  • Мнения: 9 077
Интересно ми е една такава графика как би изглеждала...търсих вчера във Фертилити, но не намерих, или поне не знаех как да търся двуовулаторни графики Blush

# 5
  • Мнения: 2 120
Да ама познавам жена, която има две деца и едното е българче, а другото има нещо индианско. Близнаци са, и жената живее в Африка, но е българка и е била съученичка на мъжа ми. Ясно е, че децата са от различни мъже.

# 6
  • Мнения: 560
Стеф, от това, което ми е написала Поларфокс, си я представям двойната овулация така /но съвсем възможно е да бъркам/ - след първото ову има незначително покачване на БТ /Пикът на прогестерона слъд първото ову трябва да не е достатъчно висок, за да потисне второто - Поларфокс/, става след второто. А може и трифазна графика да е - покачване /не много голямо след спад - примерно от 36,2-36,4, БТ след първото ову става 36,6-36,-7, а след второто -36,8 до над 37,00/ newsm78....Не говорим за случаите, когато примерно двете овута са близо едно до друго /примерно през 24 часа/. Ама нещо се обърках и май не са ми правилни разсъжденията newsm78...
Даре, аз туй чудо само на книга съм го виждала Mr. Green. "На изток от Рая" - Стайнбек. Любимата ми книга. Та там Кати забременя, след като спа и с двамата братя в една нощ  и действително близнаците й нямаха нищо общо помежду си newsm78. Има ги тия работи, и аз съм чувала, ама не съм виждала newsm78

# 7
  • Мнения: 560
Стеф, виж какво намерих във ФФ

Цикли на мерене на БТ: 2 | Години: 23 |Не приема лекарства| Използва тестове за ову| Проверява цервикалната слуз | Отрицателен тест за бременност преди положителен|Ранен HPT+ (<12 ЛФ) | Непостоянна BBT | Многоплодна бременност
По всички правила аз мисля за ову между 8-и и 9-и ден и въпреки това овуто е на 13-я ден newsm78 /т.е. второто ову/. Аз съвсем се обърках и вече нищо не разбирам newsm78.. Както и да е, ето Стеф, коментирай Mr. Green Wink

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 10:44 от Mia_28

# 8
  • Мнения: 2 120
По моему тази жена е забременяла на 9 ден, защото и теста е нормално да отчете 12 дни след зачеването. Ама ФФ казва друго и въпреки това не ми се вярва да е на 13 ден овуто.
На мен тази програма ми греши овулацията, защото аз съм от тези, които я усещат. Обикновено я отбелязва там, където не е, но разликата е не повече от ден-два.

Ама вие защо толкова ги омувате двете овулации? Правете секс и нещата се подреждат. Laughing

# 9
  • Мнения: 560
Даре, душко, бих била напълно съгласна с теб /нали ти ме научи на много неща Heart Eyes Hug/, ама ме учудват три работи:
1/ цервикалната слуз на 7-и и 12-и ден. Ако беше примерно на 10-и и 12-и нямаше да ми е чудно, щото са близо, ама така Shocked newsm78
2/Принципа на ФФ е да отчете ову след третия ден на покачване на БТ. Тук го има това и въпреки всичко ФФ не отчита ову след първото покачване. Приемам, че в случая се влияе от теста за ову, който е положителен на 12-и ден /а пък ти казваш, че защото е забременяла е положителен теста за ову, ама не е ли много рано да показва положителен newsm78? И друго ми е чудно - правят секс на 9-и ден вечерта, на 10-и имплантация, на 12-и пик на ЛХ заради бременност newsm78. ААААА, Дарче, чакай сега, аз разбрах, че теста за ову е отчел на 12-и ден положителен, а ти казваш 12-и ден след зачеването, значи говориш за теста за бременност. Леле, аз чета между редовете и после вдЕвам Mr. Green. Ама тогава защо теста за ову е положителен на 12-и ден Shocked newsm78?
3/ А това СР не знам какво е, но виждам, че го е почнала него по - рано и на 9-и ден има MF-, а на 12-и ден е + newsm78
А относно
Ама вие защо толкова ги омувате двете овулации? Правете секс и нещата се подреждат. Laughing
Напълно си права  Mr. Green Laughing, ама все пак ако ще имам близнаци искам отсега да го знам Crossing Arms Mr. Green Wink

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 17:24 от Mia_28

# 10
  • Мнения: 7 640
Да ама познавам жена, която има две деца и едното е българче, а другото има нещо индианско. Близнаци са, и жената живее в Африка, но е българка и е била съученичка на мъжа ми. Ясно е, че децата са от различни мъже.

по кое е ясно- ако има ДНК тест да, ама по външни белези- Naughty

ПРиятелката ми и брат й близнак са сато от различни континенти направо- на цвят на кожата, ръст, тип коса и пр.

# 11
  • Мнения: 9 077
Мдам...тая графика хич не ми мяса да има ову на 13 ден...
Странна работа, аз във Фертилити гледах трифазни графики, но както го обясняват, трифазна не е същото като графика с две овулации. Определно на тази дето Миа е пуснала, не разбирам на какъв принцип (друг може, но не и на база БТ) е определена овулация на 13 ден. Предполагам заради проверяване на височината на матката или нещо друго от допълнително въведените данни..
Както и да е, интересно ми беше и на мене Laughing

# 12
  • Мнения: 2 120
Сега се сетих, че съм имала трифазна графика, но не съм била бременна.

# 13
  • Мнения: 9 077
Да, във Фертилити обясняват че това, че графиката е трифазна (което значело някакъв пик на прогестерона) не значи, ще има бременност, нито пък че няма такава Crazy

# 14
  • Мнения: 560
От всичко написано дотук по темата, правя извода, че две овулации не могат да се "хванат" с метода на БТ. А за трифазните графики - ами ето какво казва ФФ: "Трифазния модел на базалната температура се среща по - често в графиките на жени, които са бременни, отколкото в графиките на жени, които не са. Но това не означава, че ако имате трифазна графика сте бременна, както и не означава, че не сте...". Айде, от мен да мине, и продължението "... ако сте правили секс във фертилните дни около овулацията, има реален шанс да сте бременна..." Mr. Green... Последното няма общо /или има Laughing/ с темата, ама реших да го напиша Mr. Green Wink

Общи условия

Активация на акаунт