Запек при дете на 5 г.!!! Моля ви за съвети (от препатили)

  • 2 105
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Моля ако някой е имал такива проблеми да сподели своя опит.
Дъщеря ми е на 5 г., но от време на време получава страхотен запек. Досега съм й давала  капки "Гуталакс" , рибено масло, яде круши и т.н., но не винаги помага. Най-страшното е когато минат повече от 3-4 дни без да се изходи...Започва да я боли коремчето или дупето, защото се стиска. И се побъркваме. Два пъти даже прави цистити, защото притиска пикочния мехур и сме стигали до антибиотик даже.  В момента пак е така. Запекла се е и дори капките не помагат.
Личната ни лекарка явно не го счита за проблем, но ако някой знае към какъв доктор мога да се обърна или някакъв начин да се справим с този проблем, ще съм ви искренно благодарна!!!

# 1
# 2
  • Мнения: 2 531
Здравей, сина ми е със хроничен запек, според мен по наследство тъй като и баща му и баба му са така Wink Аз лично никога не съм го оставяла да се задърже повече от 2-3 дни. Като видя че не е ходил 2 дни - давам разхлабващи! Много добре се приемат от децата шоколадчетата със сена! Доволна съм и от Импортал - прахчета . Бяха ми ги изписал по половин вечер и на сутринта - готов! По принцип не давам постоянно нищо, тъй като се привиква! Важна е диетата - мед и пр. мляко на гладно,  много ни помагат гроздето и кивито/ зимата като няма друго направо ни спасява/ . Сега си ходи "редовно" през ден, по изключение - всеки ден Grinning
А иначе трябва да се обърнете към детски гастроентеролог!

# 3
Извинявам се за грешката - гастроенТеоролог.

# 4
  • Мнения: 2 494
Здравей! Много е неприятно, племенницата ми беше със запек месеци наред, при нея беше станало даже и "психологически" проблема, оправиха се с хомеопатични лекарства, но трябва да ви ги изпише лекар хомеопат, специална схема и направи и след седмица беше Ок. Оттогава не е имала проблеми, ако се запече, сестра ми и дава от същите лекарства еднократно и е Ок!
Тя не вярваше , но това единствено ги спаси! Не ти казвам какви са лекарствата, защото всички знаем, че лекар ще определи вида и дозировката!
Успех!

# 5
  • Мнения: 4 564
не пишеш от кой град си
мн. помагат и глицеринови свещички

# 6
  • Мнения: 2 082
ние бяхме с такъв проблем 2години-дъщеря ми не можеше да ака без помощ.смених и начина на хранене и се оправи-първо и давах около две седмици Активия/опитай и мисля,че няма да съжаляваш.освен това децата я харесват/започнах да давам всеки ден овесени ядки,по 1-2 кивита,повече течности и т.н.ако държиш да даваш нещо,давай дуфалак.към другите препарати се привиква-в повечето има сена.в момента има ефект,но не са за постоянна употреба.може да вариш и ленено семе-водата от него да пробутваш в някое ядене или сок,защото е лигава.но ако детето яде плодовите млека-опитай първо с активията

# 7
От София съм. Това за гастроентеролога ме заинтригува. Ако имате впредвид конкретно някой специалист, моля за координати. Simple Smile
При нас също се получава нещо като психологически проблем изглежда, защото като минат два дни и дори да й дам нещо разхлабващо тя започва да се стиска... Sad
Към Дуфалака привиква ли се? Бяха ми казвали за него, но ме е страх да не се получи така, че като го спрем след това да не може без него.

# 8
  • Мнения: 2 082
към дуфалака пише ,че не се привиква,но първо пробвай с храненето.психологическия проблем го има при доста деца-незнам,освен да не и насочваш вниманието към акането или да и обясниш нещо-предполагам ,че си го правила-тя е голяма.помня племенника ми ,когато му се доакаше,започваше да обикаля в кръг да му мине и да не седне на гърнето-съответно така се запичаше...ако и кажеш,че ако се изака веднага когато и се доака,няма да я боли дупето ...  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 494
При нас също се получава нещо като психологически проблем изглежда, защото като минат два дни и дори да й дам нещо разхлабващо тя започва да се стиска... Sad

Ами да стиска се даже и Дуфалак да е пила, и става още по зле. И ревеше много.
Консулт с гастроентеролог е добре. Аз не мога да ти препоръчам за София, но тук в белия списък сигурно  има: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29506.0

Диета на детето също е много правилно, нано ти е казала някой подходящи неща . Въпроса е дали дететцето ще ги иска.

Нашия проблем не се оправи нито с лекрствата, нито с диетата, тя е голяма и като каже че ще стиска-лошо.
Против хомеопатията ли си>?

Също сестра ми правеше нещо, което не е особено добре, но...вече като се пооправи проблема де, казваше и че лекарката е приготвила подарък, ако се изака, обикновено шоколадче или малка играчка, кукличка..... Blush
Успех!

# 10
  • Мнения: 677
Моят син е на тази възраст и  до преди година бяхме така и сега му остана един страх като заака,не смее  да се напъне,за да не го боли като преди.Естествено аз си го оправих с хомеопатия,но можете да пробате с много вода през деня,сутрин на гладно 250 г. преварена вода да пие(3 минути да ври),компоти от сини сливи или сушени да се варят,може и в краен случай китайския зелен чай(по-слабия) по едно пакетче за цял ден.Последното действаше много добре на сина ми,но не трябва да прекалявате.Вечер преди да заспи му правете леко масажче на корема по посока на часовниковата стрелка.Това е от мен.
Успех,дано скоро забравите за този проблем

# 11
  • Мнения: 6 461
Дуфалак Peace.
До колкото знам към него не се привиква.
Аз разбира се преди да дам на детето се съветвам с педиатъра.

# 12
  • Мнения: 1 063
Ние сме със страхотен запек, има дни, в които се изхожда на 5,6 ден, а се е случвало и на 7 и няма да ти описвам какво става в къщи smile3511.Нашият лекар категорично ми отговори да забравя за зелен чай и сена, в краен случай само давам бизакодил, но не е хубаво да се прекалява с разхлабителните.Доколкото знам може да се проведе един курс на лечение от около месец с дуфалак по 5мл на ден.
Проблема при нас стана и психологически, за да не ходи в детската се стиска Tired. В момента ходи най-много на 3 ден, но яде непрекъснато ябълки,моркови и от време на време сладко от рози.

# 13
Здравейте,една приятелка дава на нейното момченце с мед и топла вода (една с.л. мед и чаша топла вода след нея на ден)много е доволна.

# 14
  • Мнения: 1 878
Искам само да добавя, че проблема често е и психилогически  Confused, така е при нашия батко - просто не иска да ака, защото като по-малък му се разрани дупето при един случаен запек и оттогава всяко ходене ни с превърна цял ритуал. Има подробни обяснения за случая в книгата на Спок за отглеждане на бебето и детето, но най-общо казано кръстихме акото подарък   Mr. Green - така той не просто ака, а ни прави подарък  Crazy за сега при нас действа и не сме прибягвали до лекарства, но всяка вечер го карам нарочно да сяда и да ми прави подарък  Mr. Green ако пропуснем дори 1 ден на следващия го боли коремчето, но ако не го подсетя той не ходи да ака сам. До толкова стискаше и не щеше да ака, че даже веднъж се беше наакал в градината - явно не успял да доустиска. Та педито трябва да си е и малко психолог, за да работи с децата.

Иначе топла вода с мед на гладно сутрин, сини сливи, круши, целулозни храни, овесени ядки  и т.н.  работи помагат


ПРОБЛЕМА Е МНОГО СЕРИОЗЕН ОБЪРНЕТЕ И ВИЕ СЕРИОЗНО ВНИМАНИЕ  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт