Съвет при нощно отсъствие

  • 545
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Имам нужда от съвет и то доста спешно... И обяснявам защо. В петък е клетвата на малкия ми брат и се налага да тръгнем с родителите ми още в 8 вечерта предната вечер, тъй като ще пътуваме с влак. И... големият проблем е, че Влади се буди около 4-5 пъти нощем за да суче. Досега не съм се опитвала да намаля броя на кърменията нощем, защото аз почти не го усещам като идва при нас за да суче. Другият проблем е, че той, след като се присъедини към нас, и суче и спи върху мен. От шише също не е пил сигурно от половин година. Не знам как ще се справи татко му с него през нощта. Дайте съвети, моля! И дано успеят да се справят,че иначе татито ни ще е грохнало за празнуването в петък вечер...

# 1
Ами - няма съвет за такава ситуация. Те сами ще намерят своя начин да се оправят.
Когато на мен за пръв път ми се наложи да оставя двете "момчета" сами, бях изцедила малко кърма за нощните будения. Уви - никакъв интерес не е проявил малкия към шишето (не е същото като от мама  Laughing) Доколкото знам доста са се носили на ръце, но пък според таткото втората нощ бил спал дори по хубаво Joy
Аз не обичах така да ми казват, но сама стигнах до този извод - и да се притеснявам и да не се притеснявам, от дистанция съм безсилна. Мога да стискам само палци. Стискам ти и на теб!

# 2
  • Мнения: 6 461
Аз когато кърмех правех така:
Изцеждах се и замразявах кармата.Фризирчето ми беше пълничко..... Mr. Green
Когато ми се налагаше да оставя бебчо при бабите....дрънках бурканчетата със  замразена кърма Mr. Green
Те само размразяваха и даваха  със шише Laughing

# 3
  • Мнения: 1 069
Доколкото знам, детето щом навърши 1 месец би трябвало да прекрати нощното хранене. Използвай момента, за да направиш крачка в тази посока. Не го жали таткото- ще се справи!

# 4
  • Мнения: 488
Доколкото знам, детето щом навърши 1 месец би трябвало да прекрати нощното хранене. Използвай момента, за да направиш крачка в тази посока. Не го жали таткото- ще се справи!

Валиета, осъвремени си малко информацията, моля те, преди да даваш съвети. Погледни например в библиотеката на този форум.  Peace

Станси, ако нямаш изцедена кърма, наистина не знам как ще се справи таткото. Опитай се да набавиш запаси до петък, просто детето едва ли ще се залъже от нещо друго и да заспи. Аз лично не бих го оставила на тази възраст за цяла нощ без алтернатива на кърменето.
Няма ли вариант да го вземеш с вас, все пак отсъствието ти ще бъде доста дълго?

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Какво му е на възрастта? Доколкото виждам, детето е на година и два месеца... Мисля, че спокойно може да не яде през нощта,

Валиета, на 1 месец бебето ТРЯБВА да суче през нощта.

Аз отсъствах цяла седмица, когато синът ми беше почти на 6 месеца, и татко му успя (сравнително лесно) да го откаже от нощно хранене. Сега се буди в 5 сутринта за първо кърмене и е добре.

Заще не опиташ пак да му дадеш шише (казваш, от половин година не е пил, значи по някое време е пил), за да си по-спокойна.

Стискам палци

# 6
  • Мнения: 4 242
Честно казано при нас нищо не работи, за това и не мога да ти дам съвет. В случаите когато Ива ми се е будила, а аз съм била да речем в банята, тя си плаче за мен и нищо не може да я успокои Confused Шишета с какъвто и да било пълнеж при нас също не работят. Ако не сте толкова тежък случай нека таткото занимава Влади някак докато се умори и заспи, да се гушкат, да поиграят, само и само да не плаче и да не страда, все ще каталяса по някое време и ще заспи.
Успех! Стискам палци безаварийно да мине! Peace

# 7
  • Мнения: 1 069
Каквото и да си говорите на година и два месеца не е нормално едно дете да се храни нощем. Моите момчета от едномесечна възраст си спинкат сладко цала нощ /нищо че "ТРЯБВА да суче", а ние с татко им също. Пожелавам го на всички! Успех!

# 8
  • Мнения: 1 559
Стани, а няма ли начин да вземете Влади с вас? Предполагам, че ако има, би го направила, ама аз все пак да питам Rolling Eyes
Не знам до колко той е склонен да се утеши със "заместител" - като се събуди, да пеят, да танцуват, да играят с татко му, докато каталяса и заспи...Непременно ли ще търси да суче, за да заспи? Ти като си на работа Влади как заспива (или вече нямате дневни кърмения)? 
Аз не мога да говоря от личен опит, пък и ние сме "тежък" случай - малкото пъти, когато се е налагало дребчо да заспи без мен, са били драматични (до хепи енда - когато мама си идва и утешава дотогава неутешимото човече). От това, което споделят други мами, си мисля, че доста от  дечицата  се адаптират към ситуацията - като са с мама заспиват гушнатички и сучат (какво блаженство Heart Eyes), ама като я няма, трябва да се заспи някак си и... примиряват се и намират алтернатива за приспиване.
 Дано да си започнала да събираш запаси с кърма - до петък може би ще успееш да събереш достатъчно Wink
  И все пак, ако има някаква възможност да вземеш Влади със себе си, не се колебай. Иначе най-вероятно раздялата ви ще е по-тежка за теб (понеже непрекъснато ще мислиш какво ли правят мъжете ти и как се справят), а пък Влади не се знае как ще реагира...но ако се наложи да е без мама, дано всичко да протече гладко и като се събуди и види,че те няма, да се гушне в тати и да спинка Wink Ще се справят, къде ще идат Hug
   

# 9
  • Мнения: 1 559
Каквото и да си говорите на година и два месеца не е нормално едно дете да се храни нощем. Моите момчета от едномесечна възраст си спинкат сладко цала нощ /нищо че "ТРЯБВА да суче", а ние с татко им също. Пожелавам го на всички! Успех!

   Не е нормално според кого? Според теб ли? Нали твоите момчета не са се будили, значи проблем няма Wink
Според мен пък няма нищо ненормално (ненормалното, т.е. противоестественото, би било да тъпча бебето си с вода или да му бутам биберон, когато има нужда да суче). Дребният, както и ние с татко му, също си спинкаме цяла нощ. Дребният се самообслужва и си суче по някое време - кога и колко той си знае Laughing - това, уверявам те, ни най- малко не ни безпокой и не ни пречи да си се наспиваме Grinning
    Случаи разни Laughing Ама не виждам кое му е ненормалното в откликването на нуждите на бебето - майката е тази, която преценява до къде се простират границите на нормалното в техния случай и кое е допустимо Wink

# 10
  • Мнения: 535
Благодаря на всички за отговорите   bouquet Аз от толкова работа, вече и собствената си тема не мога да погледна Blush
Та значи положението е такова( аз съм сигурна, че и при другите големи кърмачета е така): Влади се буди нощем, да, но е много грешно ако се смята, че се буди САМО за да яде. И оттам идва всъщност проблема. Както и за МамаЕли, така и за Мери съм сигурна, че сладурчетата им по- скоро искат да се гушнат, да сукнат два-три пъти и пак да заспят. Далеч съм от мисълта, че през нощта ще иска да изсуче 200-250 мл мляко Crazy
Мислила съм и за идеята дали няма да стане да го вземем... Е, изключен е варианта след като ще пътуваме с влак  Confused Преди обмисляхме идеята да пътуваме с кола, но отпадна и сега остана единствено вариантът с влака и то ще пристигнем там в 3 през нощта и хич не ми се мисли пък на мен какво ще ми е. Да оставим и това, че и аз сигурно ще трябва да се цедя тук- таме иначе ще се надуя и ще текна Stop Но учи, това е положението. Предполагам, че все някак ще се справят. Сега съм се захванала с другите баби, мобилизирам ги, че мъжът ми сигурно ще е капнал в петък сутринта Crazy Ще оставя малко мляко, ще видим как ще се справят с шишето... Предложих и една друга идея на мъжа ми, но той само се смя и не я възприе. Идеята ми беше да му направи една сценка с гърда... използвайки своите и просто с тръбичка да тече мляко през изкуствено зърно. Но признавам, че идеята е по-скоро смешна, отколкото умна...
Е, ще ви разкажа как е минало после Wink
Благодаря ви още веднъж  Hug

# 11
  • Мнения: 1 559
Стани, твоят мъж ще е първият татко кърмач, ако мисията се окаже успешна hahaha Много ме развесели като го прочетох това за тръбичката и изкуственото зърно, дребният чак се учуди какво ми стана,че се хиля Laughing  Това по-скоро в сферата на майтапа - дребните хич не се лъжат лесно, въпреки че ако беше в София,можеше да пробваме дали Влади ще се навие да стане млечен брат на Тошко Laughing
По същество - ако не е наистина невъзможно, не бих се колебала дали да взема кърмачето с мен (като изключим екстрите като цедене, които биха ми предстояли, ако съм без сукалчето, просто бих била на тръни като не е с мен и го знам,че ще ме търси - това от гледна точка на собственото ти удобство и спокойствие Wink ) Последен опит за агитацийка да не се разделяте, но пък ако се налага, успешно и безаварийно да мине всичко! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 901
Тази тема ми идва точно навреме, макар да съм убедена, че няма да намеря начин да се справя с този проблем. След 2 седмици ми се налага да отсъствам 1 нощ и просто си представям како ще е. Моята не плаче, тя пищи за мен, като ес събуди и ме няма - как да е ще заспи каталясала вечерта и без мен, но нощем никога не съм я оставяла, никога! Никакви шишета, тикакви чудеса не вършат работа. След определена степен на разстройване (примерно баща й я гушка, а аз се правя че ме няма) дори аз не мога лесно да я успокоя - обезумяла е!

Иначе няма да цедя. Ако ще пие, и прясно мляко пие принципно, но тя не иска нищо друго, а мен! Все повече си мисля, че няма да замина никъде! А е по работа, шефът ме освобождава да не ходя, но ако не отида само аз си знам колко неща няма да са наред с командировката и после ще сърбам попарата и ще се нервя с непоправимото...  ooooh!

# 13
  • Мнения: 535
Валентина, аз те съветвам да отидеш въпреки всичко. Има нещо, което ние майките принципно няма как да знаем, а именно- как се справят татковците ни без нас. Все пак ние не само ще се правим,ч е ни няма, но и действително няма да сме там за да ги утешим. Там ще са татитата им... мисля, че не е малко. Смятам, че мъжът трябва да може да се справи в такава ситуация, колкото и трудна и неразрешима да е тя. Децата също разбират по някое време, че колкото и да плачат и да реват, мама просто няма да дойде и толкова. И тогава, когато го разберат е важно да има тати;) Е, после като се прибереш, със сигурност ще иска да те държи само до себе си и да те пази за д а не избягаш, но няма как. Вече ще знае колко много, ама наистина много значиш и за двамата- и за таткото и за малката сладуранка.
Въпреки всичко ти си решаваш. Аз, макар и дълго да го мислих, не се отказах, защото за мен клетвата на брат ми е страшно важно нещо. И просто не мога да я пропусна...
Пожелавам ти успех с взимането на решение Heart Eyes Hug

# 14
  • Мнения: 4 242
:
Та значи положението е такова( аз съм сигурна, че и при другите големи кърмачета е така): Влади се буди нощем, да, но е много грешно ако се смята, че се буди САМО за да яде. И оттам идва всъщност проблема. Както и за МамаЕли, така и за Мери съм сигурна, че сладурчетата им по- скоро искат да се гушнат, да сукнат два-три пъти и пак да заспят. Далеч съм от мисълта, че през нощта ще иска да изсуче 200-250 мл мляко Crazy


Абсолютно си права! Всъщност суква точно 2-3 пъти и се отнася, а понякога просто се гушва в мен, но трябва да съм аз и само аз, макар да умира за баща си, нощем трябва да види и усети мен.
Аз също бих взела детето със себе си ако ще с подводница да пътувам Mr. Green, няма да мога да мисля за нищо друго освен за пищящото ми ужасено детенце когато не ме намери до себе си и това ще ми провали мисията.
Стискам палци да мине леко при вас!

Общи условия

Активация на акаунт